Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges örökbefogadni a...

Lehetséges örökbefogadni a húgom gyermekét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves húgom és sajnos terhes lett. Ezt a részét ne is taglaljuk. Elvetetni nem akarta és örökbe szeretné adni. Mi a vőlegényemmel szívesen örök befogadnánk. Anyagi helyzetünk stabil. Húgom is úgy van, vele inkább nekünk adná, mint egy idegennek. Esetleg ez megoldható?
2011. jún. 22. 14:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
12%
Ha megszüli, nevelje is föl!
2011. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is biztos, hogy évek kellenek hozzá.

Láttam már olyat, hogy az anyuka hónapokig ígérgette a gyereket a rokonoknak, utána megszületett a baba, odaadta, majd 2 hét után visszakérte, egy hónapot nála volt a gyerek majd megint visszaadta. Ki tudja mikor gondolja újra meg magát. Ott lakik a közelben, rokon is, sajnos megteheti és ez a helyzet senkinek sem jó, de legfőképpen a gyereknek ártanak ezzel hiszen már azt se tudja ki kicsoda és miért nevelgeti összevissza ennyi ember.

2011. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem tartom a kapcsolatot a családommal. Húgommal sem vagyok különösebben jóba. Évek óta most láttam nem rég először. Nem is egy városba lakunk. De hozzám rohant először hogy mit csináljon.
2011. jún. 22. 16:02
 14/17 anonim ***** válasza:
A hugicának azért a pajeszát meg kellett volna húzni,mert ha történetesen ti nem vagytok ilyen jószándékuak,akkor mi van?A szerencsétlen kis csecsemő idegenekhez kerül?Most ne azt vegyük,hogy egy nevelő szülő nyílván azért akar gyereket örökbe,mert anya akar lenni,ezt most ebben az esetben felejtsük el.A tényen nem változtat,a gyerek idegenekhez kerül,és az életben többet nem látjátok.
2011. jún. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én a húgommal erről beszélgettem is. Sőt én beszélgettem vele egyedül. Anyut nem érdekelte az egész. A húgomat lecsesztem a felelőtlenségéért, de ezen már nem lehet változtatni.
2011. jún. 22. 16:26
 16/17 anonim ***** válasza:

Én a húgaimat fogadtam örökbe (apám-anyám keményvonalas alkoholista). Mivel a tények tények voltak, így nagyon simán ment minden. 2-szer voltunk a gyámügyön személyesen. Meg 2-szer kellett levéleben aláírnom dolgokat, ennyi.


V.

2011. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. jún. 22. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!