Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyámnak...

Hogyan mondjam meg anyámnak hogy ne szóljon bele és szálljon ki az életemből?

Figyelt kérdés

Úgy értem tény hogy kértem tőle segítséget párszor mert sajnos más választásom nem volt de ő ezzel mindig vissza élt és rám szállt!Ha én valakinek segítek akkor azt feltététel nélkül teszem és nem kérek tőle számon semmit és nem élek vissza a helyzetemmel,na ő mindig ezt teszi bármi ilyen szituáció van,azt gondolja hogy ha ő segít akkor onnantól kezdve már ő irányít,én segítettem nagyon sok barátomnak,ismerősnek,anyámnak is többek között de soha nem voltak feltételeim hanem én azt szívből tettem.

Na ő nem ilyen,mert ha valamit segít akkor azokat feltételekhez köti,bezzeg ha neki kell segíteni akkor egyből ugrani kell minden feltétel nélkül!

Lehet hogy én gondolkodok furcsán vagy hülyén de én a gyerekemnek feltételek nélkül segítek és nem mondom azt hogy ok segítek de csak akkor ha és ha és ha......


2011. júl. 7. 10:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Szóval tudom lesznek olyan válaszok hogy akkor ne kérjek tőle segítséget....

De ez nem így működik hiszen egy család vagyunk és bármikor segítek bárkinek a családban és mindig is segítettem ha arról volt szó!

Hiszen ezért család a család és inkább kér az ember a családból segítséget mint egy idegentől!De miért kell egy családban ezeket feltételekhez kötni?

2011. júl. 7. 10:40
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg az hogy ha én segítséget kérek tőle,akkor azt hiszi hogy az egyenlő azzal hogy belemászhat és beleszólhat az életemben!Rám erőltet olyan dolgokat ami tőlem nagyon messze áll és csak akkor segít ha tartom magam a feltételeihez!Azért nekem meg kell változnom és a Nem saját elképzeléseimet feladni mert ő segít??Nem értem na mind 1....
2011. júl. 7. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Könnyen lehet, hogy a korod miatt szól bele az életedbe. Ha túl vagy a 18 vagy 20-on, és még egy fedél alatt élsz velük, akkor lehet, hoyg ez miatt.
2011. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attol függ miben segít! Ha 100 ezreket ad havonta,igenis ugy kell ugrálnod ahogy ö fütyül,ha besegít a takarításban,akkor küldd haza és csináld meg egyedül,nagyon nehéz válaszolni mert "segít"-nagyon sok mindent takarhat.:-)
2011. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kicsit úgy tűnik, hogy neked csak akkor fontos, hogy "egy család vagytok", amikor és ahogy neked kényelmes. Ha elfogadod a segítséget, akkor bizony ennek vannak velejárói. Ha meg azt akarod, hogy anyukád szálljon ki az életedből, akkor a segítségét se kérd.
2011. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:46


27 vagyok és már nem élek otthon!De úgy viselkedik mint valami békefenntartó vagy mint valami igazságszolgáltató aki megmondja hogy az frankó és az a legjobb ahogy ő él....

Nem élhet mindenki egyforma normák szerint mert mindenkinek van egy saját elképzelése az életről és nem erőltethetem rá a másikra az akaratomat csak azért mert segítek valakinek az nem jelenti azt hogy bele szólhatok másnak a dolgaiba.Mindenkinek megvan a magán szférája amibe se szülőnek se senkinek semmi joga beleszólni még akkor sem ha segít mert az nem kötelezi fel arra hogy

mások felett uralkodjak és osszam az észt.

Én így gondolom ha valakinek segítek akkor azt feltétel nélkül teszem!

2011. júl. 7. 10:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Te így vagy ezzel, de mások máshogy. És ő valószínűleg más típus, mint Te. Sajnos igazság nincs, elvégre neked is éppúgy el kéne fogadni, hogy ő ilyen, mint neki azt, hogy te meg emilyen vagy. Nyilván mindketten a másiktól várjátok az elfogadást és alkalmazkodást.
2011. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:54


Hát rosszul gondolod és sokkal többet segítettem bárkinek is ebbe a családban mint ők összesen egymásnak!De amikor nekem kellene segítség akkor mindenki magasról tesz rá,vagy pedig feltételekhez kötik!Nem tudom miért gondolod hogy én vagyok az idióta mi közben nem is ismered a családomat és igazából engem se....

Egy szitut felvázoltam a sok közül és még írhatnék is egy párat,de nem teszem mert nem lenne elég idő rá!

Inkább nekik akkor fontos a család amikor kell valami,hozzám bármikor jöhettek feltétel nélkül de sajnos ez már fordítva nem igaz,mert mindig falakban ütköztem és itt nem kell nagy dolgokra gondolni hogy pl adjál kölcsön nekem 300 ezer ft-ot!Azt nem is mernék kérni mert ha már aprób dolgoknál ilyen falakban ütközök akkor ott egy kő szikla tárulna elém.

De hogy mondjak egy másik példát,kértem kölcsön igen egyszer 200 ezer ft-ot,mindenkinek volt pénze de senki nem volt hajlandó kisegíteni és végül a párom anyja adott nekem kölcsön......most erre mit mondjak hogy lényegében egy idegen embertől kell kérnem??

2011. júl. 7. 11:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd, több probléma is van, helyből párod anyja nem idegen, hanem családtag.


Nyilván nem ismerlek, de feltettél itt nyilvánosan egy kérdést ismeretlen embereknek, hát ne lepődj már meg, hogy ismeretlen emberek válaszolnak, úgy, ahogy, abból kiindulva, amit Te leírsz, azt jól-rosszul megértve.

2011. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Krisztus koporsóját sem örizték ingyen kedvesem! Akik manapság jóhiszemböl segítenek a másikon az igen ritka,még családtagokon belül is.Sajnos nagyon gonosz világban élünk ahol 99%-ban mindenki a maga érdekét nézi,ha neked nem segítenek feltétel nélkül,hát te se segíts.Segíts magadon Isten is megsegít! Sok szerencsét!
2011. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!