Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a barátom heti rendszerességgel látogatja a terhes nővérét/most az utolsó héten már többször is/, úgy, hogy már sokszor a velem való találkozást is le kell mondania?

Figyelt kérdés
Egy másik/ráadásul nem is szomszédos megyében/lakik a nővére,akinek férje van,ezen a héten fog szülni,barátom már csak a babáról tud beszélni,ok,örül,hogy nagybácsi lesz,de inkább olyan,mintha úgy örülne,mintha az ő gyerekéről lenne szó.Úgy érzem,nem akarja megérteni,hogy a nővére felnőtt,független nő,nagyon belemászik ott a dolgokba,csak nem mernek neki szólni.Először csak heti egyszer ment le hozzájuk a nagy távolság ellenére,mostmár a terhesség vége felé heti többször,már a találkozásainkat is sokszor le kell mondani,mert ő menni akar,sokszor engem is el akar rángatni magával,de tudja,hogy nem tudok menni,meg már őszintén ha meghallom a város nevét,már akkor felmegy bennem a pumpa;ráadásul úgy érzem,hogy már a sokadik helyre szorultam.Kicsit olyan,mintha rátapadt volna a nővérére,mintha nem is belém,hanem a nővérébe lenne szerelmes...Nem tudom,hogy ez mennyire normális...Ha velem kellene találkoznia,de közbejön valami,akkor lemondja,de ha a nővéréhez kell mennie,akkor bármi jöhet,akkor is megy..Pedig tudom,érzem,hogy nagyon szeret,csak azt nem tudom,hogy most én dramatizálom ezt túl,vagy tényleg nem normális dolog ez..Nem merem neki ezt felhozni,mert rajong a nővéréért,félek,hogy elvesztem..
2011. jún. 27. 10:31
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
67%

Szia!! Szerintem normális a barátod hozzáállása!!

Én 23 éves vagyok, és nemrég szültem. Az öcsém annyi idős, mint Te (20 éves) és rendszerint jött látogatni engem minden másnap... Sőt, mivel a férjem éppen dolgozott, mikor beindult a szülés, az öcsém vitt be a kórházba és ő volt velem addig, míg meg nem jött a férjem. :)

Mi óta vagytok együtt?

Biztos nagyon szereti a testvérét a barátod, hisz gyerekkoruk óta jóban rosszban együtt voltak... Mi is így vagyunk az öcsémmel! S ő is nagyon nagyon boldog volt, mikor megtudta, hogy nagybácsi lesz...


Persze, soha nem kérném arra, hogy mondja le a barátnőjével való randiját, és inkább jöjjön hozzám...

Egyébként, miért nem mész el vele? Amikor elmegy a nővéréhez, akkor aznap nem is tudtok találkozni? Hogy zajlik egy ilyen nap? Mennyi ideig van a nővérénél??

2011. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként, akinek nincs testvére, vagy nincs közöttük ilyen szoros kötelék, az soha nem fogja ezt megérteni... Cikinek, meg tapadásnak fogja érezni.. Más meg meghalna a testvéréért. (többek között én is) Ha megtudnám, hogy az öcsém bajban van, csapot papot hagynék a fenébe, és rohannék hozzá, hogy segíthessek neki.
2011. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
71%
Én annyira szeretem a nővérem, hogy ha terhes lenne beköltöznék hozzájuk csak, hogy vigyázzak rá és a picire..:) (Persze csak akkor, ha őket nem zavarja) A párom pedig szerintem jönne velem, nehogy lemaradjon valamiről és biztos vagyok benne, hogy tökéletesen megértené a dolgot.. Én felnőtt létemre, ha meglátogatom a tesómat van, hpogy egy ágyban alszunk mert este még filmet nézünk stb és ezt sosem tartotta furcsának a párom.. Nem is értelek téged..Féltékeny vagy a párod tesójára..
2011. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
66%

ON: Vagy nincs testvéred és ezért nem érted meg, vagy pedig abszolút érzéketlen önző dög vagy.

A családban a baba nagy esemény, naná, hogy mindenki körülugrálja a várandós anyukát és utána a babát.


OFF:

Mikor szültem a testvérem volt benn velem szülésnél, s ez nagyon nagyon sokat segített nekem (lány). A férjem egyrészt "elkésett" másrészt örültem neki, hogy nem látta mi történik ott, nem lett rosszul stb.

A sógorom ott toporgott kinn a férjemmel a folyosón :) Annyira ideges volt mindegyik, mintha két apja lenne a gyerkőcnek. Előtte együtt szerelték össze a kiságyat, rendezték be a babaszobába a bútorokat, festettek stb, tehát napi szinten munka után hozzánk jött haza :)


Nincs annál jobb, ha tudod, hogy számíthatsz a testvéredre (sógorra-sógornőre) főleg ilyen nehéz időszakban!

2011. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
28%

Arra nem gondoltok, hogy ha mindenkinek az "első" családja a legfontosabb akkor nem alakulnának ki további családok? Jól is nézne ki, ha anyukának még mindig a nővér vagy a nagymama lenne a legfontosabb és nem a gyerekei meg a férje. Egy idő után el kell szakadni és saját családot alapítani.

Szerintem senkitől nem lehet elvárni, hogy mindent eltűrjön. Önző dolog. Mert nem csak az egyiknek kell elfogadni a testvért, hanem a másiknak is, hogy az az ő testvére, a párja nem szeretheti ugyanúgy. A kapcsolatban adni is kell csak csinálni ami jól esik és elvárni hogy a másik közben adjon mindent.

Főleg hogy a nővér egészséges és férje is van. Magyarán biztonságban van. Amúgy is idegesítő dolog, hogy egyesek azt hiszik, ha valalaki gyereket szül annak mindent szabad, azt körül kell ugrálni.

Én biztos hogy beszélnék vele, ha ilyet csinálna a barátom.

2011. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Én azt kérdeztem,hogy normális-e,és nem azt,hogy egy önző dög vagyok-e.Bocs,ha azt érzem/amit nem is tagadtam meg/,hogy persze fontos egy baba egy családban,csak nem veszi észre,hogy a nővére családja független tőle,itt én nem a babát hangsúlyozom,hanem azt,hogy mindent,és nem csak engem elhanyagol a testvére miatt,Ez régebben is így volt,de mostanra csúcsosodott ki.Akkor lennék önző,ha megoldott lenne,hogy elég gyakran találkozzak a párommal,és sajnálnám tőle ezt a napot,nem akkor vagyok az,amikor a heti két napból egy erre megy..És azért nem mehetek,mert nem tudom megoldani,nagyon sok mindent feladtam ezért a kapcsolatért,anyámék nem nézik jó szemmel,velük lakok,ők irányítják az életem,tenni nem tudok ellene,azt mondják,hogy ha vmit nem úgy teszek,ahogy ők akarják,mehetek ahova akarok.20 évesen,úgy,hogy 8 hónapja vagyok együtt a párommal,még azt sem engedik meg,hogy elmenjek hozzájuk,ide meg nem engedik.Meg sem tudnám szervezni,hogy hol vagyok egész nap,ha megtudnák,hogy elmegyek,inkább bele sem merek gondolni.Meg ha meglesz a baba,akkor még jobban elhanyagol,már most teljesen felborult körülötte minden,és ezt nem csak magamra értem..És a kedves válaszolóknak elmondom,hogy elég baj,ha vki akár a kezdetek kezdetén,akár később egy kapcsolatban nem egy hosszú távú dolgot lát,a párja csak egy cserélhető dolog...Ti ezt normálisnak gondoljátok?
2011. jún. 28. 08:25
 17/46 anonim ***** válasza:
63%

Te valóban szörnyen infantilis vagy. Ez már ott is látszik,hogy normális 20 éves nem hagyja, hogy a szülei megmondják neki,hogy hova menjen.

A testvére fontosabb mint te. A testvére mindíg a testvére marad,te pedig nem biztos, hogy a párja leszel.

Eddig leírtuk százszor, de nem érted, leírom mégegyszer: Igen ez így normális. Akkor is, ha esetleg ezért nem tud találkozni veled.

2011. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Ja,és igen,van egy öcsém,és egy nővérem.Utóbbio,amikor állapotos volt,nem várta el,hogy 200-300 km-ről folyamatosan látogassuk,pedig szoros a kapcsolatunk,és mindig is az volt.Fontos egy családban egy baba,de nem összekeverendő azzal,amikor valakinek saját gyereke születik,vagy unokaöccse,másként kell kezelni a kettőt,és észre kell venni,hogy a testvérünk felnőtt nő,immár önnálló családdal,és a nagybácsi/nagynéni szerepkörben kell segítenünk őt,és nem úgy viselkednünk,mintha kb.mi lennénk a gyerek apja/anyja...Én itt látom a gondot,ha felborul az egyensúly...És nem érzem magam önzőnek,ha azt nézzük,hogy az utóbbi 3 hétben 4*,ha láttam a párom,régebben ez hetente volt,szépen leépíti a kapcsolatát nem csak velem,hanem a haverjaival,barátaival is,csak nem veszi észre..
2011. jún. 28. 08:33
 19/46 napietus ***** válasza:
10%
ezt a nyafogást...ne haragudj, de ha ennyire nem tudsz megértő lenni, meg sem érdemled az élettől, hogy valaha is anya lehess...
2011. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
42%
20 évesen olyan gyerekes vagy, mint egy 11 éves kislány. Fel kéne nőni anyuci szoknyája mellől...
2011. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!