Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Törvényszerű, hogyha egy...

Törvényszerű, hogyha egy nőnek az első komoly kapcsolata lesz a házassága/élettársi viszonya, akkor ez visszaüthet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl egy 17 éves lány összejön egy 26 éves fiúval. Igazán komolyan. Együtt járnak, szinte napi rendszerességgel, összeköltöznek, "lehúznak" együtt tizenévet és az addigra már érett nőn elhatalmasodik valami. Hogy talán korai volt 17 évesen lekozmálni? (Bár nem kényszerítette senki) Hogy csak egy férfival volt szexuális kapcsolata stb stb. Ez beárnyékolhatja-e a kapcsolatot, vagy csak fokozott körültekintést igényel vagy elképzelhetetlen, hogy a nőnek az első kapcsolata legyen a végleges?
2011. júl. 7. 08:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
09:14 Nem tudom hol éltek nagyanyáid, dédnagyanyáid, hogy nem engedték őket férjhez 20 évesen. Akkoribban 25 évesen már vénlánynak szamított egy nő. Lehet csak nem akarták őket hamarabb elvenni és neked ezt adták be:D Nekem anyukám és, nagymamám is, dédmamám is 18-19 évesen mentrek férjhez, peidg városiak voltak.
2011. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

tényleg beállítottság kérdése. A mi családunk nagyon furcsa ilyen téren. Apám nagyon csajozós volt, anyám nagyon pasizós, én is az voltam, húgomnak viszont még sosem volt barátja, ö az igazira vár.

Tehát mégcsak nem is neveltetés. Nekem pl. marha nehéz volt feladnom a függetlenségem, még terhességem alatt is hisztiztem (párom el akart venni feleségül). Nem tudtam elképzelni, hogy ha nem tetszik valami, akkor villámgyorsan ne tudjak töle megszabadulni és mást keresni. Aztán lenyugodtam és rájöttem, hogy minden jó vele, minek nekem bárki más? Összeházasodtunk végül, nem bántam meg. De korábbi éveimben elképzelhetetlennek tartottam volna, hogy ne próbáljak ki másokat és csakis egyetlen férfival élnem le az életem.

Van, aki viszont erre vágyik, ehhez ismerni kell az illetöt.

2011. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

kedves 9:23, Budaiak voltak és a század elején éltek. Vették volna őket,de válogattak. Nem volt szokás csak a szegényeknél, hogy korán férjhezmenjenek. Ők utaztak,tanultak, végigcsinálták a báli időszakot pesten is és bécsben, berlinben,párizsban is.

Akkor mentek férjhez, ha biztosak voltak benne.

2011. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Visszaüthet, persze, de egyáltalán nem biztos. Mi harmadik gimiben kezdtünk együtt járni a férjemmel, mindkettőnknek az első kapcsolata volt. Huszonévesen házasodtunk össze. Több mint tíz év után volt egy szétköltözésig menő konfliktusunk, ami biztos hogy nem volt független a kapcsolat indulásától, de kb. fél év alatt tisztáztuk a problémáinkat, visszaköltözött, és további 12 év óta béke van.

Más kapcsolatokban meg más aknák lehetnek elásva.

2011. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

100 éves Bácsiak interjúja egy újságnak:

Feleségemmel 1938. március 1-jén kötöttünk házasságot, hetvennégy éve élünk békességben, szeretetben

Felesége nyilatkozta: Tizenhét évesen ismertem meg a férjemet, hat évig csak beszélgettünk, huszonhárom éves voltam, mikor megesküdtünk, akkor még más világ volt. Nem ölelkeztek egyből a fiatalok, mint most - magyarázta Bözsi néni, aki hetvenhárom éve hűségesen kitart János bácsi mellett. A néni 97 éves :)

2011. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!