Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasodik! Érezhet még valamit...

Házasodik! Érezhet még valamit irántam?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: adott egy huszonéves férfi, akivel másfél-két évig jó barátok voltunk, együtt mentünk szórakozni, együtt kirándultunk, aztán egyik nap szerelmet vallott (amit addig is sejtettem, de csak akkor tudatosult), és én nem akartam komolyabbat... Megismerkedtem a jelenlegi párommal, összejöttünk, időközben neki is lett barátnője, akivel nemsokára összeházasodik, így eltávolodtak útjaink.


Nagyon kedves és rendes férfiről van szó, aki tényleg főnyeremény lesz majd a feleségnek, mindig előzékeny és úriember. Ilyen volt akkor mikor barátok voltunk, ilyen maradt akkor is, amikor megbeszéltük, hogy nem akarok komolyabb dolgot és ilyen mai napig is. Bármikor találkozunk olyan kedves mint a legelején.


Egy hónapja meghívót kaptunk az esküvőjére, és az átadáskor olyan furcsa érzésem volt. Ő is habogott én is. Megfordult a fejemben hogy lehet érez még valamit. (Ne értsetek félre, nagyon szereti a menyasszonyát, és abban is biztos vagyok, hogy őt szereti, csak arra gondoltam, hogy lehet még nem tudta teljesen elfelejteni ami volt, és azért még furcsa "pillangós" neki a helyzet, ha ketten egy légtérben vagyunk.) Ezt többször is éreztem mikor találkoztunk, csak nem tudtam eldönteni, hogy a kedvesség az, ami mindenki irányában jelen van részéről vagy a "gyomorpillangós"-dolog miatt ilyen a helyzet.


Én nem érzek iránta semmit szerelem téren, a baráti percek természetesen hiányoznak, de azon kívül nem szeretnék többet. Kérdésem arra irányul, hogy SZERINTETEK túl tudja tenni teljesen magát egy férfi teljesen az első szerelmén? Véleményetek szerint mi lehet a helyzet esetünkben? (Tudom hogy benne kell lenni a helyzetben, de kíváncsi vagyok mi a véleményetek) Csak tudni szeretném, hogy hogy viselkedjek vele, valóban a kedvesség és a megmaradt barátság szól belőle és akkor lehetek önmagam, vagy pedig még érezhet valamit, és akkor jobb ha nem viselkedek olyan felszabadultan mellette és visszafogom magam, esetleg kerülöm a találkozást, hogy ne legyen kínos.


2011. jún. 21. 13:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az első szerelmet a legtöbb ember elfelejti. Én is furcsán viselkednék az elsővel egy légtérben, te is, és gondolom még nagyon sokan. Ha belegondolsz, nagyon abszurd helyzet lehet neki, hogy amikor megvallotta a szerelemét, abban reménykedett, hogy egy nap közösen osztogattok majd meghívókat, erre most ő adott át neked egyet. Furcsa lehetett neki, de ez nem jelenti azt, hogy nincs túl rajtad (még ha azt is szeretnéd).
2011. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

egy beteljesületlen szerelmet egy férfi a sírig nem hever ki.A nők igen, mert van nekik ebből több életük során.

Volt egy első szerelmem.Vsak a csókig jutottunk, nem tudtam mással is kavarsz közben.Őt választotta.7 év múlva megkeresett, már zavart annyira udvarolt.4 éven keresztül azt mondta elfogadta, hogy csak barátok vagyunk(bár tudtam az érzéseit, ezért mindig mondtam, hogy ne találkozzunk-de mindig ragaszkodott hozzá)3 éve két gyereke született egy nőtől, a nő finoman szólva is rühell engem, ezért azóta nem találkoztunk.Fél éve összefutottunk velük, én a párommal, ő a nővel.Megőrült, úgy bámult.Össze is vesztek.


Szóval szerintem ha ez beteljesült volna, akkor túllépett volna rajta, de te sehol nem tudtad elrontani ezt a kapcsolatot, mert nem volt kapcsolat.Egész életében egy eszmény leszel neki.De ez nem baj, attól mindenkinek szép élete lesz egymástól függetlenül, csak te az emlékek közt egy kicsit fontosabb leszel mint a többi, mert te mindig a töéletes nő maradsz.

Szerintem.

2011. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 TOMAtm ***** válasza:
nyilván hizelegne az egódnak ha azt mondanák h persze,te vagy az élete,soha nem teszi túl magát rajtad,te voltál a nagy ő stb.de szerintem csak kedves akart lenni egy régi baráthoz és igen valószínüleg kínos is volt a helyzet.de h szerelem,kizárt.
2011. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ez olyan mint a Szerelmünk lapjai című film...
2011. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy túl van rajtad. De tudja hogy nem volt és nincs esélye nálad, ezért simán elveszi a másik nőt, mert ő hajlandó hozzá menni. Nem ő lenne az egyetlen férfi aki így tesz (én is ismerek ilyet egyébként) Nem biztos hogy a te esetedben is ez van, de lehet.


Akkor szeretett volna ki belőled, ha ez a másik nő is ugyanolyan heves érzelmeket váltott volna ki belőle, mint te. Akkor igen, és akkor nem lenne zavarban előtted. De ha nem így történt, akkor nincs túl rajtad. Ami elég sajnálatos, és én ebben az esetben kerülném őt.


Viszont ha meg kiszeretett belőled, akkor jóban is lehettek, hiszen már vége az érzelmeknek részéről, akkor minden rendben. Nekem is van jóbarátom aki régen a pasim volt, de kiszerettünk egymásból, és maradt a barátság. Ez a legjobb hidd el. Persze ehhez az kell, hogy mindkét részről csak barátság legyen.

2011. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is zavarban vagyok, ha az elsô igazi (plátói) szerelmemmel találkozom (kb. 5 évente), pedig van már férjem, gyerekem és meg sem fordul a fejemben váltani vagy kipróbálni. Csak nagyon furcsa, mintha visszaköltöznék az egykori önmagamba. De ez már nem létezik, ô se, én se vagyunk ugyanazok, na meg nem vagyok belé szerelmes, nem hiányzik és mást szeretek (jóval mélyebben, mint az az elsô rajongás volt). Szóval nem a szerelemtôl habogok :) hanem a meglepetéstôl, és a régi, rögzült "ja igen, ilyenkor kell izgulni" érzéstôl. Szerintem ha többször találkoznánk, már nem érezném így magam, hiszen nincs miért.
2011. jún. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!