Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet gyermeket örökbefog...

Hogy lehet gyermeket örökbefogadni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell menni a tegyesz-hez, ők tájékoztatnak mindenről. Először is el kell végznetek egy tanfolyamot, készítenek környezettanulmányt, pszichikai vizsgálaton vesztek részt. Ha ez mind megvan, akkor a tegyesz készít egy jelentést és nyilvántartásba vesz benneteke, mint örökbefogadókat.
2009. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapja lesz, hogy beköltözött a kisszobánkba egy nem vérszerinti, de "szívszerinti" baba, a mi kis csodánk. :-)))

Kb. az volt a menete, amit az első írt, de ezután még hosszú türelmes/türelmetlen várakozás következett, meg persze néhány kör a hivataloknál..

Ha gondolkodtok rajta, el kell több dolgot döntenetek:

- titkos vagy nyílt örökbefogadás,

- újszülött vagy nagyobb gyermek,

- állambácsitól (tegyesz) vagy alapítványtól...stb.

Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok.

Boldog anyuka

2009. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Boldog Anyuka!

Nekem már van egy saját 4 hónapos kisfiam. Sok-sok olyan tényező van, ami miatt nem szeretnék újra szülni, de jó volna egy kicsi testvér a fiúcska mellé. Ha pedig van arra lehetőség, hogy valaki másét(aki eldobta a gyerekét), mi szívesen felnevelnénk. De elrettentő évekig tartó várakozásokról és sok-sok papírmunkáról olvasok ezzel kapcsolatban. Nektek hogyan sikerült?

Kívánom, hogy nagyon boldogok legyetek.

2009. dec. 1. 10:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elrettentő évekig tartó várakozás sajnos igaz.

A sztorink röviden a következő. 3 év sikertelen próbálkozás, orvosi kezelések sorozata után döntöttünk az örökbefogadás mellett. Tanfolyam, pszichológiai vizsgálat, környezettan. után végre megkaptuk a határozatot, hogy alkalmasak vagyunk. 2 évre szól az alkalmassági határozat, ami egyszer meghosszabbítható.

Mi újszülöttet akartunk mindenképp, ezért jelentkeztünk a Bölcső Alapítvány vezetőjénél, Budavári Zitánál a határozattal. Ők csak újszülöttet adnak örökbe, azaz segítik a válságterhest eltitkolni a terhességet, megszülni, majd okosan dönteni. Nem mondanám, hogy eldobják a babát, mert sz ő döntésük sem könnyebb, mint a miénk volt. SŐT! Én tisztelem a fiam vérszerinti szüleit, hogy okosan gondoskodtak a gyermekükről. Sírógörcs kap el, ha arra gondolok, sok hasonló sorsú társa a kukában végezte. :-((((

Szóval majdnem letelt a 2 év, mikor Zita hívott minket, elmondta hogy a pici pár napja megszületett. Megnéztük, beleszerettünk, majd találkoztunk a vérszerinti szülőkkel. Együtt bőgtünk az anyával a Gyámhivatal előtt. Mindketten másért, mégis ugyanazért. Manó 1 hetes volt, mikor hazahoztuk a kórházból. Röviden ennyi.

Nem tudom, mi lehet a ti okotok, de én azért gondolkodnék az örökbefogadáson. A Bölcső Al. csak gyermekteleneknek segít többnyire, és azt hiszem a többi alapítvány is. A Tegyesznél lehetne talán várakozni, de ott nekünk azt mondták, hogy 3-4 év a várakozási idő minimum.

Kicsit hosszú lettem, elnézést.

Boldog anyuka

2009. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!