Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mozaikcsalád-nálatok működik?

Mozaikcsalád-nálatok működik?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már megint! Egy férfi sose tud úgy bánni a nevelt gyerekével mint a sajátjával? De én nem teszek különbséget és fáj hogy ő igen. Minden egyes nap van valami amivel fájdalmat okoz, neki fel sem tűnik. Bánjak úgy én is az övével mint ő az enyémmel és akkor "rájön"?

Vaagy mit csináljak?


2011. jún. 24. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne, te ne bánj az Ő gyerekeivel úgy, mert miért a gyerekek szívjanak az apjuk hibájából? Bánj velük rendesen, de beszéld meg a pároddal hogy neked ez nem tetszik, és áljon Ő is a te gyerekeidhet úgy ahogy te az övéihez, mert megmutathatod te is hogy, hogyan tudsz azokkal a gyerekekkel még bánni..
2011. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Neked kéne rájönni, hogy a gyermeked az első, és nincsen olyan szitu, hogy eltűrd, hogy egy f@sz bántsa, vagy csak megbántsa!Ha ezt nem veszed észre, akkor nem vagy anyának való!!!
2011. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még nem voltam ilyen szituban, de figyelj rám! Felnőttek vagytok, ne az ő gyerekein akard leverni a te problémád, mert ez baromság...


Várj egy picikét, amíg kicsit megnyugszol, mert írod megint nagyon eleged van...


Aztán csinálj egy kávét/teát vagy tudom is én annak a férfinak fogd kézen, ültesd le magad mellé. S szépen, nyugodtan meséld el neki a problémádat, mert ezen csak ketten tudtok segíteni. A gyerekeknek semmi köze ehhez.


Higgy nekem ennek működnie kell, az őszinte kommunikáció a legfontosabb. Egyébként hoznál valami konkrét példát a problémádra? Mennyi idősek vagytok és a gyerekek? Hogy van a feloszlás? Remélem tudtam segíteni! :-)

2011. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

30-on túl vagyon, vannak közös gyerekeink is.

Már ezerszer elmondtam neki mi esik rosszul, mondja hogy változtat de sose sikerül neki.

Pl: nyaralás, saját gyerek: mit szeretnél? Vegyük meg még ezt a pólót is, jól áll neked.

Az enyémet meg se kérdezte. A végén mégis kapott ő is mert beletettem a kosárba.

Pl2: ma este kérdeztem vinne-e reggelit a gyereknek mert 6-ra megy dolgozni. Nem, ő nem ér rá, vigyek én. Vagy adjak pénzt vesz magának. De én már nem találkzom vele addig és bolt sincs nyitva 6 előtt.

Neki viszont viszem a reggeliit, ebédet ha dolgozik, ő miért nem tud vinni a gyereknek??

2011. jún. 24. 22:52
 5/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul még útba is esne neki...
2011. jún. 24. 22:55
 6/13 A kérdező kommentje:

meg az ővének a jó tulajdonságait látja csak az enyémnek meg csak a hibáit.

Nincs is kommunikáció köztük csak elvétve.

2011. jún. 24. 22:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, látszik a párodon hogy kivételezik a gyerekekkel
2011. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Bánjak úgy én is az övével mint ő az enyémmel és akkor "rájön"?"


Ennel rosszabbat nem is tehetnel...ez egy ovodas dolog lenne es nem is azon csapodna le, akin kellene, hanem azon a gyereken.


Hazassag elott nem tisztaztatok ezeket? Nem figyelted meg, hogy a gyerekeddel nagyon kozombos? Vagy akkor szoban igergetett, hogy apja helyett apja lesz?


Ez egy nagyon rossz szituacio elsosorban annak a gyereknek, aki nem az ove. Sajnos ilyen sebekkel fog felnoni, minden ilyen tipusu csaladban ez van. Elkerulhetetlen a serules, csak arra kellene torekedni, hogy ez a leheto legkisebb legyen.

2011. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az esetek 90%-ában úgy csinál mintha nem létezne. A gyerek meg kerüli.
2011. jún. 24. 23:59
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt mondja ő mennyivel másabb, szorgalmasabb volt mikor annyi idős volt mint a fiam. És jobban is tanult.
2011. jún. 25. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!