Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon ez vásárlásmánia?

Vajon ez vásárlásmánia?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy műsort és vásárlásmániás nőkről volt benne szó. Sok nő azért vásárol, mert valamilyen területen sérült az életében. Pl nincs párja és ez nagyon zavarja, vagy éppenséggel van de nincsenek túl jóba. Vagy elveszített valakit a családból, vagy épp megbukott egy vizsgán, vagy épp ellenkezőleg örömében vásárol. Valaki azért, mert unatkozik, valaki azért mert utálja a munkáját és ebben leli örömét. Az én barátnőmön is ezt vettem észre. Mindig talál magának okot arra, és meg is magyarázza, hogy most épp miért volt szüksége egy új ruhára, táskára, bikinire stb.

Nemtudom hogy más nők mennyit költenek magukra, az én párom átlagosan 10-12 ezer ft körül ruhákra. Van hogy 20 ezer, de olyan hónap is van hogy 0 ft. Nem drága dolgokat vesz, általában kínaiba vásárol, de hát már ott is elég drága egy nadrág is pl 5000 ft. Káros szenvedélye nincs, szerencsére már 4 éve már leszokott a cigiről. Akkoriban is mindig mondtam neki, hogy inkább magára költsön mint cigire, de az utóbbi időben már sokallom ezt a vásárlást. Fiatal, 23 éves. Szerintetek úgymond "kinövi" ? Vagy soknak számít ez?


2011. jún. 20. 14:55
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:

Ja és egy pár példa, erre a hónapra:

-tesója ballagása, új ruha 3500 ft

-nyaralni megyünk jövőhéten (elég olcsó helyre) új törölköző 1500 ft, új ágynemű (igaz ez kellett) 3600 ft, új bikini 1000 ft

-ja meg mivel persze itt a nyár, 3 új felső ez összesen 3000 ft

Ez csak az utóbbi 3 hét

2011. jún. 20. 14:58
 2/42 anonim ***** válasza:
75%
Ha cigizne, többe kerülne. Ha hiányprobléma miatt vásárol, arról lehet, hogy te tehetsz? Ilyen kételyek merülnek fel benned? Nem kéne. A vásárlási betegség nem itt kezdődik, hanem ott, hogy az egész fizetését elkölti olyan dolgokra, amilyenre semmi szüksége nincs, vagy csak azért, mert valakin valamit meglátott, és neki még olyan nincs. Nyugi nincs semmi baja
2011. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
Hát sztem ez igazán nem sok, főleg ha nagyrészt olyan dolgokat vesz, ami "megmagyarázható". Nekem van ismerősöm, aki gyűjti a táskákat, cipőket. Van neki több száz, az lehet beteges, a legtöbbet nem is hordja, sőt van olyan is ami még soha nem is volt rajta. Szerintem ne aggódj. Főleg úgy, hogy írod, hogy nem minden hónapban vannak ilyenek. A lányok amúgy is szeretnek minden évszakra venni egy-két új ruhát.
2011. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem sok, ha megteheti, miért ne?

Persze ha te tartod el akkor az már más kérdés.

2011. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem sok,ha megengedheti magának(van annyi fizuja hogy megtegye)

Te mennyit költesz magadra?

2011. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
80%
Hát jó irányba tart afelé, de függ attól is, hogy szüksége van rá vagy csak KELL.
2011. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
88%

te pénzed költi?

igen? ne adj neki

nem? semmi közöd hozzá


egyébként ez nem sok

egész olcsón vásárol


elmúlt 1 hetem:

kedd:2 nyári ruha

szerda: bikini,strandpapucs

csütörtök 2 fülbevaló,1 nyaklánc,és pár apróság

szombat: 2 szanda,1 félcipő,

és fodrász is kellett már


jól keresek,belefér,van vagy 100 pár cipőm (téli nyári vegyesen)


amig nem a te pénzed költi,nincs hozzá közöd

2011. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
79%

Akkor örülj neki, mert ez még semmiség sok nőhöz (pl tesóm és régen én) képest.


Amúgy velem régen az alábbi volt. Elég stresszes és felelősségteljes munka. Ha egy nagyobb projekt összejött "megjutalmaztam" magam. Ékszerrel :)


Mára már visszább vettem, anyuka lettem erősen csökkent a keret. Most mit vásárolok? :) A kicsimnek ruhát-játékot-hajbigyókat-cipiket stb. Mert szép okos és megérdemli (no meg nő mint a gomba)

Ha elmegyek hazulról (nem minden nap, úgy havonta 2 alkalommal van valami orvos stb stb) és jó kislány volt akkor mindig veszek neki valami apróságot. Pozitív megerősítés.


Fogalmam sincs, hogy miért van, de egyszerűen fiatalabb és akkor egyedülálló koromban muszáj! volt vennem valami csinos és értékes ékszert ha jól végeztem a munkám. :) Megnyugtatott, örömet okozott.

2011. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Nem az én pénzem költi. Én pedig nem vásárolok, spórolok. Neki is inkább azt kellene, vehetne kanapét.
2011. jún. 20. 15:10
 10/42 napietus ***** válasza:
95%

amiket írtál abszolút nem felesleges dolgok. a vásárlási mánia nem ez, aki abban szenved, az olyanokat vesz, amire semmi szüksége (pl. vízforgatót, pedig nincs is medencéje, estélyi ruhát, amit úgysem tud sehova felvenni, mert ha nem vásárol akkor otthon ül stb.).


a barátnőd kifejezetten takarékosan vásárol.

2011. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!