Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jutok közös nevezőre...

Nem jutok közös nevezőre anyukámmal! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy anyával nem tudok semmi komolyabbról beszélgetni, mint pl. pasik, szerelem. Pedig nagyon is kéne a tanácsa az ilyen gondokban, meg másokban is. Ha beszélgetek vele, akkor mindig valahogy összeveszünk és sosincs olyan dolog, amin ne vitáznánk. A múltkor is már ordibáltunk egymással, és nagyon butaságokat vágtunk egymás fejéhez, meg azt is mondtam, hogy jobb is lenne innen elköltözni messzire, pedig nem gondoltam komolyan. A barátnőimmel beszélem meg a gondjaimat, mert neki nem tudom megmondani. Sose voltam képes beszélni neki semmi olyan témáról, ami ilyen anya-lánya dolog lenne. Sokan úgy kezelik a lányukat, hogy mintha a barátnője lenne, de az én anyukám nem ilyen és van egy hatalmas álmom, amiről minden áron le akar beszélni és nem támogat szinte semmiben. Tudom, hogy ő tart el, és hogy én is sok mindenben hibás vagyok és nem is várok olyan válaszokat, hogy rossz anya! Legbelül érzem, hogy jó, és nagyon nagyon szeretem is, de őrületesen fáj nekem (gondolom neki is) hogy soha nem jutunk közös nevezőre, mit csinálhatnék, hogy jobban "barátnő" stílusban legyünk, hogy mindent megosszak vele?? Mert mint ugye már írtam, hogy vele nem merek és nem is tudok megbeszélni semmit, csak "hivatalos" dolgokat és a barátnőimnek szoktam mesélni bármiről! Köszi, hogy elolvastátok és előre is köszi a válaszokat! :)
2011. jún. 30. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Már az nagyon kedves tőled, hogy ennyi türelemmel állsz a dologhoz, és megvan benned a szándék, hogy tegyél valamit. Sokan úgy vannak vele, hogy ha 1x kudarcba fullad a kommunikáció, akkor hagyják az egészet, és tönkremegy a szülő-gyerek kapcsolat.

Elmondtad már neki azt őszintén, hogy szeretnéd, ha más ügyekben is fordulhatnál hozzá, jólesne, ha támogatna? Ne félj bevallani neki, hogy sok mindenben nem tudsz egyedül dönteni, esetleg félsz a jövőtől, és szeretnéd, ha segítene.

2011. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon mondtam még neki, hogy szeretnék vele ilyen mélyebb dolgokról is beszélni, mert nem merem neki mondani, meg ha célozgatok akkor máris elkezd problémázni és lám egy újabb vita forrása. Meg hát én ilyen témában elég gátlásos vagyok és úgy "belém nevelte" hogy nem beszélgetünk csajos témákról. Bezzeg a barátnőinek bármikor bármit, de neki nem merem, olyan furának tartom. :( Pedig most aztán nagyon kéne tanács egy-két fiúügyben!
2011. jún. 30. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Szépen, nyugodtan kezdd el a témát, ha ő felhúzza magát, akkor kérdezd meg: "Anya, te inkább azt szeretnéd, ha semmit nem mondanék el neked, titkolódnék előtted? Ha nem, akkor kérlek ne kiabálj, ha beszélgetni szeretnék veled!" El fog gondolkodni. Értelmes lánynak tűnsz, biztos anyukád sem lehet rossz anyuka, csak lehet úgy van ezekkel a szerelmi témákkal, hogy nem akar szembenézni a ténnyel, hogy van már/szeretnél valakit. De ne hagyd magad, annyi rossz családi kapcsolat van manapság...
2011. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*titkolóznék
2011. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi a tanácsokat, megpróbálkozok valami beszélgetés félével! Nagyon remélem, hogy sikerül, mert sokszor úgy gondolom, hogy más osztálytársam anyja jobb lenne és vele, mint saját anya, jobban tudnék beszélni, mert a lányát barátnőként kezeli. De legbelül tudom, hogy anya nagyon szeret engem, de nem akarja, hogy "elvesszek a sötétségben" és azért ilyen velem. Jöhetnek még tanácsok! Köszi
2011. jún. 30. 20:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, kérdező?


Nem akarlak elkeseríteni, de nem minden anya alkalmas egy ilyen viszony kialakítására. Az én anyámmal is ez van, én 26/N vagyok, és sokszor én is szerettem volna bele beszélgetni párkapcsolatokról pl., de egyszerűen nem tudom osztani a véleményét. Nagyon furcsán gondolkodik a szexualitásról (ennek köszönhetően 26 évesen szűz vagyok), és ósdi, régimódi elveket próbált belém nevelni.


Úgyhogy be kellett látnom, nem ő lesz az a személy, akivel ezeket megbeszélem. Sz*r volt belátni, de nem tehettem mást. Ettől még próbálok vele jó viszonyban lenni, csak inkább más témákról beszélgetek vele.


Szóval csak azt akartam ezzel mondani, hogy meg lehet éppen próbálni, hogy beszélsz vele ilyenekről, de nem biztos, hogy sikerrel jársz. :( Én azért drukkolok.


26/N

2011. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó válaszadó, lehetséges, hogy ő is ilyen, akivel nem nagyon tudom megosztani a dolgaimat! Elég kár, mert hát azért egy lánynak szüksége lenne egy erős lelki támaszra, akivel mindent meg tud beszélni! 14 éves vagyok. Mindenkinek köszönöm.
2011. júl. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!