Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 18 éves lánynak autót...

Egy 18 éves lánynak autót venni? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 6. 13:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:26 vagyok!


Még annyit tennék hozzá hogy a saját kiindulvamén is kaptam egy régi 2-es golfot,nem becsültem meg.De amikor vettem a saját pénzemből egy újabbat,arra úgy vigyáztam mint a szemem fényére!Tudod ami könnyen jön az könnyen megy ez mindenre igaz,még a nőkre is....

2011. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 14:29


Itt nem az elkényeztetésről van szó!De ez tök egyértelmű hogy amit könnyen megkapsz azt nem tudod úgy értékelni,de amiért keményen meg dolgozol annak jóval nagyobb értéke van!

2011. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
78%
Ezen mi a kérdés? Ha van rá, miért ne lephetnéd meg a gyermeked, akármilyennel, még ha drága akkor sincs köze senkinek hozzá! Kinek adjuk, ha nem a gyereknek???? Én is megkaptam mindent, mégsem lettem idióta, most tovább adom ugyan azt, a gyermekeimnek megadok mindent, és úgy néz ki, ők is jó úton járnak. Tehát ha van rá, csak vegyétek meg neki! Én támogatom!!!
2011. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
78%

Én pl. ballagásomra azt kaptam, hogy apám felújítatta nekem az egyik ingatlanját és oda költöztem, azóta a párom is velem lakk. Nem nagy, 30 nm. Kifejezetten kicsi. Mégsem rendezek házibulikat vagy festek a falra kacsavérrel, megbecsülöm, hisz az az otthonom. Mi fizetjük a rezsiét, mindent.


Szóval attól, hogy a kérdező lánya kapna egy középkategóriás kocsit, még megbecsülheti, pláne, ha onnantól a gyerek tartja fent.

2011. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
80%

Tegye mindenki a szívére a kezét. Ha megtehetnék az emberek, mindenki ugyanúgy venne a gyerekének autót, mint ahogy biciklit, motort, telefont, számítógépet. Nincs baj azzal, ha valakinek nincs, de ha valaki megteheti, hadd vegyen már. A szülő ismeri a gyerekét, ha nem érdemli meg/nem megbízható, nyilván nem kap.


Én mikor megkaptam a jogsit, hónapokig csak apukám vagy anyukám jelenlétében vezethettem. Mikor már úgy ítélték, hogy jól vezetek, engedtek egyedül is. Mikor már e téren is megbíztak bennem, akkor kaptam az autót. Nincs ebben semmi ördöngösség, tudtam hogy a szüleim sem lopták a pénzt, érdekes módon én meg tudtam becsülni. Nevelés, felfogás kérdése.


14:20-as voltam

2011. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

igen, érdemes.

persze csak valami egyszerű, használt kisautót, ami gurul, nem robban le minden sarkon, és biztonságos.


más lakást kap ennyi idősen, kocsit miért ne kaphatna, ha fenn tudja tartani, és van már némi rutinja? úgy tanul meg normálisan vezetni, ha van mit. ez még nem elkényeztetés, bár nem is létszükséglet. ha van rá pénz, akkor ennyit érdemes invesztálni.

2011. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve szereztem meg a jogsimat, 2 hónappal azután, hogy a 17-et betöltöttem. Most 18 vagyok, elballagtam, szép eredményt értem el az érettségin, ezért kaptam pár éves, használt Lanciát. Elég rosszallóan néznek rám, pedig nem vagyunk nagyon gazdagok, de szerencsére jól élünk. A szüleim bíznak bennem, tudják, hogy jól vezetek, anno az oktatóm is rengeteget dícsért, hogy nagyon ügyes voltam már a legelején is, és azóta is több ezer kilométert vezettem szülőkkel, szülők nélkül egyaránt, soha semmi baj nem történt. Felelősségteljesnek érzem magam, nekem az autó nem száguldozásra kell, hanem közlekedésre. Szeretem biztonságban érezni magam az úton, és ezt egy 10-15 éves használt kis Swiftben nem biztos, hogy érezném. Közös megegyezés alapján döntöttünk emellett az autó mellett. Nem érzem elkényeztetésnek ezt. Az üzemanyagot felváltva fizetjük. Ha épp nincs pénzem, akkor van, hogy anyukámék is tankolnak, de azért nagyrészt én szoktam. Most, hogy másik városba kerülök majd a továbbtanulás miatt, valószínű dolgozni is fogok, és így már egyszerűbb lesz fenntartani az autót egyedül.
2011. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!