Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról a férfi...

Mit gondoltok arról a férfi névről, hogy Ajándok?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kisbabánk, de még nem tudtunk dönteni a nevéről.


A férjem meg van "bolondulva" az Ajándok névért. Látom a szemén, hogy szinte meghatódik, mikor kimondja. Amikor rákérdeztem, hogy "tényleg ennyire tetszik?" akkor Ő azt mondta, hogy mióta megtudta, hogy kisbabánk lesz, azóta ő úgy tekint rá, mint a világ legnagyobb ajándékára...és, hogy ez a név annyira tökéletes lenne neki..


Én azelőtt el voltam zárkózva ettől a névtől, de egyszerűen nem tudom kiverni a férjem szavait a fejemből. Annyira szeretné ezt a nevet, hogy még el is érzékenyül? :) Lehet hülye vagyok, de azóta fontolgatom, hogy lehet Ajándok lesz a mi kicsi kincsünk...


Mit gondoltok?


2011. jún. 27. 14:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%
olyan mintha egy részeg próbálná az ajándék szót kimondani
2011. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik. De ismerek olyab családot, ahol szintén az apuka nagyon ragaszkodott ehhez a névhez valamiért. Ők úgy oldották meg, hogy két neve lett a kisfiúnak.
2011. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Vegye fel apuka a nevet, ha annyira bejön neki. Kár a gyereket büntetni ezzel.
2011. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Ha pedig lány lenne, lehetne a szép magyar női megfelelője az Ajándék a neve. Nincs is ezzel semmi baj, valakinek el kell kezdeni az újbóli bevezetését.
2011. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy milyen lesz a gyereknek, ha felnőtt korában úgy mutatkozik be, hogy Ajándok!

Én még ismerek Felhő Napsugár-t is, aki bíró!!

- hé, figyu, téged melyik bíró ítélt ide?

- Engem? Felhő Napsugár, így hívják :/

- Emberek, ezt az embert "Felhő Napsugár" ítélte el, hát akkor már inkább szeretem Zápor Zivatart...

2011. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Oké, én értem... Nekem sem a kedvencem ez a név. Persze, vannak ezerszer rosszabbak, de nekem ez sem az igazi. Itt nem engem kell rávenni arra, hogy ne adjam ezt a nevet a gyereknek, hanem a férjemet, és úgy, hogy közben neki ez ne fájjon. Valahogy úgy kéne elérnem, hogy Ő maga is azt akarja, hogy más neve legyen a picinek.. Értitek?
2011. jún. 27. 15:08
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el neki ezeket az érveket, amiket itt olvastál (persze ne azokat, hogy pfujj ronda, én nem adnám):). Persze, amikor szóba kerül a gyerkőc neve, és nyugodtan tudtok beszélgetni róla.

Én is azt javaslom, hogy ha ragaszkodik hozzá legyen 2. név. Nagyon tetszett pl. a Máté + jelentése is, amit itt valaki korábban említett, szerintem elég korrekt kiegyezés szempontjából is.

2011. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 napietus ***** válasza:
mondd meg a férjednek, hogy mindenképpen olyan név kell, ami mindkettőtöknek tetszik. ne legyen már szemellenzős ló :) írja le, mi az, amit el tudna fogadni, írd le Te is, biztos lesz közös pont...nem hiszem, hogy annyira fafejű lenne, ha hozzámentél, és gyereket is vállatok.
2011. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Biztos lehet élni ilyen névvel is, egyszer az egyik Vágó-műsorban volt egy játékos, dr. Eőry Ajándok. Valahogy felnőtt... de én nem adnám a gyerekemnek ezt a nevet, nem szúrnék ki vele.
2011. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Hú, nem irigyellek. Szerencsére mi egyből megegyeztünk fiú és lánynéven is, nem volt gond. Én biztos nem adnám ezt, olyan mintha, parasztoan akarnád mondani az ajándék szót. Biztos lesz problémája belőle az életben. Kérdezd meg a férjed, hogy ha tényleg akkora ajándék a gyermeketek, akkor miért akarja kellemetlen helyzetbe hozni? Max második névnek mennék bele, ha nagyon nagyon ragaszkodik hozzá.
2011. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!