Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról a férfi...

Mit gondoltok arról a férfi névről, hogy Ajándok?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kisbabánk, de még nem tudtunk dönteni a nevéről.


A férjem meg van "bolondulva" az Ajándok névért. Látom a szemén, hogy szinte meghatódik, mikor kimondja. Amikor rákérdeztem, hogy "tényleg ennyire tetszik?" akkor Ő azt mondta, hogy mióta megtudta, hogy kisbabánk lesz, azóta ő úgy tekint rá, mint a világ legnagyobb ajándékára...és, hogy ez a név annyira tökéletes lenne neki..


Én azelőtt el voltam zárkózva ettől a névtől, de egyszerűen nem tudom kiverni a férjem szavait a fejemből. Annyira szeretné ezt a nevet, hogy még el is érzékenyül? :) Lehet hülye vagyok, de azóta fontolgatom, hogy lehet Ajándok lesz a mi kicsi kincsünk...


Mit gondoltok?


2011. jún. 27. 14:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
nem is hallottam még, de nekem nem tetszik. nagyon nem. sajnálom
2011. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
És ha játéknak tekintené a gyereket,akkor a ti kis kincsetek Játok lenne?
2011. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
34%
Nekem tetszik, gondolkodtam is rajta, de a vezetéknevünkhöz nem igazán menne. Ha nektek tetszik, akkor hajrá. Sok boldogságot!
2011. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén! Azt,hogy normális ember nem adja ezt a gyerekének. De én így vagyok ezzel a Herkules, Bártorómeó, Dzsesszika nevekkel is!
2011. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Fú, hát nekem borzasztóan nem tetszik, az Ajándék nevű női megfelelőjével egyetemben. Ha a férjed ennyire ragaszkodik ehhez a névhez, és ilyen sokat jelent számára, akkor én második névnek esetleg adnám a gyerekemnek, de választanék mellé egy olyat, amit én is jónak látok..
2011. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig pici, addig oké, de most képzeld el, hogy milyen lesz, ha felnő. Balogh Ajándok, 32 éves építési vállalkozó. Egy felnőttnél szerintem elég viccesen hangzik. Nektek ajándék, de ezen a néven fogja szólítani a haverja, az osztályfőnöke, az alkalmazottja, a barátnője... Hát... én biztos nem adnám.
2011. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
62%

Harmadik vagyok.

[link]

Magyar név, és szerintem sokkal jobb, mint például a Szebasztián.

2011. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, legyen egy második, átlagosabb keresztneve is, hogy választhasson, melyiket használja.
2011. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
16%

Van egy nagyon távoli rokonom, akit Ajándoknak hívnak, a lánya meg Ajándék. A tesója Karácsony volt. Személyesen nem ismerem őket, a nagynéném sztorizott folyton róluk. Emlékszem, amikor elsőben az volt a feladat, hogy mondjunk A-val neveket, és mondtam, hogy Ajándok meg Ajándék, a tanító néni nem hitte el, hogy ilyen tényleg van. :)

Na, ha Neked is tetszik, nem csak a férjednek, akkor végülis miért ne. De úgy tudom, a Máté is azt jelenti, hogy Isten ajándéka. :)

2011. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Ufff, szerintem gáz.
2011. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!