Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha 10 éve alkoholis...

Mit tegyek ha 10 éve alkoholista az anyám, és ezzel tönkre teszi a családot?

Figyelt kérdés

Jah igen és ebben a 10 évben prostituált is lett, én ezt már nem bírom, apukám is teljes idegroncs, az öcsém (13) meg már cigizik, a suli nem érdekli már többször megbukott, és itthon csak nő a veszekedés és VEREKEDÉS, már sokszor voltak kórházba szüleim a sérülések miatt, volt olyan h anyámat a szomszédba izélték 2en, mikozben mi itthon nem is gondoltuk, de apám átmennt anyámért és szétverték apámat,8napon túli sérüléseket szerzett persze anyám meg tök részegen feküdt mesztelenül az ágyba! Az öcsémet sajnálom csak hisz én már elmúltam 18 éves de ő még csak 13éves! Nem tudom mit kéne még tennem, mert már anyukám többször volt elvono kúrákon ami több éves (erre sok pénzünk rá is mennt) de semmi változás! Apukám nagyon sajnálja és nem teszi ki itthonról (apué a lakás) mert nem tudna hova menni anyám! Erre szeretnék megoldást h elkéne innen mennije anyámnak, de olyan megoldás kéne ahol jóó helyen van! Alkoholista és prostituált is, és még csak 45 éves! Elöre köszönök minden választ, megoldást, segítséget!

Egy nagyon kétségbe esett lány!!!


2009. márc. 30. 02:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy. Kényszergyógykezelésre lehetne kényszeríteni de az nem túl jó hely. Az ilyen jellegű magánklinikai kezelés pedig horribilis összeg. Nem tudok jó megoldást de az biztos, hogy a te dolgod ebben a helyzetben az öcséd védelme és segítése mindenáron. Apád maga dönt a sorsáról, te is a tiédről. Az öcsit kell segítened. Kitartás kiscsaj, a lelkiismereted szerint cselekedj.
2009. márc. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,de olyanon már volt pár helyen,öcsiről meg annyit h sajnos én nem tok mit tenni,hisz egy picit sem fogad szót nekem,csak apunak!Köszi még1szer!
2009. márc. 30. 07:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Apáddal kéne megbeszélned, hogy ne tűrje el, hogy anyád így éljen. Mivel minden el van nézve neki , így nem fog rajta változtatni. Keményen meg kell neki mondani, hogy vagy próbál megváltozni, nem iszik, normálisan él, vagy el fogja veszíteni a családját.
2009. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnos az a tapasztalatom, hogy az alkoholistákkal nincs megoldás. Néha hallani eseteket, hogy valaki kigyógyult, de ez nagyon ritka. Szerintem el kell válni, és új életet kezdeni nélküle. Tudom, hogy sajnálod, de a magad életét sem hagyhatod. És esetleg az öcsédet magadhoz vehetnéd. Ami persze azzal kezdődik, hogy nincs lakás. Kicsi falvakban vannak eladó házak olcsón... Talán az öcséddel tudnál értelmesen beszélni egy jól elkapott pillanatában.
2009. márc. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De apu már mindent megprobált,de sajnálja,és nem teszi ki otthonról!Lett anyámmal beszélve de nem érdekli!Öcsémet én nagyon szívesen elvinném magammal,de 1 lépést nem tesz apa nélkül azt mondta h nem hagyja 1edül,persze nálam jobb sorsa lenne,de nagyon szereti aput igy max havonta 1 hétvégét tölt nálam az öcsém!ezért gondoltam h anyámat kéne a képből kivenni,de nem tudom hogyan?!
2009. márc. 31. 16:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg 1 lehetőség. Tudok arra példát, hogy a kisebb keresztény gyülekezetek, olyanok mint pl. Ádventista, vagy Újszövetség Gyülekezet, Karmelita, vagy amit tudtok találni,akik kicsi létszámmal, személyesen foglalkoznak mindenkivel. Talán egy ilyen segíthetne, ha anyukádat valahogy el tudnátok vinni egy ilyen helyre. Ezekben olyan a légkör, hogy aki elszánja magát és odamegy, ott meg tudják győzni, magukhoz fogják, segítik. És a gyülekezeteikben nagyon jó lenni.
2009. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát köszönöm,ez jó ötletnek tünik,még annyit megírhatnál h hol találok ilyet:cím,telefonszám!Köszi
2009. ápr. 3. 12:13
 8/13 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fentebb az egyházak felsorolása. Viszont nem tudom hol laksz, mit tusz elérni, mit tudnátok lelkileg elfogadni. Esetleg írjál erről.
2009. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szervusz, kedves!


Rettenetes lehet. Nem könnyű.


Nézd, nekem alkoholbeteg a párom (a családomban 8 alkoholbeteg volt, de akkora tabu volt, hogy nem láttam).

Na, nem a panasznap a lényeg, hanem az, hogy a párom már nem iszik másfél éve. A gyógyulást én kezdtem, mert rám is fért.


Az Al-Anon családi csoportok ma a leghatékonyabb segítség, ott olyan emberek vannak, akik megértenek, átérzik a helyzetedet, és tudnak segíteni, hogy a bűntudatod csökkenjen, és jó megoldást találj.


Nem vagytok hibásak, édesanyád súlyos beteg.

Ezen közvetlenül, vagy erőszakkal nem tudtok segíteni.

Először menjetek el, vagy ha apukádat nem lehet rábírni, menj el az Al-Anon családi csoportok egyikébe.

A www.al-anon.hu-n találsz gyűléslistát.

Ez nem szekta, nincs tagdíj, ez egy olyan baráti közösség, akik együtt meg tudják azt oldani, ami egyedül nem ment.


Mi is meg tudtuk oldani. Idő volt, és munka, de úton vagyunk, örökre hálás leszek az Al-Anonnak, mégpedig úgy, hogy másoknak is elmondom, hogy van!


Ma már a tájékozottabb szakembrek is tudják, hogy ez a leghatékonyabb alkoholbetegség elleni segítség.


Lépj bátran, szeretettel várnak!

2010. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!