Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a barátom heti rendszerességgel látogatja a terhes nővérét/most az utolsó héten már többször is/, úgy, hogy már sokszor a velem való találkozást is le kell mondania?

Figyelt kérdés
Egy másik/ráadásul nem is szomszédos megyében/lakik a nővére,akinek férje van,ezen a héten fog szülni,barátom már csak a babáról tud beszélni,ok,örül,hogy nagybácsi lesz,de inkább olyan,mintha úgy örülne,mintha az ő gyerekéről lenne szó.Úgy érzem,nem akarja megérteni,hogy a nővére felnőtt,független nő,nagyon belemászik ott a dolgokba,csak nem mernek neki szólni.Először csak heti egyszer ment le hozzájuk a nagy távolság ellenére,mostmár a terhesség vége felé heti többször,már a találkozásainkat is sokszor le kell mondani,mert ő menni akar,sokszor engem is el akar rángatni magával,de tudja,hogy nem tudok menni,meg már őszintén ha meghallom a város nevét,már akkor felmegy bennem a pumpa;ráadásul úgy érzem,hogy már a sokadik helyre szorultam.Kicsit olyan,mintha rátapadt volna a nővérére,mintha nem is belém,hanem a nővérébe lenne szerelmes...Nem tudom,hogy ez mennyire normális...Ha velem kellene találkoznia,de közbejön valami,akkor lemondja,de ha a nővéréhez kell mennie,akkor bármi jöhet,akkor is megy..Pedig tudom,érzem,hogy nagyon szeret,csak azt nem tudom,hogy most én dramatizálom ezt túl,vagy tényleg nem normális dolog ez..Nem merem neki ezt felhozni,mert rajong a nővéréért,félek,hogy elvesztem..
2011. jún. 27. 10:31
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
49%
Ha mindenkihez úgy állnánk hogy csak barátnő akkor sosem válna belőle család.
2011. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
A legtöbben csak támadtok/tisztelet a kivételnek/,pedig csak a véleményeteket kértem;de megnézném,hogy hányan hagynátok,hogy a kapcsolatotok bármi miatt szép fokozatosan tönkremenjen..Hogy lettetek volna barátnőből/pasiból feleség/férj,ha a párotok nem szán rátok,illetve a kapcsolatotokra elég időt,energiát.Ha nem vált volna le valamilyen szinten az elsődleges családjától,ami a természet rendje.Én egyszer sem mondtam,hogy a szülők,testvérek nem fontosak,de egy idő után minden kapcsolatot,akár testvéri,vagy partneri,máshogy kell értelmezni,mássá kell,hogy válljon az a szeretet,ami nem azt jelenti,hogy ez a más jellegű szeretet kisebb rendű...Nagyon bánt,hogy annak ellenére,hoyg a vélményeteketkértem,és úgy gondolom kulturált stílusban-gy hogy senkit sem sértettem meg-véleményeteket csak úgy tudjátok kinyílvánítani,azt válazoljátok rá,a másik hülye,nem normális.Teljes erőből ragaszkodtok a véleményetekhez-amit én veletek ellentétben nem hujjogtam le-ha nem is értek mindenkivel egyet,és nem mondtam,hogy nem vagytok normálisakAzért próbálnátok meg egy kicsit más szemszögből nézni a dolgokat,csak ennyit kérnék.Ha azt akarom,hogy belémrúgjanak,akkor felhívom a párom,hogy áradozzon egy tíz percet a nővéréről,és akkor az aznapi mazochista hajlamaim kielégítésre találnak.
2011. jún. 30. 11:07
 33/46 A kérdező kommentje:
Mindegy mostmár,sms-ben megírta,hogy megszületett a kisbaba,hiába mondtam/főleg,hogy tudom,ha elmondom,mi a bajom,szakítás lesz a vége/kikövetelte,hogy írjam meg neki,mi a bajom.Még nem reagált,de tudom szakítás lesz,úgyhogy már tényleg mindegy..Legalább több ideje marad babázni,nem kell alkalmazkodnia ahhoz,hogy van egy barátnője,akire jó lenne,ha tudna legalább heti két napot szakítani..Nem is várhatok el tőle ilyen nagy áldozatot;(
2011. jún. 30. 20:13
 34/46 anonim ***** válasza:
73%
pedig egy gyermekszerető férfit akarsz elküldeni - a ti babátokat még nagyobb szeretettel várná, nem?
2011. jún. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
91%
Ja csak ahhoz építeni is kéne a kapcsolatot, hogy gyerek legyen amire a pasi nem hajlandó.
2011. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az tényleg furi, hogy odaköltözik. Én 21 éves vagyok, és még mindig a szüleimmel élek, de eszük ágában sincs engem zsarolni, hála az égnek. Azt nem értem, hogy ha mondjuk 25-30 évesen is akármilyen okból kifolyólag náluk kell majd élned, ugyan így megszabják neked, hogy hova mehetsz és hova nem, különben kiraknak?

Én a helyedben megmondanám, hogy oké anyu, akkor pá... Lépek. Összepakolnám a holmimat, és elmennék albérletbe (de sztem anyud úgysem hagyná h lelépj) Ez hidd el, nem állapot, hogy ilyenekkel zsarolnak. Hát milyen szülő az ilyen? Megáll az eszem.

A barátodhoz nem tudok hozzászólni. Valamilyen szinten értem, hogy izgatott a baba miatt, és szeretne a nővére mellett lenni, de mégsem értek vele teljesen egyet.

Én arra gondolok, hogy esetleg már nem akar veled együtt lenni a barátod. Egyébként, azt sem értem, hogy miért hiszed, hogy csak egy kellék lennél ott.

Én speciel szívesen látnám az öcsém bnőjét is, ha eljönnének meglátogatni.Vagy nem szereted a nővérét?

Én tényleg csak arra tudok gondolni, hogy a barátodnak már nem vagy elég fontos...

Nem lehet, hogy abba unt bele, hogy ennyire függsz a szüleidtől? Mert pl engem ez nagyon zavarna az ő helyében. Egyik bnőm is pont így volt, mint te, és a pasija ott is hagyta, mert nem bírta elviselni, hogy a szülők mondják meg, hogy hova mehet el, kivel és mikor...

2011. júl. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Szakított velem,ráadásul sms-ben.Tudta,hogy vmi bajom van,mondtam neki,hogy majd személyesen megbeszéljük/főleg,tnap született meg az unokaöccse/,e azt mondta,ha nem írom meg,akkor szakít,mert "ha ennyi kommunikáció nincs köztünk,akkor nincs értelme",erre írtam,hogy ha elolvassa,akkor is szakítani fog/tudom,hogy a tesója fontosabb neki mint én/,és tényleg szakított,de szerinte azért,mert hogy bár nagyon szeret,de hogy "én beszéltem be neki,hogy szakítania kell,pedig ő nem tette volna ezt,de mostmár nekem hagy igazat",ezt egy sms-ben.Félre lehet érteni az sms-eket,az emaileket,ezért akartam személyesen;de szerintem ő félre is akarta,így könnyebb,én voltam a bűnös..Annyi nem volt benne,hogy személyesen a szemembe mondja;majdnem meghaltam az éjszaka,teljesen összeroppantam,egész nap csak bőgök,nem bírok enni..Íratnom kell vmi nyugtatót,mert különben valami hülyeséget csinálok,ami a legegyszerűbb lenne..Elhidegültem a barátaimtól,nem mentem sehova,mert vtam annyira buta,hogy csak rá gondoltam,most itt vagyok egyedül..Viszont ez az én hibám..A legjobb barátnőm meg szinte olyan,mint egy második testvér neki,úgyhogy vele meg nem akarok találkozni..Kell vmi gyógyszer,meg vmi dilidoki,mert egyedül nem bírom feldolgozni,és vmi hülyeséget csinálnék..És még volt pofája megírni,hogy ne legyünk haragban:miután sms-ben szakít/mert olyan bátor ember/,és rám hárítja a felelőséget...De az előbbi,hogy nem személyesen annyira fáj..Legszívesebben meghalnék...
2011. júl. 1. 11:45
 38/46 anonim ***** válasza:
95%

Jól sejtettem. Elmeséltem a szitut a férjemnek, és ő is azt mondja, h biztos már szakítani akart veled, csak a baba, meg a nővére jó ürügy volt...

Mennyi ideje voltatok együtt? Egyébként Ő hány éves?

Tuti, hogy nem a baba dolog áll a háttérben.. Neki már megfogalmazódott a fejében jóval régebben, hogy nem akar veled lenni, csak gyávaságból nem merte elmondani neked. Inkább ezzel a viselkedésével kierőszakolta belőled, hogy Te mond ki a szakítást, vagy Te hozd fel, Ő meg rámondja az Áment.

Ne tégy magaddal semmit, hidd el, az egész nem ér annyit!!

23/L

2011. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
95%
Jaj, nagyon sajnálom! Én azt írtam, hogy szerintem gáz, amit csinál, és a szakítási mód is gáz. Nem tudok vigasztalót mondani, csak annyit, hogy törődj magaddal, keress meg barátokat, találd ki, hogy NEKED mi jó. És sportolj, mozogj, fuss, gyalogolj, ordíts, ami segít. Szorítok. És döntsd el, mi az a minimum, amit elvársz tőle - ha újra jelentkezne.
2011. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Nem bírom elengedni,annyira sem méltat,hogy visszaírjon,csak azt írta,amikor szakított,hogy még nagyon szeret...De én tudom,hogy majd nem tudom feldolgozni,meg bár csak 8 hónapja voltunk együtt,vmi mást éreztem,mint eddig,valami megnyugvást mellette,valami lelkitárs jellegű dolgot..Ő volt,aki mindig tudta,mivel vígasztaljon meg,mikor mivel kell felvidítani,stb.éreztem vmit,ami több volt,mint egy járás,vagy csak,hogy "a pasim",az én részemről talán még a szerelemnél is nagyobb,bővebb,szebb és tartalmasabb dolgot éreztem,érzek.Lehet,hogy ezt akarta..Nagyon jó színész volt,eltudta hitetni,hogy én is milyen fontos vagyok neki,családot tervezett,volt közös jövőképünk,terveztük a jövőt..19 éves,de sokkal komolyabbnak tűnt a korosztályánál,olyannak,akire lehet számítani és lehet alapozni,akivel ez lehet hogy furán hangzik annak ellenére hogy ennyire fiatalok vagyunk,és sokan azt hiszik,hogy egy egyszerű diákszerelem,egy "járás volt",lehet családot alapítani egyszer..Annyira buta vagyok,még legbelül reménykedem,hogy újrakezdjük,de tudom nem lenne semmi értelme,meg így megalázott,annyira méltatlan befejezése egy kapcsolatnak így szíktani,főleg ha tényleg fontos vagyok neki,amit már kétlek,de mégis más amit az agyam mond,és más amit a szívem..Nem tudok az érzelmeimnek parancsolni...És tudom,hogy ezt nem is bírom még később sem feldolgozni,mert nem csak egy állomásnak tekintettem az életemben,hanem végállomásnak,aki mellett biztonságot éreztem,még ha talán az ő részéről csak ámítás is volt a dolog...
2011. júl. 2. 08:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!