Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki 20-24 evesen hazasodik,...

Aki 20-24 evesen hazasodik, szul, miert szurja el az eletet egyesek szerint?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kerdes nem reg ("selejtnek tart a csaladom" cimmel) es ott volt rengeteg ilyen komment, hogy nem normalis, aki fiatalon ferjhez megy, gyereket vallal, szo szerint azt irta valaki, hogy "elb.ssza" az eletet az ilyen ember, hisz nem el, nem bulizza ki magat meg hogy biztos azert volt az eskuvo, mert "bekaptak a legyet". En nem tudok ezzel egyet erteni, nagyon bant, hogy mas ok nelkul bant, mikor nem is tudjak, hogy mas hogy el, mi teszi boldogga. Nem ertem, hogy miert kell ilyen velos velemenyt, kemeny megjegyzest tenni ismeretlenekrol. :(
2011. ápr. 26. 06:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez most nem pont a kerdesedre valasz, inkabb hozzafuznivalo a leirtakhoz.


En azt tapasztalom ezen a forumon (mashol erdekes nem igazan), hogy nagyon sok ember reagal dolgokra amikhez 1. semmi koze 2. nem ert hozza vagy 3. alapjaban nem is erdekli, csak szelloztetni akarja a hulyeseget.


Neha talalomra szemezgetek veletlen kerdesekbol es az eszem megall nemelyek milyen hangnemben, modon, szokinccsel kepesek valaszolni. Az elejen engem is bantott, zavart, felduhitett masok bunkosaga, de mara megtanultam kezelni a gondolataimat, erzelmeimet.


SZerintem te se tolts tul sok idot azzal, hogy ezen bankodsz!

2011. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Mert sokan azt hiszik, hogy mindenkinek kötelező bulizni meg "kiélni magát" fiatalkorában. Az ilyen emberek nem tudják felfogni, hogy vannak, akik hamarabb érnek és máshogy szórakoznak, nem buliban.
2011. ápr. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Az van, hogy ki hogy él, úgy ítél. Ilyet az mond, aki vagy irigy, mert neki nem sikerült, vagy mert tényleg az ő értékrendje alapján ezt magáról nem tudja elképzelni. Nem vagyunk egyformák, van, akinek korán jön a családalapítás gondolata, megint másnak jóval később. Na őket meg oltják a pánpéterszindrómával, meg, hogy "ciki a szülőkkel lakni" meg ilyenek.

A legjobb, ha magunknak élünk, teszünk nagy ívben a társadalom, a kor, a rokonok és ismerősök elvárásaira. Azt tegyük, ami NEKÜNK JÓ és amiben mi jól érezzük magunkat. Én pl kifejezetten élvezem, hogy antikomform vagyok a fősodorral és a magam útját járom.

2011. ápr. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Megváltozott a világ. Nem is olyan régen még az volt a társadalmilag elfogadott, ha 25éves kor előtt volt házasság, gyerek. Azok akik ilyet írnak, tulajdonképpen a saját szüleikről mondanak véleményt.Ma már másképp van, a fiatalok nem akarnak, tudnak elkötelezettséget vállalni. Hiszen nincs is mire. Nem nagyon van munka, saját lakás csak álom.Inkább "élj a mának" szemlélet terjedt el, valahogyan csak lesz.Divat lett 30-35 évesen szülni az első gyereket. Csak éppen azt a gyereket fel is kellene nevelni, mellette állni akár 20-30 év múlva is.
2011. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
En ezzel ugy vagyok, hogy mindenki mas, az eletutunk is mas, igy nyilvan van, aki elobb, van, aki kesobb alakit csaladot vagy nem is alakit, ha nem akar. Ezen nem tudok fenn akadni, masnak akkor miert faj, ha mashogy el valaki raadasul boldogan, mint o?
2011. ápr. 26. 06:50
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt a kemény megjegyzés is vélemény, tehát van itt létjogosultsága, hiszen ettől színes a fórum. Ha mindenki csak egyetért, akkor értelmetlen az egész.

Az elmélete jó a fiatalon kötött házasságnak: Szereti egymást a pár, összeköltöznek, néhány év együttélés után összeházasodnak, majd miután a nő szakmát és állást szerzett, úgy 26-28 évesen jöhet is a baba.

Ám a valóság más.


1. Házasság után(vagy már előtte is) a lány teherbe esik, a karriernek vége, innentől pedig a férjétől függ majd(feszültségforrás).

2. Házasság után(vagy már előtte is) a lány teherbe esik, de a pár folyamatos anyagi gondokkal küzd, mert egyikük sem tudta még kialakítani az egzisztenciális körülményeket. Sodródnak, pengeélen táncolnak, kimerültek, ami persze a gyerekre is kihat.

3. Cirka 1 év párkapcsolat után, együttélés nélkül házasodnak össze, így azt sem tudják, milyen is a másik valójában. Mire kiderül, már úton a baba, és képtelenség kihátrálni a kapcsolatból.


Nagyjából ezeket figyeltem meg a környezetemben.

2011. ápr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Mindenre lehet peldat talalni. Hany olyan kapcsolat van, hogy 5-7 evig egyutt vannak, utana osszehazasodnak, majd par honap vagy 1 ev mulva elvalnak? Nem mindenki ilyen, de sok ilyen van az en ismerettsegi koromben is, megsem gondolom azt, hogy nem normalisak, nem gondolom, hogyha valaki ilyen minta szerint megy ferjhez, mindenkepp el fog valni stb. Mindenfele ember van. Nem hiszem, hogy csupan kor alapjan, teljesen ismeretlenul ilyen markans velemenyt lehet alkotni. Marmint, hogy nem normalisak, ugyis elvalnak, mikor fognak elni stb. En 21 eves voltam, mikor meghazasodtam, sosem volt gondunk a ferjemmel es mar sok eve egyutt vagyunk nagy boldogsagban. En olyan tipusu ember vagyok, aki sosem erezte szukseget a bulizasnak meg hasonloknak. A ferjem meg idosebb par evvel, igy mar nem gyerek volt, mikor osszejottunk.
2011. ápr. 26. 07:02
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Sajnos én is két szemléletet figyeltem meg a környezetemben. Az egyik, a maradi, miszerint a nőnek az a dolga, hogy gyereket szüljön, és neveljen.

De kérdem én, a mai világban hogy tudja ezt az ember megcsinálni???? Hogy tud otthon maradni úgy, hogy egy fizetésből megéljenek???

Szomszédom 36 éves, 3 gyereke van, és most pályakezdő, mert életében nem dolgozott semmit. Nagy esélyei vannak az elhelyezkedésre :S

A másik, az élj, még ráérsz szülni, minek a gyerek stb.

Szerintem aki korán szült, az azt mondja, később szülj, mert ő ott rontotta el, aki meg későn szült, ő azt tanácsolja, korábban szülj :D

De a lényeg: mindenkinek szíve joga eldönteni, mikor akar családot alapítani. És senki sem kell azért lenézni, ha 35 évesen akar szülni, és akkor sem, ha 21 évesen. Bár igaz, az utóbbihoz elég biztos anyagi háttér kell a szülők részéről.

2011. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%

Inkább a karrier részét nézd a dolognak. Ha két ember 20 évesen összeházasodik, addig nincsen gond, de ebben a felfokozott érzelmi állapotban pillanatok alatt előkerül a gyerektéma. Nem mérlegelnek hideg fejjel, érzelmek szerint cselekszenek, azt hiszik, az majd mindenen átsegíti őket. Az elején talán.

De utána jönnek a pénzgondok, hogy az anyának nem jut idő magára, az életére, hiszen neki ott a gyerek, a férj dolgozik csak. Gyerek mellett tanulni, karriert építeni pedig iszonyat nehéz, és a gyerek sínyli meg, hiszen kevesebb idő jut rá. Akkor miért nem egyszerűbb türelmesen várni, összeházasodni 20 évesen, kijárni az iskolát, dolgozni pár évet, és aztán gyereket vállalni?

Szóval nem a házasság korai volta a gond, hanem a fiatalon vállalt gyerek és következményei.

2011. ápr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
07:16: attol is fugg, hogy kinek hany eves a ferje, mert en pl. 21 eves "fiunak" nem szultem volna. Nem akartam keson szulni eleve, mert engem anyu keson szult es nekem az nem tetszett. Emellett nem szolom le, aki keson szul, mert 1. nem mindenki engedheti meg anyagilag, hogy fiatalabb korban szuljon, 2. nem mindenki erzi magat erettnek ra 2X evesen, 3. meg van a joga, hogy o kesobb akarjon szulni, 4. az is lehet, hogy fiatalon parja sem volt, igy nem is tudott volna elobb szulni. En ezt mind megertem, szerintem ezzel nincs semmi gond. Ott a gond, mikor az emberek ket fo taborra szakadnak es elkezdik egymast szekalni, csak mert mas mashogy el. Nem a boldogsag szamit? Ugy latszik, hogy egyeseknek nehez megerteni, hogyha valaki mashogy el, mint ok, akkor is lehet boldog.
2011. ápr. 26. 07:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!