Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a barátom heti rendszerességgel látogatja a terhes nővérét/most az utolsó héten már többször is/, úgy, hogy már sokszor a velem való találkozást is le kell mondania?

Figyelt kérdés
Egy másik/ráadásul nem is szomszédos megyében/lakik a nővére,akinek férje van,ezen a héten fog szülni,barátom már csak a babáról tud beszélni,ok,örül,hogy nagybácsi lesz,de inkább olyan,mintha úgy örülne,mintha az ő gyerekéről lenne szó.Úgy érzem,nem akarja megérteni,hogy a nővére felnőtt,független nő,nagyon belemászik ott a dolgokba,csak nem mernek neki szólni.Először csak heti egyszer ment le hozzájuk a nagy távolság ellenére,mostmár a terhesség vége felé heti többször,már a találkozásainkat is sokszor le kell mondani,mert ő menni akar,sokszor engem is el akar rángatni magával,de tudja,hogy nem tudok menni,meg már őszintén ha meghallom a város nevét,már akkor felmegy bennem a pumpa;ráadásul úgy érzem,hogy már a sokadik helyre szorultam.Kicsit olyan,mintha rátapadt volna a nővérére,mintha nem is belém,hanem a nővérébe lenne szerelmes...Nem tudom,hogy ez mennyire normális...Ha velem kellene találkoznia,de közbejön valami,akkor lemondja,de ha a nővéréhez kell mennie,akkor bármi jöhet,akkor is megy..Pedig tudom,érzem,hogy nagyon szeret,csak azt nem tudom,hogy most én dramatizálom ezt túl,vagy tényleg nem normális dolog ez..Nem merem neki ezt felhozni,mert rajong a nővéréért,félek,hogy elvesztem..
2011. jún. 27. 10:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen soha nem kérek engedélyt a szüleimtől. Oda megyek, ahova akarok. Ha én minden nap el akarok menni a barátommal meglátogatni az Ő várandós nővérét, akkor el is fogok menni.
2011. jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
60%
Bár már jól le lettem szavazva (miért is? mert más a véleményem?), én a kérdezőnek igazat adok. Persze, egy fokig én is tolerálnám, de fájna, ha mindent (és engem is) elhanyagolna közben.
2011. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
35%
A tesrtvére mindig fontosabb lesz? Akkor miért nem vele házasodik össze és alapít családot és csinál neki gyereket? Egy idő után nem a kérdezőnek kell felnőni hanem a barátjának. Elszakadni a családjától és sajátot alapítani amikor az lesz a legftonsoabb. Ennek így kell lenni különben nem lennének további családok ha mindenkinek csak az első lenne a fontos ahol született.
2011. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
63%

A felnőni és új családot alapítani nem azt jelenti,hogy a "régivel" nem törődöm.

Ha valamelyik testvérem hív,akkor azonnal rohanok. De a férjem is így van az ő testvéreivel. Ez így normális

2011. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
35%

Az hogy nem lóg minden nap a terhes tesója nyakán, nem azt jelenti, hogy nem foglalkozik vele. Főleg amikor a barátnőjével való ritka találkozást mondja inkább le.

A tesójának boldog házassága van (legalábbis nem említette a kérdező az ellenkezőjét). Vannak nagyszülők akik már jó esetben ráérnek, van telefon, sms, net, msn, skype stb. Meg lehet látogatni hetente, kéthetente egyszer de nem állandóan.

2011. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
42%

A kulcsszó pontosan a "barátnő"... Még szó sincs családról, feleségről, vagy családalapításról.

Tény, hogy az embernek a saját családja a legfontosabb, de szerintem enyhén túlzás, hogy azt mondod, hogy minden nap a terhes tesója nyakán lóg. Miből szűrted le ezt az infót??? Nem heti 2 alkalomról volt szó??? Már bocs. Egyébként meg, egy 20 éves lány legyen már annyira önálló, hogy ha szeretne elmenni valahova a párjával, akkor ne a szüleitől kérjen engedélyt rá. Amíg ilyen szinten függ a szüleitől, addig miért várja el azt a barátjától, hogy őt helyezze előtérbe a nővérével szemben?

Úristen, szörnyű, el van halasztva 2-3 randi, mert a testvéremnek hamarosan babája születik! A kérdező maga mondta, hogy az utóbbi időben van ez csak, és hogy mindjárt szül a tesó.

Egy baba érkezése mindig nagy dolog lesz a családban! Főleg, ha a testvérem babája születik! Persze a férjem vagy a feleségem meg a saját gyerekeim egy fokkal fontosabbak, de én a testvérem gyerekeit IMÁDOM!!! Úgy, mint a testvéreimet.

Plusz a srác nem egyedül akar menni a nővéréhez, hívja magával a kérdezőt, szóval a kérdező nincs cseppet sem "kiközösítve"... Ő dönt úgy, hogy felnőtt létére a szüleire hallgat, és nem megy el a barátjával. Akkor neki meg a szülei fontosabbak..na??

2011. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Azért tudom,hogy szinte minden nap ott van,mert azért minden nap írunk egymásnak..Meg régebben gyakrabban találkoztunk,a nővére és annak családja miatt szépen leépítette a kapcsolatunkat.Nem azt mondom,hogy ne legyenek jó testvérek..Hogy fejlődjön a kapcsolatunk,ha ennyire elhanyagol?Még hogy nyavalygok.De nem is arról van szó,hogy mehetek vagy sem,hanem hogy nem is akarok,mert mostanra ha meghallom a város nevét,ahol nővére lakik,már sírógörcsöt kapok.Olyan,mintha nem akarna elszakadni.Előző héten csak vasárnap láttam,előtte való nap/szombaton/ megint egész nap ott volt,vasárnap,amikor hazahozott,az volt az első kérdése,hogy vajon hétfőn,vagy kedden menjen a nővéréhez/úgy hogy előtte egész nap melózott,oda 230km,vissza 230km/,ma van szerda,holnaptól meghatározatlan időre elköltözik a nővéréhez..Ma tudtam meg sms-ben..Úgy viselkedik,mint egy vidéken dolgozó férj,aki a távolság ellenére annyiszor meglátogatja az állapotos feleségét,ahányszor csak tudja.Tök jó házasságban él nővére,egészséges ő is és a magzat is,biztonságban vannak..És akkor még azt mondja,hogy egyszer szeretne velem is egy gyereket..Aha,inkább:ha nem is szakítunk,szünetet kérek.Fele annyit nem nézne el senki tőle,mint amit eddig én,csak azért mert szeretem.Hogy lenne gyerekünk?Lassan azt gondolom,hogy hamarabb csinálna a tesójának gyereket,mint nekem.Még ha családunk is lenne,nem ez lenne neki a legfontosabb,hanem a nővére és annak családja..Lehet megmondom neki,sok sikert,keressen egy olyan embert,aki mindezt tolerálni tudja..Szép lassan a saját életét kellen építgetnie,párt keresnie/eddig úgy gondoltam,hogy talán megtalálta bennem/családot alapítania,de nem..Így tényleg csak a barátnője tudok maradni,nem pl.felesége..Úgy érzem,így nem lehet családot tervezni,erre alapozni..
2011. jún. 29. 11:53
 28/46 A kérdező kommentje:
ja,vki azt írta,hogy ő is és a férje is azonnal rohan,ha a testvére hívja,elárulom,ez azt jelenti,hogy ugráltatnak,szerintem odáig normális a dolog,ha megmondod,hogy ha baj van és tudsz segíteni,rád mindig számíthatnak,és ez tényleg így is van,de az nem jelenti,hogy a kapcsolatodat el kell hanyagolnod..meg én azt nem mondom,hogy azt a családot,amelyben felnőtt el kell hanyagolni,nem kell vele törődni,csak hogy egy idő után fel kell nőni,függetlenedni,megpróbálni párt találni,ha van,akkor gondozni a kapcsolatot,egy helyes egyensúlyt találni..Ez nem azt jelenti,hogy el kell ennek tolódnia,hogy egyik-illetve másik fél rovására menjen a dolog...Úgy látszik,hogy mindenki tűrné ezt,pontosababn ami ebben a kérdéskörben a legfontosabb probléma,hogy elhanyagolnak más kedvéért..Úgy néz ki csak így lehet szeretni a testvért,szülőt,stb.hogy közben szétroncsolunk minden kapcsolatot magunk körül,akár baráti,akár a párunkról van szó..Az ellenvélemények ezt mondják..Itt a helyes egyensúllyal nem lenne semmi bajom...
2011. jún. 29. 12:01
 29/46 A kérdező kommentje:
Én csak egy kellék lennék akkor,ha vele mennék,max.hogy ne unatkozzon,attól még nem változtatna semmit a dolgon,hogy a nővérét megy megint meglátogatni,és nem csak az utóbbi időben,hanem akkor durvult ennyire el,"jaj,elmarad egy-két randi"-nak meg üzenem,hogy csak annyit tudunk találkozni,és csak akkor,amikor megy,mert melózok..Megkérdeztem,hogy kinek mi a véleménye,sokadszor hangsúlyozom,legyen jó a kapcsolata a családjával,megint más,ha rátelepszik,ez már betegség,az tuti
2011. jún. 29. 12:06
 30/46 A kérdező kommentje:
Meg bocs,hogy ennyi kommentet írok,de amíg a szüleimmel lakok,addig mindig oda megyek,ahova engednek,mert azzal fenyegetnek,hogy kiraknak a házból,hogy álljak a talpamra,ha tudom,hogy megtennék,és ezzel zsarolhatnak?Nincs hova mennem,és rájötetm,hogy barátomra sem számíthatnék..Ez nem ide tartozik,csak jó,ha tisztázzuk..És még ha korábban mentem is volna vele ilyen távban is a nővéréhez/régebben közelebb laktak,akkor voltam is náluk/,mostmár MAGAMTÓL nem akarok,már a város neve hallatán is rosszul vagyok.
2011. jún. 29. 12:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!