Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a barátom heti rendszerességgel látogatja a terhes nővérét/most az utolsó héten már többször is/, úgy, hogy már sokszor a velem való találkozást is le kell mondania?

Figyelt kérdés
Egy másik/ráadásul nem is szomszédos megyében/lakik a nővére,akinek férje van,ezen a héten fog szülni,barátom már csak a babáról tud beszélni,ok,örül,hogy nagybácsi lesz,de inkább olyan,mintha úgy örülne,mintha az ő gyerekéről lenne szó.Úgy érzem,nem akarja megérteni,hogy a nővére felnőtt,független nő,nagyon belemászik ott a dolgokba,csak nem mernek neki szólni.Először csak heti egyszer ment le hozzájuk a nagy távolság ellenére,mostmár a terhesség vége felé heti többször,már a találkozásainkat is sokszor le kell mondani,mert ő menni akar,sokszor engem is el akar rángatni magával,de tudja,hogy nem tudok menni,meg már őszintén ha meghallom a város nevét,már akkor felmegy bennem a pumpa;ráadásul úgy érzem,hogy már a sokadik helyre szorultam.Kicsit olyan,mintha rátapadt volna a nővérére,mintha nem is belém,hanem a nővérébe lenne szerelmes...Nem tudom,hogy ez mennyire normális...Ha velem kellene találkoznia,de közbejön valami,akkor lemondja,de ha a nővéréhez kell mennie,akkor bármi jöhet,akkor is megy..Pedig tudom,érzem,hogy nagyon szeret,csak azt nem tudom,hogy most én dramatizálom ezt túl,vagy tényleg nem normális dolog ez..Nem merem neki ezt felhozni,mert rajong a nővéréért,félek,hogy elvesztem..
2011. jún. 27. 10:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

"talán még a szerelemnél is nagyobb"

- annál nincs nagyobb


"bár nagyon szeret,de hogy "én beszéltem be neki,hogy szakítania kell,pedig ő nem tette volna ezt,de mostmár nekem hagy igazat","

-ez innen kívülről a valódi töréspontnak látszik...

már ahogy a kérdést feltetted,azon is sejtettük

és írták is sokan: ezzel a megnem értéseddel ártasz

a féltékenység széttöri a szerelmet

biztosabban mint a "megcsalás",

ami túlléphet, észreveheti, hogy kár volt


"Mi törjük el, repesztjük ketté,

mi egyedül és mi magunk

azt, ami egy és oszthatatlan." (Pilinszky)

2011. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
91%

Csak azért írok, hogy ne az utolsó hozzászólóé legyen a végső szó: a srác elhanyagolja a barátnőjét, sms-ben szakít, "ő nem tette volna meg, de a lány erőltette" (ez milyen hülyeség?) - tök átlátszó az egész. Ez egy szemét, gerinctelen elintézési mód. Nem az elszenvedő felet kellene leckéztetni.

Kérdezőnek: remény mindig van, de szabj határokat. ne engedd, hogy porba taposson. Az én kapcsolatom se piskóta, és innen mondom. Ha el is döntjük a szívünk mélyén, hogy szeretnénk megbocsátani, visszafogadni, újrakezdeni, stb., akkor is kifelé mutassunk méltóságot, tartást, és ne éreztessük: bármikor jöhet-mehet.

Hogy vagy most?

2011. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
Kibékültünk az én kezdeményezésemre,de kompromisszummal:nem akarom eltiltani a testvérétől,fontos neki,nem is tehetem meg,de van ennek egy olyan része,hogy ne menjen ilyen gyakran,többet legyünk együtt,több program együtt,figyeljünk jobban oda a másikra..Nekem nem azzal volt sosem bajom,hogy látogatja a tesóját,vagy szereti,sokan így értelmezték és támadtak;hanem azzal,hogy ez bizonyos határokon túlmenően történt,a mi kapcsolatunk rovására,valahogy túlzottan felborult az egyensúly..De nagy szerencsém,hogy az anyósjelöltem elkapta a párom,és elbeszélgetett vele,hogy édes fiam,nem akarok beleszólni az életedbe,de te is bűnös vagy,elhanyagoltad a párod,azt hitted,ha van egy kapcsoltatod,az majd egy idő után magától is fog működni,akár nélküled is..Nem tettél egy idő után semmit érte..Ez volt a lényege..Az anyukájára hallgat,aki tényleg egy tündéri asszony,ő magyarázta el neki azt a dolgot is,amire céloztam,hogy az egy külön család,ami nem azt jelenti,hogy elkell hanyagolni,hanem egy picit másnak kell lennie már a kapcsolatuknak..Kibékültünk,de még bizalmatlan vagyok,valamilyen részben újra kell a kapcsolatunkat alapozni,hogy stabil legyen,és lehessen rá építkezni..De majd elválik,és remélem ebben az építkezésben társ is lesz a párom,és nem csak eleinte...Köszönöm,hogy érdeklődtél:)Aranyos vagy:)
2011. júl. 5. 10:18
 44/46 A kérdező kommentje:
Ma döbbentem rá,hogy az én részemet nem írtam az egészből..Ez csak az,amit ő vállalt,de én meg néha elmegyek vele a nővéréhez,talán annyival jobb lesz,hogy így szembenézek azzal,ami bántott,jobban látom,hogy hogy viszonyulnak egymáshoz..De mégegyszer ezt nem játszom el,és akármennyire szeretem a párom,pontot teszek a végére,ha megint ennyire elvakult lesz..Nem a nővére és nem is a kisbaba tehet ilyen helyzet kialakulásáról.A baba mert baba,a nővére meg hogy mondaná meg a testvérének,hogy bocsi ne gyere ennyit,még ha zavarja is.Elsülhetne ez úgy is,hogy nem keresné többé a párom,ami a másik véglet,ezt sem szeretném,egy nagy harag,megsértett büszkeség,stb.Én se merném a tesómnak megmondani ilyen esetben,hogy zavar,ha ennyiszer jön;se az öcsémnek,se a nővéremnek.És az utolsó előtti kommentelőnek,igen is van nagyobb,mint a szerelem,és nem kortól függ a megtapasztalása,vagy ha nem nagyobb,.akkor bővebb;a szerelem mellett még valami,ami még nagyobb magasságba emeli ezt a dolgot..Sokan azt hiszik,hogy ha idősebbek,akkor érzelmi téren is tapasztaltabbak,mint egy fiatalabb,holott csak azt ismerem el,hogy élettapasztalatuk nagyobb.Pl.egy nő 40 éve kényszerházasságban,kb.akkor most 60 éves,azért ment férjhez,mert szülei rákényszerítették/régen volt ilyen/,és hiába 60 éves,én meg csak 20,nem tudja,mi a szerelem..Rem.mostmár érthető nagyon okos,Mindenttudok Úrnak!
2011. júl. 6. 08:13
 45/46 anonim ***** válasza:
normális. nehogy emiatt elrotsd a kapcsolatotokat! örülj neki, hogy így áll a babákhoz, ha neked lesz, akkor is törődni fog veled, ez tök jó dolog!
2012. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:

Valahol igazad van! Túlzásba nem kellene esnie a barátodnak. A helyes arányt a látogatásban meg kellene látnia és téged nem elhanyagolni, ha szeret. Javaslom, hogy te ne csinálj semmit. Lehet, hogy van abban valami, hogy szüleid miért nem kedvelik a barátodat. Ők már idősebbek és tapasztaltabbak, jobban meglátják, hogy milyen ez a fiú. Ők szeretnek és féltenek attól, hogy ne legyen rossz életed egy ilyen ember mellett, aki már is elhanyagol mert a családja fontosabb neki mint TE.


Próbáld magad valami olyannal lekötni amit szívesen csinálsz. Tudom,hogy ez nagyon nehéz különösen 20 éves korban amikor az ész még nem annyira működik egy kapcsolatban, de egy idő után rájössz - mint ahogy én is - "de jó, hogy nem lettem a felesége", mert csak te moshatsz, főzhetsz, stb. rá, amit meg sem becsül, ráadásul még ekkor is eljár - ürügyet kitalálva - ki tudja hova?

Légy türelmes, légy okos és nyugodt, mert a jó Isten (ha bízol benne) mindent a Te javadra el fog rendezni.


Azokra pedig ne hallgassál akik azt mondják, hogy önző vagy, hogy nyafogsz. Az pedig természetes, hogy ha az ember szeret valakit azt mindég maga mellett szeretné tudni.


Végezetül a Bibliából:


"Hagyd az Úrra utadat,

bízzál benne, ne aggodalmaskodj,

mert ő munkálkodik."

(Zsoltárok 37:5 )


Megtalálható még:

(János 10:4; 2.Kor 9: 6-15; Zsoltárok 104:10-30;

1.Mózes 1:26-28,31)


Mit jelent az Úrra hagyatkozni?

Alávetni magunkat más akaratának, lemondani a döntés felelősségéről, ugrani az ismeretlenbe?

Nem ismeretlen és nem személytelen erőknek kell kiszolgáltatni magunkat,

hiszen Isten megmutatta legmélyebb valóságát Jézusban.

Ez az igevers arra bátorít bennünket, hogy az aki értünk Életét is odaadni kész volt, a Szeretetre bízzuk utunkat-életünket, Jézus Krisztusra aki hív, aki vár, aki meggyógyít és aki segít. BIZZÁL BENNE!


Ha nincs Bibliád szerezz be egyet, Károly Gáspár fordításában.


Sok szeretettel ölellek és együtt érzek Veled!

2013. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!