Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék változtatni ezen?

Hogyan tudnék változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Mindig mindenkinek meg akarok felelni, de ez lehetetlen, és emiatt nagyon sokszor rosszul érzem magam.

Tudom, hogy nem kellene vele foglalkoznom, de mindig mások véleménye érdekel, állandóan azzal vagyok elfoglalva, hogy mások mit gondolnak rólam.:S

Nagyon egyszerűen öltözködöm, semmi kihívó, mert nem akarom, hogy megszóljanak. Nyáron térdig érő nadrág és póló, még pántos felsőt se veszek fel, mert lehet, hogy az már túlzás.

Családon belül nincs gond, ott természetesen viselkedem, de idegenek, munkatársak között teljesen más vagyok, csendes, és visszahúzódó, hogy észre se vegyenek. Ha pl. a munkámban vétek egy apró hibát, akkor van, hogy napokig azon rágódom, hogy hogy lehettem ilyen hülye, és most mások biztos buta munkatársnak tartanak.:S De a valóságban ők szerintem más másnap nem foglalkoznak ezzel.

Már a saját agyamra megyek ezzel.:S

Szoktam magamnak mondogatni, hogy mindegy mit gondolnak mások, nem kell vele foglalkozni, de egyszerűen nem tudok nem foglalkozni ezzel, állandó megfelelési kényszer van bennem. Mi bajom lehet?


2011. jún. 24. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondanék valami okosat, ha tudnék. Én nem öltözködésben, de a tetteimben ugyanezt a hibát elkövetem...Néha kell venni egy nagy levegőt és úgy öltözni, azt csinálni ami NEKED jó...
2011. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem téged gyerekkorodban is túlhajszoltak,sose lettél megdicsérve és a maximumot várták el tőled.Ha nem ezt adtad,megszidtak.Te ettől rosszul érezted magad,mintha nem lennél jó,mintha selejt lennél.Ezért lehet megfelelési kényszered.Ezt lehet,hogy a szüleid rontották el a nevelésedben.De ez egy idő után el kellett volna,hogy múljon.Talán azt tudod tenni,hogy egypár napig kicsit hanyagabban végzel minden házimunkát és lazítassz.Gondolkodj el azon,hogy te nem vagy másnál kevesebb,mert valóban:MINDENKI hibázik.Nincs olyan,hogy szent ember,aki mindent tökéletesen csinál.Más munkatársad is hibázott már,lássuk:

-Te észrevetted egyáltalán?

-Te emlékszel még arra,hogy ki mit mikor miért hibázott el?

-Te azon rágódsz egész nap,hogy más mit csinál?

Mindhárom kérdésre valószínűleg [nem] a megfelelő válasz.Így tehát elkönyvelheted magadnak,hogy ez az átlagos felfogás.Aki meg igennel válaszol,az csak másokkal képes törődni,és a maga hibáit nem látja meg.Ez a rosszabbik eset.De az,hogy te önbizalom hiánnyal is küzködsz,az még rosszabb.Jegyezd meg,hogy nem vagy kevesebb senkinél..

2011. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Arra a három kérdésre nem a válasz.

Szülői nevelésről annyit, hogy nagyon nem is volt nevelés. Pl: 4-es, 5-öst kaptam a suliban, akkor nem szóltak semmit, hanem úgy kezelték, mint egyértelmű dolgot, ha meg 4-esnél rosszabbat, akkor kiakadtak.:S Verni nem vertek, hanem inkább nem szóltak hozzám pár napig, azzal az indokkal, hogy minek, úgyis hiába beszélnek, majd ha akarok tanulok, ők nem fognak nekem könyörögni. Ez volt a büntetés minden csínytevésemre is.

Meg néha elmondták, hogy mit fognak gondolni a szomszédok, ha ezt meg azt csinálok. Dehát ezt már ki kellett volna, hogy nőjem! Látom a hibát, és mégsem tudom hogyan változtassak rajta.

2011. jún. 24. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Akárcsak rólam írtál volna. Én se tudom megélni ha hibázok, szeretnék másoknak mindig minden körülmények között megfelelni mindenben. A nevelés, az nálunk is ugyanez volt. Annyi különbséggel, hogy szüleimet a rossz jegy se érdekelte. Én nevelésnek tartom a dolgot. Nálam hatott. Tudták, hogy úgyis kijavítom a rossz jegyet, mert engem bánt. Tudták, hogy olyan típusú ember vagyok, akinél egy nagy pofon se használ annyit mint ezer más dolog.


Szóval anyu annak idején azt mondta nekem, hogy ő hiába dicsér az elfogultsága miatt nem ér semmit a dolog. Álljak be a tükör elé nézegessem magam és magamnak sokszor hangosan mondjak ki olyan dolgokat amiket el akarok hinni. Képzeld bevált a dolog. Nagyon tudom ajánlani. Volt akinek tanácsoltam már, de azt mondta, hogy ez a beképzeltség. DE!!! egy igazi maximalista ember sose lehet beképzelt. Márcsak azért sem mert a lelkem mélyén tisztában vagyok vele, hogy mindenkinek soha nem fogok tudni megfelelni, a 100%-ot nem tudom mindig adni. Igen én is tévedhetek. De a tükör önbizalmat ad. Például leckét se kellett soha anyuéknak felmondanom. Bevonultam a tükör elé, ilyenkor -szintén anyu tanácsára- soha nem magamat néztem, hanem a szám mozgását. Ha erre koncentrálva fel tudtam mondani a megtanultakat akkor másnap is. Szóval egy jó barátom lett a tükör :)

2011. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, megpróbálok akkor megbarátkozni a tükörrel hátha sikerül.:)
2011. jún. 25. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!