Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom külföldre szeretne...

Párom külföldre szeretne menni dolgozni (1 évre), én nem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
1 évre mennénk Spanyolországba, jó munkalehetőséget kapott, és nekem is lenne jól fizető munkám. De én nem akarom itthagyni a szüleim (nincsenek túl jól) - a pénz szerintem nem minden. Tény, hogy nincs lakásunk, tehát az itt keresett összeggel a jövőnket tudnánk megalapozni, de úgy érzem ez nem az én utam, hanem az Övé..Mit tehetnék? Vagy "csak" a szüleim miatti aggódás tart vissza valójában?
2009. márc. 25. 08:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed nem akarod akkor ne menj vele,csak nehogy késöbb az legyen hogy elszalasztod a lehetőséget hogy jó jövötök legyen a pároddal és késöbb neheztelj a szüleidre emiatt.Nállunk is volt ilyen csak a nagymamám volt ugymond beteg és miatta nem mentünk külföldre.Utólag kiderült hogy az egészet azért csinálta hogy mi itthon maradjunk.Soha se tudtam neki ezt az önzöséget megbocsájtani.Még most is kutya baja és idén tölti a 95 évet.Úgyhogy jól gondold meg mit döntesz nehogy megbánd késöbb.És a pároddal is beszéld meg hogy mit érzel.
2009. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Őt ne tartsd vissza semmiképp, ha menni akar. Ez óriási lehetőség a mai világban, nem szabad kihagyni.

Téged csak a szüleid tartanak vissza, vagy amúgy sem akarnál sehová menni? Szerintem így, hogy neked is lenne munkád, beszélj velük erről, hogy mit gondolnak. Te ápolod őket? Ha nem, haza járhatnál látogatóba. Egy év nem nagy idő és igaz, hogy a pénz nem minden, de anélkül felkopik az állad ebben az országban. Számtalan ilyet hallani, hogy valaki nem ment el külföldre, mikor lehetett volna, később meg már csak siránkozni tud és minimálbérért halálra dolgozza magát.

Én Írországba akartam menni, de én is itthon maradtam különböző okokból, viszont nekem szerencsére lett munkám Ausztriában, 15 km-re itthonról. A legtöbb ember viszont sajnos nem ilyen szerencsés.

2009. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi tart vissza téged valójában, azt magadtól kell megkérdezned, idegenek nem tudhatják.

Ha a férjed menni akar, menjen. Ha nem engeded, örökké haragudni fog rád amiért elszalasztotta a nagy lehetőséget. ha te nem akarsz menni, hét ne menj. De szhámolj azzal, hogy a távolság nem fog jót tenni a hézasságodnak.

Egyebekben Spanyolország nincs messze, repülő van, bármely napon haza lehet jönni ha úgy adódik. Ami engem illet, a fenekemet verdesném a földhöz, hogy kapok egy olyan munkalehetőséget, amivel megalapozhatom a jövőmet - s tehetem mindezt egy csodaszép országban.

2009. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat rágódtam rajta, és arra jutottam hogy a szüleimért aggódom nagyon..Mennék én is szívesen, de nagyon félek hogy szüleimmel történik valami amikor nem vagyok Velük, és sosem bocsátanám meg magamnak..Másik oldal, hogy tudom hogy ha meg minden rendben lesz velük, bánni fogom hogy nem mentem. Az szóba sem került hogy párom egyedül menjen ki..vagy mindketten, vagy sehogy..(hozzáteszem, szüleim 60 évesek, de nincsenek túl jól..én meg 3 hétnél többet sosem voltam Tőlük távol..)
2009. márc. 25. 10:22
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezted a szüleid, hogy gondolkodnak az utazásról?
2009. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Igen, kérdeztem a szüleimet: nagyon féltenek, sajnálják, de megértik hogy anyagilag egy nagy lehetőség. Egyből könnyekben törtek ki amikor elmondtam, aggódnak.. :(

Meg sajnálják hogy az idei terveink így nem valósulnak meg..(mentünk volna együtt Olaszországba, lakásfelújítás, stb)

2009. márc. 25. 11:27
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp ne hagyd ki ezt a lehetőséget. Egy év gyorsan elrepül és ha véletlenül valakinek baja lenne itthon, pár óra alatt haza tudsz repülni, hogy mellette lehess.
2009. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nagyon aggódsz a szüleid miatt, de szerintem ezt a lehetőséget,és főleg, hogy csak 1 évről van szó, nem szabad kihagyni.

Biztosan tudod majd tartani a kapcsolatot a szüleiddel, mindenről tudni fogtok, persze nagyon fogtok egymásnak hiányozni, de hidd el, ebben a mai helyzetben meg fogja érni, ha te is kimész.Bármikor haza tudsz jönni, ha nagyon aggódnál miattuk!

Nem írtál babáról,jól érzem , hogy még nincs!? Ha már lenne egy-kettő gyereketek, sokkal nehezebb lenne kimozdulni külföldre.

Nekem egy lányom van, és pont a napokban arról beszélgettünk a párommal, hogy milyen jó lenne, ha adódna egy jó külföldi munkalehetőség.Nagyon nehéz számunkra is lakáshoz jutni, és a picit is nevelni.

Szerintem menj a pároddal!:-)

2009. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, véleményeket!

Nem, még nincsen babánk, de szeretnénk hamarosan. Párommal 5 éve vagyunk már együtt. Mivel nincs pénzünk saját lakásra, így még a szüleimmel élünk egy fedél alatt. Ha külföldre mennénk, 1 év alatt kifizethetnénk minden tartozásunkat (kocsi, hitelek), és még maradna is nem kevés.

Nekem nagyon nehéz az elválás, féltem Őket rettenetesen, hogy nem leszek itt ha baj történne. Tudom hogy 1 nap alatt itthon lehetek (bár akkor szerződést szegek, ráadásul nagyon délre kisvárosba megyünk, szóval min 24 óra kell hogy hazajussak!), a kapcsolatot interneten is naponta tudnánk tartani.. Nekem "elválni" nehéz, de nagyon..pedig már 26 éves vagyok..

2009. márc. 25. 12:41
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem 1 ev nem a vilag vege.

Tudom,h mit erzel, en 3 eve jottem el otthonrol kulfoldre a baratommal, az en kapcsolatom nagyon szoros a szuleimmel. Mondjuk ok biztattak engem,h jojjek es ne hagyjam ki, mert ha ok fiatalok lennenek ok is belevagnanak. Az biztos,h egy eletre szolo elmeny, bar sokszor kuszkodom a hianyuk miatt. 3 havonta haza jaraok es ok is voltak mar itt.

Spanyolo. szinten nem a vilag vege es hala a fapados tarsasagoknak tudtok olcso otthoni latogatasokat tenni. Arrol nem is beszelve,h Spanyolo.ban is lehet olyan vezetekes telefon szerzodest kotni,amivel ingyen hizhatsz otthoni vezetekest hivni.

En a helyedben belevagnek! :)

2009. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!