Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fér bele egy kapcsola...

Mennyire fér bele egy kapcsolatban, házasságban, hogy a felek kritizálják a másikat?

Figyelt kérdés
Pl. nem tetszik a párod ruhája, a testalkata, a haja stb. és szólsz érte. Vagy a férj megszól ezért. Nem feltétlen durva beszólásokra gondolok, arra is, hogy normális hangnemben nyilvánítja ki a nem tetszését.
2011. júl. 2. 19:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen egyetértek az utolsóval.

Illetve én speciel a legkisebb kritikát se bírom elviselni, olyankor olyasmit érzek, mintha valaki hosszú körömmel csikorgatna egy lakkozatlan fatáblát a fülem mellett izomból.

Továbbá azt is teljesen normálisnak tartom, hogy ha valakinek véleménye van bármivel kapcsolatban, amit építő jellegű kritika formájában, bármiféle sértés nélkül tud kifejezésre juttatni, és mindez nem túl gyakran történik, illetve mindkét fél részéről előfordul. Szóval ez még simán belefér.

De ha valaki azt hiszi, hogy a barátja/barátnője valamiféle alapanyag, amit ő kedve szerint alakítgathat, változtathat az ő igényei szerint, na az nagyot téved. Ez abban nyilvánul meg, hogy állandóan megmondja, mi hogyan lehetne jobb, sőt, hogy mik a hibák. Nekem volt olyan pasim (nem sokáig), aki így gondolkodott. Volt olyan eset, hogy egy ótán keresztül sorolgatta, hogy mi velem a baj. (Utána hánytam. Pedig ki vagyok békülve magammal, és szerelmes sem voltam belé. Csak teljesen összezavart.)

A mostani barátommal ez teljesen normálisan van jelen. Nagyon ritkán fordul elő, hogy valamit szóvá tesz. Szerintem belefér, az már egy más kérdés, hogy én idegrohamot kapok tőle és teljesen felháborodom. Nem tudom, megtanulom-e ezt valaha kezelni, én mindig ilyen voltam (pedig lelkileg egészséges vagyok).

2011. júl. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azt tudom elfogadni h hogy lenne jobb, nem azt h mi a rossz most.

A rossz dolgok emlegetése megalázó vagy kínos.

Talán túl sértődékeny vagyok.

2011. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
32/N -nek teljesen igaza van. Megismerkedésünk idején én is kissé másként öltöztem mint barátnőim. Sok év eltelte után sem változtattam szokásomon. Nagyon szép házasságban és boldogan éltünk férjem haláláig, és soha egyetlen kritikus szó sem hagyta el a száját extrálkodásom miatt. Ezzel a kis furcsaságommal szeretett meg, és ezzel szeretett továbbra is. Ha az Ő öltözködése és higéniája számomra nem lett volna megfelelő akkor biztos, hogy nem ő lett volna a férjem. Ha akkor így szerettük meg egymást akkor miért kellett volna ezen változtatni? Soha nem kritizáltuk egymást. Soha.Boldogok voltunk 40 éven keresztül. Lányomék sem kritizálják egymást a férjével, szerintem azért sem mert lehet hogy valami nem tetszik,de egyéb jó tulajdonságával kompenzálja egyik a másikat, az esetleg nem tetszőt.Nem kell azt gondolni, hogy mi hibátlanok vagyunk, ezért a kritikával óvatosan kell bánni, de ugyanezt meg kell kívánni partnerünktől is. Szeressen olyannak mindig, amilyennek megismert!
2011. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
szerintem fontos hogy elmondjuk a véleményünket, ugyanúgy minthogy a dícséret is fontos a kritika is lehet építő. ennek semmi köze ahhoz hogy szeretünk e valakit. sőt ha szeretünk valakit akkor jót akarunk neki. persze ez nem azt jelenti hogy lépten nyomon minden tulajdonságát,öltözködését, dolgait kritizáljuk hanem azt ha valami tényleg gáz akkor azt megmondjuk. vagy ezekszerint akik azt írták hogy ne legyen kritika azok elvárják hogy a párjuk mindig pozitív dolgot mondjon akkor is ha nem úgy gondolja? tehát hazudjon inkább mint hogy őszinte legyen?
2011. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"ennek semmi köze ahhoz hogy szeretünk e valakit."


Dehogyisnem. Az, hogy szeretem, azonos avval, hogy tetszik. Mindene! Ha szerintem nem jó az alakja, az maris ellentmond annak, hogy szeretem. Ne hazudhjatok Magatoknak!

2011. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nem csak az ember alakjáról lehet véleményt mondani ha úgy tetszik kritizálni hanem rengeteg más dolog is van ezen kívül.és attól hogy elmondod a véleményed még nem szereted kevésbé a másikat. Ha pl elsózom az ételt a pártom nem fogja mosolyogva mondani hogy milyen fantasztikusat főztem hanem elmondja hogy hát bizony ezt elsóztam és nem túl jó.én is ugyanígy megmondom a véleményem, nem hazudunk egymásnak.ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást.és én írtam hogy én szóltam a páromnak hogy kezd pocakosodni és kicsit figyeljen, ettől még ugyanúgy szeretem

csak figyeltek rá

2011. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, de a kerdes nem azt a kategoriat firtatja....
2011. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!