Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik igy a sogornőm?

Miért viselkedik igy a sogornőm?

Figyelt kérdés
Aki pontosabban a férjem öccsének a felesége,és a kisfiam keresztanyja.Amióta megszült(2-hónapja)folyamatosan csak azt várja hogy kitől mit kap/nak. A rokonokat,vagy bárkit csak azért vár baba látogatóba hogy ki mit fog a kicsinek vinni.Rengeteg szép dolgokat kaptak már,sőt pénzt is amiről redszeresen elis dicsekedik nekem.Amiért már úgymond írtozom tőle az azért van mert az anyósom vett az én két kisfiamnak egy-egy pár kiscipőt(1000-ft ost!)és az ő kislányának pedig nem vett semmit,pedig neki volt a névnapja.Veszekedett hogy ne tegyen kivételt az unokák kőzőtt,mert ő szerinte a nagyfiamat jobban szeretik mert ő az első únoka.Joga van neki ehez? Előtte pénzt kaptak az anyoséktól,és a kicsinek is vásárolt,csak a névnapja maradt ki,mert nem volt pénze.Az enyémeknek se nagyon szokott vásárolgatni mert nincs neki miből,majd most hogy mert az enyémeknek vásárolni a madam asszony letámadta, majd másnap szaladt a kislánynak is 2-badyt venni.Nevetségesen őnző,a sogornőm nem gondoltam volna hogy az anyasság ezt hozza majd ki belőle.De miért teszi ezt pont velünk,bár én ebbe nem szóltam bele ,de azért rosszul esett hallani.Én mindent odadtam az ő gyerekének amire már az enyémeknek nem volt szükséguk,és ő meg a szemembe mondja hogy most megvárja a fiam névnapját és ha az anyosomtól kap ajándékot és az ővé nem,nagy cirkuszt fog csinálni.Miért lett ilyen,egyszerüen nem értem. Szerintettek,hogyan állitsam le?
2009. szept. 3. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

ne nézzetek a tájára egy ideig, majd csak észreveszi magát.

vagy szülési depresszió? én ebben nem hiszek

2 gyerekes.

2009. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
előző vagyok, sztem az aproblémája, hogy elképzelte, hogyha megszül akkor körülötte forog majd a világ. Most, hogy nem így van, meg van sértve =)
2009. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kankalin ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is valami ilyesmi lehet a háttérben, ő most elvárja, hogy rajta és a gyermekén legyen a világ szeme...
2009. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen biztos ez a baja,csak hogy ha megy hozzá az anyós akkor az a baj(mert csak pár utcával odébb lakik)ha nem megy akkor meg az.A múltkor azért panaszkodott hogy az anyósnak fontosabb volt az ő házimunkája minthogy neki ment volna segiteni.Elvárja tőle hogy a kertjében kapáljon,hogy megfőzzőn neki stb. Ha az édesanyja ott van hetekig, jaj akkor oda ne menjen az anyós mert akkor idegesiti.Folyton követelőzik,tényleg azt hiszi hogy csak kőrülőtte forog a világ és hogy csak az ő gyereke létezik senki másé.
2009. szept. 3. 18:27
 5/12 A kérdező kommentje:
De meddig fog ez vajon tartani? Mikkor vesszi majd magát észre?
2009. szept. 3. 18:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Talán akkor, ha valaki jól beolvas neki, mivel úgy látom, a szép szóra nem hallgat.
2009. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sajnos 19,39-nek igaza van.Valakinek jól meg kellene mosni a fejét,az talán észhez térítené.Ha nem tetszik le van tojva,nem kötelező kapcsolatba lenni azzal akit nem szeretünk.Ez már sértő a számotokra ahogy veletek viselkedik,pláne,hogy Te milyen rendes voltál hozzá.

Térítsétek észhez ha magától nem tér.

2009. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A férje mit szól ehhez az egészhez? lehet hogy ő helyre tudná rakni!
2009. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tőle kérdezed meg? Miért nem kérdezed meg, hogy látta eddig a kapcsolatotokat és mi változott meg benne? Szerintem mások csak találgatni tudnak, tippelni, ahogy én is.

Szerintem a sógornőd eddig máshogy látta a helyzetedet, úgy látta, hogy rengeteg segítséget kapsz tőle és a rokonoktól, és többre számított ebben a helyzetben. Ennyi, de ha jobban belemegyek:

Lehetséges-e, hogy egy anya mindkét fiának, menyének ugyanannyi segítséget adjon, "patikamérlegen mérve"? Szerintem nem tükrözi a valóságot, ha valaki itt azt válaszolja, hogy igazad van, miközben nem hallotta a másik felet. És igen, van olyan is, hogy a nagyi az elsőszülöttet előnyben részesíti, mert én is egy ilyen elsőszülött vagyok, és hidd el, hogy én ezt ÉREZTEM!! Nem anyagilag, ezt nem tudom, de érzelmileg igen!

Tulajdonképpen miért akarod a sógornődet "leállítani"? Miért zavar? Hiszen nincs hatással az életetekre, külön laktok, nem elég-e, ha nem keresed a társaságát és ha ő keresi, próbálod lerövidíteni a találkozásokat a minimálisra? Erőszakkal nem tudod a barátnőddé tenni, ha ez lenne a célod, ezt Te is tudod! :)

Hogy anyós kinek mit vesz, kinek mit segít, az az ö dolga. Ha valóban ennyit segít, nagyon rendes tőle, de én még nem talákoztam ilyen anyóssal, jó nektek!

Nem értem az olyan válaszokat, akik azt bírálják, hogy a sógornőd azt várja, körülöttük forogjon a világ. Az igaz, hogy a leírásod alapján valóban így tűnik, ezt tudják válaszolni. De hogy lehet ezt objektíven az egyik fél leírásából megítélni?


Tudod, nekem később született meg az első gyerekem, mint a testvéremnek és a sógornőmnek, és végignéztem, megéltem, hogy amikor nekik az első megszületett, körülöttük forgott a világ, a nagymamák segítsége mindkét oldalról (bár tesóm kb ugyanígy krtitizálta, kritizálja ma is anyósát, mint leírásod szerint a sógornőd teszi), a második gyerekeiknél meg azért, mert ők már "kétgyerekesek". Mindkettőjük az én+férjem segítségét elutasította, ill tesómnál ablakpucolás, bevásárlás a kívánságára, de nem mehettem pl csak úgy a gyerekkel foglalkozni, vagy pl hétvégén aludni hozzá. (Akkor esti tagozat fősuli miatt közlekedés híján egy másik távolabbi rokonomnál aludtam emiatt.) Sógornőm még ennyi segítséget is visszautasított, nekik tényleg volt elég!

(De ez lehet, hogy más téma, mert amikor megismertem, az első 2 évben heti 2-3szor mentünk hozzájuk, a gyerekekhez, ők meg ezidő alatt egyszer sem voltak nálunk, ezért ezután már mi sem mentünk. Most a "kötelező" szülinapokra mi megyünk hozzájuk, férjem segíteni a férfimunkákban, ők meg odadják az ajándékot anyósnál. Amúgy normál a viszonyunk, csak ők 6 év alatt egyetlen egyszer voltak csak nálunk: megnézni amikor a kisbabánk született.)

És most, amióta kisbabánk van, sem nagyik, sem testvérek, senki sem ajánlott fel semmilyen segítséget. Illetve mosatlan 6 éves ruhákat kaptunk tesómtól, majdnem penészes volt, de tényleg jó állapotúak mosás után. Ha kértünk segítséget: mit képzelünk, nekik 2 gyerekük van, több dolguk! Anyós "most nem ér rá", kórházba, bevásárolni, ide-odamegy, dolga van...stb.

Sógornőm 2 héttel a szülés után adott ruhákat, mert nem tudta, hogy mikor szülök :)), bár egy faluban lakunk, és anyóshoz a szomszédba heti 5-ször jön, mivel ott ebédeznek. Anyu a tesóm gyerekeire vigyáz, mert azt mondja, ott nagyobb szükség van rá. (Míg tesóm mint a tinédzserek, járja a butikokat, aerobic...stb.) 11 hónap alatt 1-szer volt itt, 2 nap után hazavitette magát, mert "unatkozik", pedig végig mondtam, nekem milyen nagy segítség! Most kiköti, hogy csak hétvégén mehetünk hozzá, mert 5 napig a tesómnál segít. (Gyerekei oviban vannak, ő viszi-hozza...stb, főz, takarít, kapál...stb, ezeket ő mondta egyébként.)

Azért írtam le ilyen részletesen mindezt, mert a hátam mögött azt hallottam, hogy a tesóm is ilyeneket terjeszt rólam, így látja, ahogy Te a sógornőd helyzetét! Persze ő kapálás vagy konkrétumot nem tud mondani (hacsak ki nem talál), csak általánosságokat. Féléves korában kaptunk egy 3 hósnak való játékot tőle, nagy csinadrattával a rokonság előtt, és nem tetszett neki, hogy a köszönöm mellé odabiggyesztettem, hogy ha lehet, időben adja, ha adni akar játékot vagy mást. Most azt terjeszti, gondolom, milyen hálátlan vagyok. A lelki segítségemet is hiányolja, mert most ugye nincs időm menni hozzá ápolgatni a lelkét, ha meg megyünk, a gyerekemmel vagyok elfoglalva. (Egyszer adtam a kezébe, amikor is a fejére nem vigyázva beverte az ajtófélfába, ahogy leült, emiatt...)

Szóval azon kívül, hogy mások csak tippelni tudnak, miért ilyen a sógornőd, nem állítom, hogy ugyanez lenne nálatok, mert 2 ugyanolyan helyzet nincs, de a véleményekhez hallgattassék meg a másik fél is!!

Tényleg nem tudod meg a választ itt másoktól!

2009. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a legjobb sz lenne ha ön olvasna be neki és akkor majd észre veszi magát!
2009. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!