Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom folyton azt mondja,...

A barátom folyton azt mondja, hogy sokat költök, pedig nem tehetném meg. Igaza van?

Figyelt kérdés

Barátom elég tehetős, talán a környéken a leginkább. Régebben sokat pocsékolt, mindenféle drága dolgot megvett magának, drága autóval járt, még most is 70 ezrével törleszti. Abban az időben ismertem meg, amikor a legtöbbet adott magára, csodálkoztam is, hogy miért pont én kellek neki? Miért pont rám figyelt fel? Miközben én elég szegény családból származtam, el nem tudtam képzelni, hogy egy nálam 100 x tehetősebb pasim legyen. Eleinte, az első 2 évben, nekem is sokmindent vett, bár én mindig mondtam neki hogy ne vegyen, nem akartam hogy rám költsön, aztán mindig meglepett. Az utóbbi időben már nem költ, szinte minden ft-ot eltesz, észbekapott, hogy 28 körül már jó lenne ha tudna venni valamiféle lakást/házat.

Én pedig úgy éreztem, hogy többet kell adnom magamra, hogy ne veszítsem el, és azt sem akartam, hogy nálam jóval csinosabb nőket megnézzen. Ezért ahogy tehettem, költöttem erre-arra. Igyekeztem mindig úgy vásárolni, hogy megérje. Pl interneten vettem meg azokat a drága ruhákat, amiket a boltban 10 ezer ft-ért adnak, én pedig használtam megvettem, mindig kitűnő állapotban, kb 2500 ft környékén, így kb 2 havonta mindig sikerült egy jó üzletet kötnöm, és szép felsőt, nadrágot venne, a bolti ár töredékéért. Senki nem hitte hogy én ilyen jó áron veszem a ruháimat. Az utóbbi időben meguntam ezeket a márkás ruhákat, mivel már a kínai cuccok is nagyon jók. Az utóbbi 3 évben 250 e ft-ot költöttem kb el, de mind saját pénzből, és sosem úgy, hogy minden pénzem egy szálig, mindig több mint a 3/4-ét félretettem. De mindig azt mondja, hogy minek veszek drága ruhákat, nem tehetem meg! Úgy öltözködöm mint ha gazdag lennék ill. mintha a családunk gazdag lenne. Ugyanakkor még 6 év után is ugyanúgy tetszem neki, sőt mondta is hogy jobban!

Van egy mondás: "A férfi abba szeret bele amit lát, a nő pedig abba amit hall. Ezért hazudnak a férfiak, és ezért festik magukat a nők"

Szerintetek igaza van? Vagy miért mondja, hogy nem tehetem meg hogy így öltözködjek?


2011. jún. 21. 12:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pl: az utóbbi 4 hónapban keményen dolgoztam egy cél érdekében (nyelvvizsga) nagyon örültem hogy meglett elsőre, és vettem egy melegítőt szintén interneten a bolti ár 3áért, új, sosem volt még ilyen melegítőm, nagyon örültem neki, persze az első 1-2 nap amig hordtam mondta hogy tényleg szép, aztán pár nappal később pedig azt mondta, hogy inkább tettem volna félre azt a pénzt :( Pedig nem volt sok, 6000 ft.
2011. jún. 21. 12:23
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
egy nőnek muszáj öltözködnie! Ha a pénzed 3/4-ét elteszed, akkor szerintem rendben van. Ne szóljon ebbe bele, nem az ő dolga!
2011. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és még azt megemlíteném, hogy az ezelőtti 6 évhez képest, talán az utóbbi 1.5 évben tartok ott, hogy átlagosan nézek ki. Vannak jó cuccaim, vannak átlagosak és még vannak olyanok is amit legszívesebben kidobnék. (pl: esernyő, néhány pizsama, itthoni elnyúlott ruhák) Igyekszem mindig lecserélni őket, a múltkor úgy megörültem, hogy bementem egy boltba és nyári pizsamákat 750 ft/db áron lehetett venni, vettem is kettőt, és azért is kaptam a fejemre, hogy egyszerre kettő?
2011. jún. 21. 12:29
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Az én párom nagyon spórolós, először felhúztam magam néhány dolgon, de már megszoktam :D az ő szülei csak gyűjtögetnek, mióta élnek, szinte semmit nem adnak magukra, vagy a környezetükre. Én nem így nőttem fel, nem mondom, hogy pazarlunk, de pl élelmiszerekből mindig jó minőségűeket eszünk csak, és én ebből nem akarok leadni. Ezt nehéz volt megértetnem vele, de végüli el kell magyarázni, hogy vannak ilyen dolgok :D ruhákat viszont mi csak turiban veszünk (kínai szóba sem jöhet), mégis nagyon szép holmijaink vannak. szerintem vegyél neki is ezt-azt és dicsekedj vele, hogy milyen olcsó volt, és milyen jó üzletet kötöttél :D
2011. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem kellett volna másnak akarni látszani - röviden ennyi.
2011. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Most csúnya leszek... de nem lehet, hogy a szíve mélyén bánja, amit rád költött...? Ezzel mondjuk már nem lehet mit tenni. De szerintem ennyire nincs beleszólása abba, mire költöd a saját pénzed.


Az is igaz, hogy talán pont a közös jövőtök érdekében szeretne minél többet félrerakni - és rakatni -veled is.

2011. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nehogymár magyarázkodj egy 750 Ft-os pizsama miatt!

Csak kötözködik veled! Meg se halld, inkább azon mesterkedj, hogy újra nőnek tekintsen, mert nekem úgy tűnik, mintha már megszokott volna, és inkább úgy bezsél veled, mint a nyavalygós fiú az anyjával, vag yeg ymorózus apa a lányával. Nem vagy a gyereke, ne szóljon bele, hogy hogy öltözöl! És 750-ért én reggelit veszek!! 78 ezres fizetés mellett!!! Egy női magazin ára ez.

2011. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem az van, hogy elhatározta, h egy fillért se adtok ki( a ház miatt) csak elfelejtett szólni?

Magyarázd meg akkor h a lehető legtöbbet spórolsz, de egy nőnek több ruha kell, mint egy férfinak.

2011. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az nem az ő érdeme, hoyg a családja tehetős! Ne nézz már fel ennyire rá!
2011. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, meg aki részletre vett kocsival villog...Éhgyomorra...

Menj már.Tiszta nevetséges a palid.Öltözködj nyugodtan, Ő meg próbálja fenntartani a látszatot.

2011. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!