Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira nehéz megérten...

Tényleg annyira nehéz megérteni, hogy egyes lányok a menstruáció alatt oly annyira rosszul vannak, hogy nemhogy a nemi együtlétet nem kívánják, hanem még mozogni is alig bírnak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 15:45
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
83%
Az a gond, hogy a pasikat nem igazán érdekli a dolog, max. annyiban, hogy "francba, nincs szex" meg hogy "ma duplán zabos a zasszony, mert most jött meg neki", és rohadtul nem tudnak semmit az egészről, mellette meg tök érzéketlenek is sokan közülük. A felvilágosításkor ki kellene térni erre is, nemcsak a saját nemre jellemző dolgokat kell elmondani. Mert egyébként sok pasi nem is hall arról, hogy van olyan, hogy menstruációs fájdalom, ha meg hallanak róla, akkor azt mondják, hogy csak szimulálnak, mert XY-nak nincs ilyen, meg hogy ez is csak egy kifogás, mert nem akarnak dolgozni, meg nem akarnak tesiórára járni stb. Szépen el kellene magyarázni, hogy úgy, ahogy pl. a pia is mkire másképp hat, a menstruáció is más tünetekkel és hatásokkal jár kböző lányoknál, és van olyan lány, kinek olyan fájdalmai vannak, hogy felkelni sem tud. Nálam pl. minden második menzeszem olyan, hogy még Algoflexszel is csak fekszem az ágyban és nyígok, mert annyira fáj.
2011. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
51%

Sziasztok!


Én 8 éve szedem a fog. gátlót, de így is szokott fájni a hasam, mikor menstruálok. Sőt, előtte vagy 3-4 nappal fáj a mellem is, tehát jelez előre.

24/Nő

2011. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
73%
Én régebben annyira rosszul voltam az első napon, hogy összegörnyedve ültem, felváltva vert ki a víz és fáztam, remegtem, felváltva mentem a wc-re, hol hányni, hol meg hasmenés végett, mondjuk úgy 20 percenként. Rend szerint ébredéstől tartott úgy kora délutánig. Na akkor kívántam először, hogy bárcsak fiúnak születtem volna. :) Aztán néhány év után elkezdtem fogamzásgátlót szedni és attól teljesen elmúlt. Féltem mikor abba hagytam, hogy mi lesz, de szerencsére csak minimálisan érzem azóta.
2011. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 ava87 ***** válasza:
80%
Szerintem nehéz elmagyarázni egy férfinak, hogy ez pontosan milyen érzés. Ettől még azt simán megértheti mindenki, hogy bizony nem jó, és erre tekintettel kéne lenni.
2011. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanúgy vagyok, mint a mai kedves utolsó. Néha már a könnyeim folynak. A fájdalomcsillapítót simán kihányom, injekciózni meg nem akarom magam állandóan. Úgy néznék ki, mint egy drogos :(


Ja és amóta szültem még rosszabb :( Rosszabb mint maga a szülés volt.


Ha egy pasi úgy reagálja le, hogy hisztis stb simán megcsavargatnám a tökeit egy laposfogóval hogy dőljön belőle a vér aztán megtanulná milyen ez a "hiszti".

2011. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
66%
9:31-es utolsóval na :)
2011. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
72%

nekem elég empatikus párom van, elég volt egyszer példát hoznom a tökönrúgásra, és rögtön érette, h kb mit élek át. bár nekem nincs tököm, de hallottam már pár sztorit erről.


az első napok kegyetlenek: napi 3 advil, és épp hogy élek. ő szokta nekem tonnaszámra hozni a gyógyszertárból :)

a későbbi napokon meg már mászna rám, de nekem nincs hozzá gusztusom. mondjuk ebből legalább kiderül,. h minden állapotomban szeret :)

2011. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
67%
Mi sose szeretkezünk max a végén amikor már nagyon minimális a vérzés.. Ha görcsölök a barátom olyan édesen ápol, nálunk nincs ilyen gond
2011. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ezt a fájdalmas dolgot néhányan egy picit túlreagálják. Nekem eleinte még nem fájt aztán természetesen én is megtapasztaltam a görcsöket. Ma már odáig jutottam, hogy egyik gyógyszer sem hat a görcsökre így nem szedek rá. Mégis kibírok napokat görcsök nélkül úgy, hogy mindenkivel normális vagyok és a falat se kaparom...
2011. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
86%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:12


Szerencsés vagy, hogy ilyen mensid van, de tudod, elgondolkodhatnál, hogy ez se mindenkinek egyforma.Mint például a szülés, valakinek alig fáj, valakinek, mint például nekem olyan volt, mint ha késsel ontanák a beleimet!!!!

Ismerek olyat, aki frnakón nem tudott mit csinálni az első 3 napban, le volt fehéredve remegett, teljesen ki volt, én se vagyok egyszerű eset, de sztem átlag.De el tudom hinni, hogy valakinek rosszabb, mert nem vagyunk egyformák!

2011. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!