Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés. Mire figyeljek?

Összeköltözés. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Ő 22 éves lesz és 20 múltam. Már lassan 4 éve vagyunk együtt, én pedig mondtam neki, hogy ha befejezi az egyetemet és elkezd dolgozni, akkor össze szeretnék költözni vele, mert szerintem már eljött az ideje. Ő nem mondott nemet, elfogadja, hogy így gondolom, de ennél a pontnál meg is állt a beszélgetésünk. Ha úgy adódna, hogy összeköltözünk, mire figyeljek az elején, hogy nehogy minden elromoljon? A szüleinél fogunk lakni. Ő leginkább azt félti, hogy nem lehet a barátaival, de én mondtam, hogy ez nem zavar, nyugodtan mehet(remélem később sem fog erről megváltozni a véleményem).

Adnátok tanácsot, vagy elmesélnétek, ti mit rontottatok el vagy csináltatok jól az összeköltözéseteknél?


2011. júl. 7. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Már annál a pontnál elrontottad, hogy "A szüleinél fogunk lakni."... :)


25/N

2011. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Még a kettesben összeköltözés is sok buktatót rejt, nemhogy a szülőkhöz! Elhiszem, hogy régóta vagytok együtt, és szeretnétek minden reggel együtt ébredni, de a helyetekben várnék vele, amíg el tudtok menni mondjuk albérletbe. Akármilyen jófejek is a szülők, lesznek összetűzések, csak egy rosszabb nap kell hozzá, és máris áll a bál. Ez pedig kettőtök viszonyát is megronthatja.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: én anno azt rontottam el, hogy az elején mindent megcsináltam, semmit nem kellett tennie, és később, amikor elmúlt a kezdeti hév, és rájöttem, hogy napi 8-9 óra meló mellett nem bírok mindent én a hátamon cipelni, már nem tudtam változtatni, mert semmire sem volt hajlandó. Szóval a kulcsszó: munkamegosztás. A másik nagyon fontos dolog a kommunikáció. Mindent meg kell tudni beszélni, és szólni kell, bármi zavar. Mert később összegyűlik, és sokkal nagyobb balhé lesz belőle, mintha az elején megkéred, hogy ne tegye vissza az üres tejes dobozt a hűtőbe (pl.).

23L

2011. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Ööö...bocs, de jól értem, hogy te kijelentetted, hogy márpedig költözzetek össze az Ő szüleinél...??
2011. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Miért költöznél te a más nyakába/terhére? Menjetek albérletbe. És még ráadásul te találtad ki az egész dolgot. Remélem van esze a párodnak.
2011. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Az elsővel teljesen egyetértek...

Mi az hogy te kijelented hogy össze szeretnél vele költözni, de az ő szüleinél fogtok lakni? Addig ne költözzetek össze míg nincs hova, az hogy odahurcolkodsz nem összeköltözés, csak rátutymálod magad.

2011. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólóval teljesen egyet értek! Már ott elrontottad, hogy hozzá akarsz költözni, vagyis inkább a szüleihez. Mivel az ő lakásuk, még ha a fiúk is!

Meg alapból, hogy jut eszedbe, ha majd Ő dolgozik összeköltözhetnétek? Te a babérjaidon akarsz "otthon" ülni és várod, hogy a sült galamb a szádba repüljön? Vagy fejtsd már ki bővebben. Kíváncsi lennék rá!

Az, hogy te úgy látod, hogy ideje összeköltöznötök, az nem jelenti azt, hogy ő is ezt akarja, 4 év ide vagy oda.

Egy 22 éves fiútól ne várd el, hogy lekösse az Életét!

2011. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A megfogalmazásom úgylátom sok előítéletet szült...természetesen nem úgy gondolom, hogy úgy költözzek, hogy ők fizetnek mindent, én is dolgoznék mellette és beszállnék a rezsibe.

Az pedig, hogy az ő szüleihez mennénk azért lenne, mert ők nagy családi házban laknak, ahol a felső szint teljesen az övé, én pedig panelban. Az, hogy hozzájuk költözzek az ő ötlete volt, értelemszerűen nem akar nagy házból egy kis lakótelepi lakásba költözni(ugyanez vonatkozik az albérletre). Hozzáteszem a szülei is szívesen látnának, többször mondták is, velük tökéletes a viszonyom.(talán jobb mint a saját családommal)

Nem úgy kell érteni, hogy rátukmálom magam, mert ő is ugyanúgy szeret engem, szeret velem lenni és ő is akarja az összeköltözést, csak ő nem szeret tervezni. Úgy van vele, hogy majd ha odaérünk akkor ott eldöntjük. Ezért kérdeztem feltételes módban!

Az pedig, hogy én szeretnék akkor már összeköltözni vele, véleményem szerint természetes dolog. Ha már idáig eljutott egy kapcsolat, akkor annak is ideje kiderülnie, hogy működik e hosszabb távon is együtt, mert a végtelenségig nem lehet várni valakire. Az élet sajnos túl gyorsan halad, és számtalan olyan példát tudok a családból, akik túl sokáig húzták a dolgokat, és ez lett a kapcsolat veszte.

2011. júl. 7. 17:36
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi 3 éve voltunk együtt a párommal, nálunk is szóba jött az összeköltözés, de mi is megálltunk a beszélgetéssel, egyik napról a másikra kész tények elé állítottam "itt a lehetőség, összeköltözünk vagy nem?" összeköltöztünk, egy évig laktunk albérletbe, és a második évben összejött egy saját hát, és már a hatodik évet tapossuk, sok sikert nektek, de én se javaslom hogy szülőkhöz kerüljetek, mi kijelentettük, hogy egyikünk se megy a másik szülője nyakára
2011. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*összejött egy saját HÁZ
2011. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sajnos saját házra egyenlőre semmi esély...párom kijelentette, hogy ő nem megy panelba, itt sem szeret lenni 2 napnál tovább mert bezárva érzi magát, amit nem is csodálok. Kertes házat meg örülök, ha még 30 éves korunk előtt tudnánk venni...egy kezdő fizetéssel ki tudja meddig tart összespórolni rá:S

Náluk a felső szint olyan mint ha egy külön lakás lenne, csak ez nyugtat engem is.

2011. júl. 7. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!