Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasodik! Érezhet még valamit...

Házasodik! Érezhet még valamit irántam?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: adott egy huszonéves férfi, akivel másfél-két évig jó barátok voltunk, együtt mentünk szórakozni, együtt kirándultunk, aztán egyik nap szerelmet vallott (amit addig is sejtettem, de csak akkor tudatosult), és én nem akartam komolyabbat... Megismerkedtem a jelenlegi párommal, összejöttünk, időközben neki is lett barátnője, akivel nemsokára összeházasodik, így eltávolodtak útjaink.


Nagyon kedves és rendes férfiről van szó, aki tényleg főnyeremény lesz majd a feleségnek, mindig előzékeny és úriember. Ilyen volt akkor mikor barátok voltunk, ilyen maradt akkor is, amikor megbeszéltük, hogy nem akarok komolyabb dolgot és ilyen mai napig is. Bármikor találkozunk olyan kedves mint a legelején.


Egy hónapja meghívót kaptunk az esküvőjére, és az átadáskor olyan furcsa érzésem volt. Ő is habogott én is. Megfordult a fejemben hogy lehet érez még valamit. (Ne értsetek félre, nagyon szereti a menyasszonyát, és abban is biztos vagyok, hogy őt szereti, csak arra gondoltam, hogy lehet még nem tudta teljesen elfelejteni ami volt, és azért még furcsa "pillangós" neki a helyzet, ha ketten egy légtérben vagyunk.) Ezt többször is éreztem mikor találkoztunk, csak nem tudtam eldönteni, hogy a kedvesség az, ami mindenki irányában jelen van részéről vagy a "gyomorpillangós"-dolog miatt ilyen a helyzet.


Én nem érzek iránta semmit szerelem téren, a baráti percek természetesen hiányoznak, de azon kívül nem szeretnék többet. Kérdésem arra irányul, hogy SZERINTETEK túl tudja tenni teljesen magát egy férfi teljesen az első szerelmén? Véleményetek szerint mi lehet a helyzet esetünkben? (Tudom hogy benne kell lenni a helyzetben, de kíváncsi vagyok mi a véleményetek) Csak tudni szeretném, hogy hogy viselkedjek vele, valóban a kedvesség és a megmaradt barátság szól belőle és akkor lehetek önmagam, vagy pedig még érezhet valamit, és akkor jobb ha nem viselkedek olyan felszabadultan mellette és visszafogom magam, esetleg kerülöm a találkozást, hogy ne legyen kínos.


2011. jún. 21. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túltette magát, csak mégis furcsa, hogy egykoron neked vallott szerelmet, most meg a meghívót kapod tőle, valószínű egy kicsit kínos neki.
2011. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

tul dtudja minden magán az emberen múlik..

csak idő kérdése..szerintem

2011. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj már rég tul van rajtad
2011. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Azt nem értem, miért hívott meg az esküvőjére.

A barátodnak nem lenne furcsa, ha elmennétek? egyáltalán el akarsz menni?

2011. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A régi barátság emlékére hívott meg szerintem. Azt hiszem elmegyünk, mert a közös baráti körünkből mindenki elmegy, még ha ők sem tartották az intenzív baráti kapcsolatot az utóbbi két évben. A párom nincs ellene, mert végülis a barátság időszaka hosszabb volt, a szerelemvallás csak egy momentum, amin túltehette magát ennyi idő alatt. A kérdés részemről, hogy túltette-e vagy sem.

Köszönöm az objektív válaszokat, igazatok lehet.

2011. jún. 21. 14:03
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem túltette magát, csak zavarban volt. Ezen nem érdemes gondolkozni. A találkozásokat vele nem hiszem, hogy kerülnöd kéne. Persze talán jobb lenne, ha ezentúl párosan csinálnátok közös programokat, úgy még csak félreértés sem lehet.
2011. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl van rajtad, de ez egy szokatlan helyzet. Én is furán viselkedem, ha olyan emberrel kerülök egy légtérbe, akivel valamikor történt valami közöttünk.. Nem is tudom megfogalmazni, miért. Talán mert egykor jó véleménnyel volt rólam, és nem szeretném elrontani azzal, hogy milyen fordulatot vett az életem? Furcsa, az biztos..
2011. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Harmadjára olvasom ezt a kérdést. Nagyon izgat téged ez dolog :) Lassan már azon vagyok, hogy nem neked esik rosszul ez az egész?
2011. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Így van, foglalkoztat :) Méghozzá azért, mert mostanság kerülöm őt abból az okból, hogy nem tudom hogy viszonyuljak hozzá. De sokáig nem tehetem mert a lagzi előszelével összeült a régi csapat, és kénytelen vagyok legalább futólag találkozni vele. Már másnak is feltűnt, hogy kerülöm, az okot nem mondtam mert lehet gyerekes. Na és épp ezt szeretném tőletek, mint objektív nézőktől kicsikarni, hogy fölöslegesen kerülöm, mert régen túlvan rajtam, vagy jobb ha kihagyom a régi csapattal való találkozgatásokat.

3 alkalommal pedig nem találkozhattál a kérdésemmel csak abban az esetben, ha többször olvastad a Családi kapcsolatok rovatot :)

2011. jún. 23. 13:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Többször olvastam, eléggé ráérek mostanában :D

Nyilván nem lehet feléd teljesen közömbös a férfi, hisz egykor szerelmes volt beléd, de ha értelmes ember és érezne még valamit irántad, akkor úgy gondolom, hogy nem venné feleségül ezt a nőt. Persze az is lehet, hogy még gyengéd szálak fűzik hozzád, de elfogadta, hogy te elutasítottad őt. Szerintem legyél önmagad és beszélgessetek egy nagyot. Hosszútávon senkinek sem lesz jó, ha most kimondatlanul maradnak a szavak és érzések.

2011. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!