Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyámnak...

Hogyan mondjam meg anyámnak hogy ne szóljon bele és szálljon ki az életemből?

Figyelt kérdés

Úgy értem tény hogy kértem tőle segítséget párszor mert sajnos más választásom nem volt de ő ezzel mindig vissza élt és rám szállt!Ha én valakinek segítek akkor azt feltététel nélkül teszem és nem kérek tőle számon semmit és nem élek vissza a helyzetemmel,na ő mindig ezt teszi bármi ilyen szituáció van,azt gondolja hogy ha ő segít akkor onnantól kezdve már ő irányít,én segítettem nagyon sok barátomnak,ismerősnek,anyámnak is többek között de soha nem voltak feltételeim hanem én azt szívből tettem.

Na ő nem ilyen,mert ha valamit segít akkor azokat feltételekhez köti,bezzeg ha neki kell segíteni akkor egyből ugrani kell minden feltétel nélkül!

Lehet hogy én gondolkodok furcsán vagy hülyén de én a gyerekemnek feltételek nélkül segítek és nem mondom azt hogy ok segítek de csak akkor ha és ha és ha......


2011. júl. 7. 10:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
"Ne szólj bele és szállj ki az életemből?" - Így. Szerintem elég egyértelmű. Főleg, ha úgy sem segít, mert nem szeret Téged. Nehéz lehet ezzel megbékélni, de ha nevén nevezed a dolgokat, egy idő után tisztábban látsz és könnyebben elviseled. Nekem apám (a szüleim elváltak) azt ígérte, a használt Ladáját majd nekem adja, ha új kocsit vesz. (Rég volt.) Tippelj, mit kaptam? Semmit. Néhány ilyen alkalom elég volt, hogy "bölcs tanácsokon" kívül ne is várjak mást tőle. Onnan nekem könnyebb volt, mert jobban terveztem, jobban beosztottam, nem számítottam segítségre onnan, ahonnan az úgy sem jön.
2011. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Annyit megtanulhattam életem folyamán. Semmi nincs ingyen!
2011. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el távolságot tartani. Ha nem érti meg, hogy neked is van döntési jogod, akkor neked kell megszabnod a határokat.
2014. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!