Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örök magány? Nem kellek senkinek?

Örök magány? Nem kellek senkinek?

Figyelt kérdés

Annyira mérges vagyok. Itt vagyok, egészségesen, normális életem van és mégis olyan üres. Hiába akarom, h változzon...

19 éves leszek nemsokára és egyszerűen azt érzem, ha nem fűz vkinek vmi érdeke hozzám, akkor már nem is kellek neki, senkinek...

Sem barátok, sem család, sem szerelem... Félek a jövőtől és csak arra tudok gondolni, h itt az életem, más meg meghal betegségben, balesetben és , h neki milyen értékes lehet az élete nekem pedig milyen jelentéktelen.

Szükségem lenne egy megértő barátra, de rá kell jönnöm, h a kapcsolataim felszínesek. Szükségem lenne egy megértő családra, d szét van csúszva az egész. Szükségem lenne egy párra, de... Ennek az egésznek így mi értelme?


2011. jún. 23. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Minden az agyban dől el, talán te is felszínesen állsz a többi emberhez, ezt tapasztalatból tudom!
2011. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Van értelme az életednek még fiatal vagy.! Sajnos én is voltam így... 18 évesen úgy szét voltam csúszva mint a kártya pakli aztán utána teljesen megváltozott az életem mert tettem érte valamit. Pl nem ültem otthon elmentem mindenhova, és volt olyan is ahol egyedül mentem el a buli!! és ott ismerkedtem meg a barátaimmal.. Szánj magadra kis időt.. Hidd el megtalálod az életed párját

is.. De ha otthon kuporogsz akkor nem jön hozzád a

szerencse. A család ige na az más tészta.. ahhoz nem tudok hozzá szólni mert nem ismerem a helyzetet.

2011. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Eléggé komolytalan a kérdésed, mivel még csak 19 éves vagy. Majd ha 50-60 éves leszel, és ugyanez lesz, akkor már van okod aggódni.

Egyébként el kéne gondolkoznod, mit rontasz el az emberi kapcsolatok terén, először magadat tedd rendbe, aztán jöhet a többi. Negatív hozzáállással nem lehet bevonzani a barátságot, szerelmet.

2011. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

kezdesz rájönni a világ működésére :)


sajnos, ahhoz hogy kapj valamit, sokkal többet kell adnod érte.


barátságot nem lehet erőltetni, azt lazán, érzéssel kell fenntartani. attól nem kell tartani, hogy nincs ötleted, az majd idővel adni fogja magát.


Csak természetesen!

(én is nemrég jöttem rá, hogy elméletiesebb vagyok, ennek tudatában amióta nem erőltetek dolgokat, sokkal lazábban megy minden.)

2011. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Idővel minden zsák megtalálja a foltját. 18 éves vagy, nem maradtál le semmiről, előtted az egész élet. Egy éve én is hasonló cipőben jártam: se barátok, se család, hogy a család miatt katasztrofális szerelmi életemről ne is beszéljünk. Aztán elkerültem kollégiumba, mivel hirtelen eltűnt a fejőstehén, akiről minden bőrt le lehetett húzni (vagyis vittem magammal a bankkártyám is), a család összeszedte magát, kollégiumban pedig hozzám hasonló elmebeteg állatokat ismertem meg, akikkel még legalább egy évig együtt fogok lakni. Jóval kiegyensúlyozottabb lettem, és bár voltak kapcsolataim, az igazi is előbb-utóbb megtalál majd... A kulcs a pozitív hozzáállás.

L/19

2011. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Velem is ez a helyzet,én viszont már 22 éves vagyok.Tiniként zárkózott voltam és bizonyos szinten begyöpösödött.Aztán fordult velem egyet a világ.Alapvetően kedves,segítőkész vagyok és talán túl őszinte.Ezért mindenhol megtalálnak a "szarkák",pl. dolgozatírás.Én szívesen segítek,hogyha ez nem tartósan egyoldalú dolog,és ha az illetőnél megvan a határ a segítségnyújtás ill. kihasználás között.Utóbbira hallottam már azt,hogy hát akit ki lehet használni...hát süllyedjen el az ilyen!

Nekem egyelőre emberundorom van,és csak minimális kontaktust veszek fel az emberekkel.Sokat tanultam a botlásaimból,így ha magányos is vagyok (tudom,hogy rossz,sokszor szinte fáj),arra koncentrálok,amiben jó vagyok,amit szeretek.szűk családommal(anya,bátyám)jó viszonyom van,és ez a lényeg.Ill. bensőségesebb a kapcsolatom az állatkáimmal,mint sok emberrel.Tkp elfogadtam,hogy ha nem állok be a sorba,és nem úgy viselkedek,ahogy "kell",ill. szólni merek,ha kihasználnak,nem vagyok az emberek szíve csücske....hát én meg nem hagyom magam hülyére venni,filozófiám:inkább egyedül,mint rongy emberekkel!

2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én már nagyon rég így érzek. nekem kb a párom a barátom is egyben és kész. azon kívül csak "felszínes" kapcsolataim vannak. sajnos. pedig nagyon sokáig éltem kollégiumban, ahol nagyon jól kijöttem mindenkivel, de ahogy eljöttünk, próbáltam e-mail, telefon, minden, de egy idő után nem jöttel válaszok. az az igazság, hogy ezt a világot ép ésszel meg normális erkölcsökkel nem nagyon lehet kibírni.
2011. jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:04

Sztem nem komolytalan a kérdés, szeretnék jobb életet és persze 50 évesen is lehet vki "fiatal", de én most akarok rajta változtatni, nem akarok egy percet se elfecsérelni.


Vki írta, h menjek társaságba, nos nálam ez kb havi 1 buliban kimerül. Egyedül pedig nem engednek el sehova a szüleim. A nyárra terveztem, h megyek egy nyelvtanfolyamra, de közbe jött a munka, szval csak ősszel tudok. Remélem ott is tudok ismerkedni.

Nem akarom görcsösen a barátokat, de hiányzik, h legyen egy igazi. Soha nem volt, pedig nyitott vagyok(talán túl nyitott??)

2011. jún. 23. 14:42
 9/17 anonim ***** válasza:
19 évesen nem kell ám engedélyt kéred a szüleidtől ahhoz, hogy elmehess valahová...
2011. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Lehet, h neked nem kell, de nekem kell. Itthon élek, ők tartanak el= ez ő szabályaik szerint kell élnem. Ami nem gond, hiszen elengednek mindig, de nem egyedül...

Szval nem tudom, h te mennyi idős vagy, de sztem ez az amibe végképp felelsleges beleszólni.

2011. jún. 23. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!