Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban különc lennék?

Valóban különc lennék?

Figyelt kérdés

Bár nem vagyunk gazdagok mégis boldog vagyok,nem szoktam panaszkodni és nem is tudom sajnálni azokat az embereket akik folyton siránkoznak.

A környezetemben állandoan ez megy,nincs pénz szar az élet.

Már oda jutottam hogy nem sok emberrel beszélgetek emiatt.

Oké kicsit tényleg fura hogy olyan dolgoknak örülök amit más észre sem vesz,vagy nem akar észrevenni.

Miért nem tudnak az emberek örülni a kis dolgoknak?Mondjuk számomra az is hatalmas örömöt jelent ha tudok venni pár darab csirkét a hűtőbe,vagy meg tudtuk venni télire a tűzifát.Legnagyobb boldogságom hogyha együtt játszunk lányommal a kertben.

Észreveszed a jó dolgokat az életedben és tudod értékelni?


2011. júl. 6. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Miután lassan egy éve nőgyógyászati problémával kűzdök, a minaő úgy örültem neki, hogy egy napra nem éreztem azt a kínt amit eddig, egyből feldobta a napom. Ezt az időszakot átértékelve mindennek tudok örülni, de sajnos az egészségi állapotom miatt nagyon nehéz boldognak lenni. Mert az ember el sem tudja képzelni, hogy mikor is lehet igazán boldogtalan, mi ehhez képest egy szerelmi csalódás. Szokták mondani csak egészség legyen... hát igen, az a legfontosabb kincs :(
2011. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos különc vagy, mert a legtöbb ember nem ilyen. Engem még eltartanak, nem vagyunk szegények, se gazdagok, de én mindig azt gondoltam, hogy nem lényeg a pénz, én nem azért fogok hajtani, és tényleg az "apró" dolgok az igazán lényegesek, legalábbis én attól vagyok boldog. Csak sajnos ez szomorú, ha egyedül van ezzel az ember.
2011. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első,sajnálom a problémádat,atérzem a fájdalmad.2honapja küzdök derékfájassal.Mielőbbi gyogyulást.


Sokszor ugy érzem azt hiszik rólam hogy nem vagyok komplett.Rossz érzés.

2011. júl. 6. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Látod, te is örülsz annak, ha pár csirkét meg tudsz venni. Vannak olyanok (sokan), akik ezt sem tehetik meg. Ezek egy része panaszkodik, másik része csendesen tűr. Ez van, nem vagyunk egyformák.
2011. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen biztos vagyok abban hogy valakinek még ez sem jut,ilyen világban élünk ahol a kajának is tud nagyon örülni az ember.
2011. júl. 6. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük, hogy az emberek nagy része nem ilyen, akkor valóban különc vagy. De a te felfogásoddal kiegyensúlyozottabb, boldogabb életet lehet élni, úgyhogy örülj neki!

A pénztelenség egyébként nagyon meg tudja keseríteni az ember életét (tudom, mert munkanélküli vagyok), de általában azok az emberek is siránkoznak, akiknek stabil az anyagi helyzetük.

Én a pillanatnyi helyzetem ellenére is tudok örülni dolgoknak. Pl. mostanság sokat napozom, vagy késő este bámulom a csillagos eget. Ilyenkor teljesen kikapcsolok, próbálom kiélvezni teljesen a pillanatot.

Az a baj, hogy a legtöbb ember csak a pénzért kapható dolgokat tartja értékesnek. Valamiért csak abban fedezik fel a szépséget. Sajnos...

2011. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy különc vagy és tudtsz örülni.

Jelenleg én nem hogy csirkét, de még egy csokit sem tudnék megvenni (talán pénteken) de ha meg is tudnám, nem biztos hogy tudnék enni belőle.

Jelenleg 28 évesen semmi nincs aminek örülni tudnék. Nem látom az életem értelmét. Egy hétből hét napot itt ülök a munkahelyemen itt rohadok egyedül, már 6 éve, a lakás úgy néz ki mint a budi, nem tudjuk befejezni párommal, így egyre több a feszültség köztünk is. Néha úgy szólunk egymáshoz, mint soha még az elmúlt 10 évben, otthon anyukám és párom rohadtul nem jönnek ki egymással, mindig mindegyik megtalálja egymásban a legkisebb hibát is aztán mindegyik nekem panaszkodik, hol az egyiket, hol a másikat kell védjem. És ami a legborzasztóbb egy nő számára, hogy már harmadik éve nem sikerül teherbe esni. Ha lehetne egy kis porontyom, egy édes kis csillagom semmi bajom nem lenne és talán az életem is máshogy alakulna vagy alakult volna.

2011. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!