Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd, aki...

Van olyan ismerősöd, aki egyáltalán nem akar gyereket, meg tudja magyarázni, hogy miért nem és nem is bánja? Persze olyanra gondolok, aki azért már "benne van a korban" harmincegynéhányévesen pl. !

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 11:37
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
85%

Az én barátnőm 35 éves, és nem akar gyereket. Egyrészt azzal érvel, hogy milyen lesz utána az alakja, másrészt hogy rámenne az eddigi élete, és nem bírná elviselni hogy egész nap bezárva legyen a gyerekkel. És mi van ha anyagilag nem bírja majd. Ha más gyereke közelébe kerül, akkor is rögtön rosszul van. Ő ilyen, már megszoktam.

Viszont az egyik ismerősöm egyszer azt mondta, hogyha valaki boldog párkapcsolatban él, az az egészséges, ha egy idő után megfordul a fejében a gyerekvállalás kérdése.

2009. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
41%

A gyerekvállalás ellen az a legócskább kifogás, milyen lesz az alakja gyerekszülés után.

inkább azon aggódjon, hogy öreg napjaiban nem lesz, aki rányitja az ajtót, vagy felhívná, hogy hogy vagy mama?

tiszteletben tartom mások ilyen fajta döntéseit, de mint magánember a hányinger kerülget tőlük.

2009. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is van a családban aki lassan 40 lesz, a férj szeretett volna, de a csaj nem, mondjuk nem mondja ki, hogy soha, de annyira, én úgy mondanám magának való, hogy a saját kisnyugalmát nem adná fel gyerekért... így a férjével is kicsesz, s sok boldogságtól értékektől fosztja meg magát, és az életet... én így gondolom, hogy igen is önző az a nő, aki csak saját magára gondolva, mert az alakja, pénze, karrierje, nem csak magával foglalkozhat az idejében...

De akkor kérdem én, minek is él???????? kinek gyűjtöget?? persze, hogy most jól érezze magát,ezt meg is értem egy bizonyos korig, de azért már úgy 30 körül nem tudom megérteni, hogy ne zavarja, hogy lassan egyre veszélyeztetettebb korba kerül (szülés, mellrák... szempontjából is) és semmit az ég világon nem hagy maga után itt... ahogy itt volt, és elrepültek az évek ugyanúgy szépen el is felejtik majd.. mert a munkahelyen is kéremszépen hipsz-hopsz találnak helyettünk másikat...


Én nem mondom, hogy el kell sietni, igen is hagyjunk időt magunknat tudatosan felkészülni... de persze ez mindenkinek a maga döntése a teste, élete felől...

De én ennyire önzően nem tudnék élni...

Én is már alig várom, hogy babát vállalhassunk a párommal, csak nekem még van suliból kicsit, alig kezdtem dolgozni, és még a kecót is rendezgetni kell, ha úgy eltelik 1 év és így volt időnk csak egymásra is, rosszalkodásokra mi szeretnénk nagyon egy babát, akiért érdemes élnünk, és szeretnünk őt és egymást...

2009. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó vagyok: persze az más eset, ha valaki valahogy sehogyan sem találja ehhez a megfelelő párt, hisz azért egyedül nem olyan jó... bár ha már annyi idős lennék, lehet bevállalnám az egyedülálló anyaságot is, csak legyen még egy ok, hogy de jó itt lenni...
2009. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
79%
"inkább azon aggódjon, hogy öreg napjaiban nem lesz, aki rányitja az ajtót, vagy felhívná" - Már megbocsáss, de ez a legönzőbb dolog, ha valaki erre gondol, amikor gyereket vállal. Ahhoz, hogy valaki rád nyissa az ajtót, nem gyereket kell szülni, hanem emberként viselkedni az emberekkel, ebbe a gyerekeid is beletartoznak. Apámra én nem fogom rányitni az ajtót öreg napjaiban, mert rengeteget bántott, és nem érdemli meg...
2009. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
71%
Én sem szeretnék.30 éves nő vagyok, szakmámban sikeres, most nyertem el külföldön egy rákkutatói állást. Ilyen lehetőség azért sok embernek nem adatik meg. Én sem tudom az életembe beilleszteni a gyereket, nem tudok kiszakítani éveket, végtére is nem egy titkárnői állásba kell visszaülni, az orvostudomány rohamléptekkel fejlődik, én nem tudnám ezt behozni. Szerintem egy nő életének nem csak akkor van értelme, ha szül egy gyereket, gyereknevelő mosó takarítgép válik belőle. Természetesen szeretem a gyerekeket nem erről van szó. És, hogy mit hagyok magam után? HÁt remélem kutatóként azért sok hasznosat fogok magam után hagyni, ez ér legalább annyit, mintha négy gyereket szültem volna.
2009. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
75%
Annak, ha egy nő nem akar gyereket, biztos hogy mélyen gyökerező pszichológiai okai vannak, ezért nem szabad pálcát törni felettük. Lehet, hogy különböző külső okokkal magyarázzák, de ez csak a felszín, a lényeg mélyen rejlik. Nálam is ez a helyzet, úgyhogy van tapasztalatom, komoly családi zűrök történtek kisgyerekkoromban, és később is, ami rányomta a bélyegét az egész pszichoszexuális fejlődésemre, amibe az anyasághoz való hozzáállás is beletartozik. Ez miatt ki sem alakult bennem az anyai ösztön, és nem kockáztatnám meg semmiképpen, hogy mégis megpróbáljam, és rájöjjek, hogy tényleg nem megy...
2009. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
84%

Van akinek a gyereke a könyve, a kutatása , mint az előttem szólónak, a vállalkozása, a hivatása, vagy valami más, amit felépít. Azt szüli meg, azt gondozza, azt neveli fel, és engedi szárnyaira.

A kettő együtt nem megy, egy olyan szinten, valamelyiket preferálni kell. Az egyik évfolyamtársam Brazíliában az utcáról szed össze gyerekeket, egy otthonnal, és felnevelik őket. Kiment fél évre, most húsz éve.Ottragadt. Nem akart, elhivatott lett. E mellett még komoly párkapcsolatot se vállalhatott, nemhogy gyereket. Épp elég, aki van. Boldog.

A kínai feng shui nem is választja el: ugyan az a gyerek-kreativitás területe. El tudom képzelni, hogy van erre külön szavuk.

2009. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a kérdést már én is fel szerettem volna tenni. Nekünk is van egy baráti pár, akik együtt élnek 8 éve, harmincas éveik közepén járnak. Anyagilag nincs gondjuk. Nagyon szeretik a mi 3 gyerekünket, minden hónapban eljönnek, megköszöntik őket,ha szülinap, névnap stb. van. Ők mégsem hiszem, hogy nagyon vágynak gyerekre, mert soha nem említik...Nagyon rossz, hogy nem is merünk rákérdezni, egyáltalán akarnak-e babát...régebben kérdeztük, úgy láttuk, hogy nem szívesen foglalkoznak a témával. Ilyen is van, de nem értem, hogy miért nem lehet erről beszélgetni. Én nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mi az oka, hogy nincs gyerekük.
2009. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
68%
Azért milyen érdekes, hogy aki tapasztalati választ ad, hogy ő miért nem erőlteti minden áron, az le van pontozva. Gratulálok! Ez ma Magyarország, ilyenek az emberek, szuper... Legyetek rá büszkék. De azért gondolom, hogy majd a rákkutató eredményeire tartjátok szépen a markotokat, aki erre tette fel az életét... Meg a többi...
2009. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!