Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy az apám aki nevel...

Lehet hogy az apám aki nevel nem is az igazi apám?! .

Figyelt kérdés

Szóval legnagyobb tesómnak más az apukája vér szerint mint nekünk a másik tesómmal..

De tegnap apa mondott egy fura megjegyzést arról ami elbizonytalanított..


Beszélgettünk egyszer csak mondta apu, hogy mikor még anyád megcsalt...

Én meg azt hittem viccből mondta, mert miért mondana egy józan ember ilyet?

Erre mondtam neki "nem jó vicc"

erre ezt mondja "Te nem tudhatod mi volt 15 évvel ezelőtt, te is ezért lettél"

Teljesen komolyan mondta, és ha pl: Néha iszik, akkor anyuval ha veszekednek mindig ezt vágja a fejéhez, hogy megcsalta..

Én mindig azt hittem hogy ezt csak azért mondja mert az ember ha ideges nem gondolja végig hogy mit mondd

Ha egyszer kétszer apummal össze vesztem, mindig azt mondta nekem "Menj az igazi apudhoz"

:-( Nagyon félek attól hogy az az ember az igazi apám, akit szívből utálok, elítélem, bárcsak megdöglene.. :-(

Anyukámnak a testvérének a férje :-(

Mert valamit tudok arról hogy mikor anyujék egyszer külön mentek akkor anyu ahhoz az emberhez ment..

Lehet megcsalta apát, és ebből lettem én :-(

Lehetséges a feltételezésem?

SOSEM fogom apámat ezért gyűlőlni, de nagyon fogok rájuk haragudni ha ez kiderül, hogy nekem nem mondták el..

Mindent az apámnak köszönhetek, Ő volt velem mikor megszülettem a képeken, Ő játszott velem kicsi koromtól kezdve, Ő vett meg nekem mindent amire tellett és nagyon szerettem volna..

:-( Csak félek hogy egy bűnőző vére folyik bennem :-( Mert ez az ember már börötönbe is volt

Mit csináljak?

13L


2011. jún. 28. 11:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"Megértem, hogy nagyon felkavaró számodra ez a helyzet. Egy nyugodt pillanatban szerintem rákérdezhetnél direktben. Olyan pedig nincs, hogy bűnöző vére folyik az ereidben, nyugodj meg. Az embernek hatalmában áll a döntése szerint formálni saját magát. Ha Te tisztességes, értékes ember szeretnél lenni, akkor az leszel (és szerintem már most az is vagy). Még egypetéjű ikrek is olyan különböző személyiségek tudnak lenni... Nekem is megfordult már a fejemben egyszer, hogy nem hordom többet az apám nevét, és anyámét veszem fel. Aztán rájöttem, hogy nem a név teszi az ember, meg nem is a genetika. Hanem a saját elhatározásod"


Igen ezt tudom, de tudod van az a mondás "a vér nem válik vizzé" És attól félek hogy ez igaz! :-(

2011. jún. 28. 12:20
 12/26 anonim ***** válasza:
Talán ők maguk sem tudják. De akkor mondhatják azt a kérdésedre: "nem tudjuk, drágám, de látod, tulajdonképpen mindegy, hiszen itt vagyunk neked, szeretünk, mi így vagyunk egy család." És akkor ez is egy lehetséges jó válasz.
2011. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
A mondástól pedig ne félj. Ostobaság. Csak üres szavak. Biztos vagyok benne, hogy remek leányzó vagy, ahogy írsz, okosnak tűnsz.
2011. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Palm: :-( Csak azt sem tudom hogyan fogalmazzam meg ezt neki.. Úgy érzem hogy ezzel még az Ő (anya+apa) kapcsolatába is beleronditanák! :-( Nagyon szeretik egymást.. :-)
2011. jún. 28. 12:23
 15/26 A kérdező kommentje:

"A mondástól pedig ne félj. Ostobaság. Csak üres szavak. Biztos vagyok benne, hogy remek leányzó vagy, ahogy írsz, okosnak tűnsz."


Köszönöm! Sokszor mondták kisebb koromba meg most is, hogy "Tiszta apja"

2011. jún. 28. 12:26
 16/26 anonim ***** válasza:

Ezt a "vér nem válik vízzé" dolgot azok szokták mondani, akik nem vállalják a személyes felelősséget a tetteikért, és amit műveltek, azt szívesen betudnák a "bőnözésre kódolt genetikával". Minthogy a genetikájáról senki nem tehet, ez levenné a vállukról a felelősséget ("nem én akartam bűnözni, csak így vagyok összerakva, nem tehetek róla"). Ez szánalmas, ne dőlj be neki! Az az ember azért lett bűnöző, mert gyenge jellem (nem a genetikája miatt, hanem mert ilyenné formálta magát). Te nem vagy azonos vele, és hatalmadban áll nem azt az utat választani, amit ő.

Egyébként meg a genetikai állományunk 96%-ban azonos a csimpánzéval, mégsem kurkásszuk egymást a villamosmegállóban. :-)

2011. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Látod... mellette nőttél fel, rá fogsz hasonlítani, hiszen tőle veszed át a viselkedésmintákat. Még a mimikád, gesztusaid is lehetnek hasonlóak ahhoz, aki nevel.


Hogyan fogalmazd meg?

"Anya, Apa, nagyon szeretlek benneteket, de van valami, amit meg szeretnék kérdezni... Mert bánt, és félek miatta és bizonytalan vagyok. A múltkor mondtátok, hogy "..." és azelőtt egyszer azt is, hogy "...". És szeretném tudni, mi az igazság. Tudom, hogy nem változtat semmin, mert a ti lányotok vagyok, de rossz ez a bizonytalanság."


(Értelemszerűen a pontozott helyekre meséld el, mit mondtak..)

És hidd el, hogy ha két felnőtt ember tényleg szereti egymást és párt alkotnak, akkor ez a beszélgetés ezt nem tudja megváltoztatni. Lehet, hogy konfliktust okoz, lehet hogy sírni fogtok, vagy vitatkozni, de ettől felszabadultok majd... Úgyhogy bátorság. És fel a fejjel!

2011. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Én csak attól félek hogy megtudják a testvéreim is hogy megkérdeztem erről a szüleim :-(

PL: Szerintem a középső tesó, azaz a második az attól az apától van aki nevel engem és a nagy tesómat.

És akkor lehet hogy megutálnának engem Őt is, mivel a középső tesóm pont olyan aki mindenbe bele szól, pl: ha anyujék veszekednek.. És én szeretném ha csak anya meg apa tudnának erről.. Lehet aput kellene ma este ha beszélgetünk megkérdezni erről..

Hátha megmondja őszíntén a választ rá..

2011. jún. 28. 12:41
 19/26 anonim ***** válasza:
Az se rossz ötlet! Legyen ez igazi, őszinte, felnőtt apa-lánya beszélgetés! Mondd meg bátran azt is, hogy nem szeretnéd, ha mindenki megtudná, hogy beszéltetek.
2011. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"Az se rossz ötlet! Legyen ez igazi, őszinte, felnőtt apa-lánya beszélgetés! Mondd meg bátran azt is, hogy nem szeretnéd, ha mindenki megtudná, hogy beszéltetek."


Lehet ez lesz :-)

2011. jún. 28. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!