Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanultál a szüleid hibájából,...

Tanultál a szüleid hibájából, vagy hajlamos vagy elkövetni ugyanazok a hibákat?

Figyelt kérdés

Leginkább azokhoz intézem a kérdést(persze válaszolhat más is),akik úgy nőttek fel,hogy azt kellett látniuk a szüleik folyton marják egymást,veszekednek,féltékenykednek,semmiben nem értenek egyet,esetleg meg is csalják egymást. Csak mert én ebben nőttem fel,és próbálkozom,hogy én ne legyek ilyen a kapcsolatomban,de néha viszont sajnos van olyan,hogy túlmegyek egy határon,és olyankor mindig rádöbbenek hál' Istennek,hogy ez nem jó,ezt már láttam valahol.... Félek,hogy az előttem; szüleim által felállított családkép hatással volt az én viselkedésemre is,mármint ami a párkapcsolatomat illeti. Ti hogy vagytok ezzel?


26/N


2011. júl. 9. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem két éves koromban elváltak a szüleim , és tesómmal anyunál maradtunk.. hogy miért még mai napig nem mondják.. apám 15 évesen kezdett el foglakozni velünk kb 1 hónapban 1 szer.. de akkor sem volt valami szószátyár..

Én nekem van egy gyönyörű feleségem és egy kislányom. De én soha nem hagynám el őket, a feleségemet pedig életem végéig sem fogom megcsalni, fatert pedig gyűlölöm, mióta megszületett a babánk akkor döbbentem rá hogy mekkora mocsok volt hogy eldobott minket mint 2 kutyát.. ezért mára már nagyon gyűlölöm.

2011. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja bocsi előző voltam 23/F
2011. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Lehet hogy anyad nem engedte apatokat kozeletekbe. 15 evesen mar nem tudta tiltani, nagyok voltatok mar. Felt, ha apatok nem johet, akkor majd Ti mentek. Mielott ennyire gyulolned apadt, tud meg az igazsagot.

Egyebkent, valaszolva a kerdesre, azt mondjak, a tortenelem megismetlodik.

2011. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont abban nőttem fel én is kedves kérdező, amiket felsoroltál, annyi különbséggel, hogy nem csalták/csalják egymást a szüleim!

Szerencsére tanultam az ő hibájukból, így a kapcsolatomban fel sem merülnek. Tudom jól, hogy anyának mik a rossz szokásai így már régen megígértem magamnak, hogy ezeket nem követem el. Szerencsére ez így is volt és remélem a későbbiekben is ez lesz.


21 éves menyasszony!

2011. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz volt a helyzetem, tanultam belõle és igyekszem, hogy semmit se csinàljak, ugy ahogyan a szüleim.Arról meg nem is beszélve, hogy szeretetet sem kaptam, és ezt igyekszem 100-san adni a gyerkeimnek.
2011. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pont a másik véglet vagyok, a családunk felnőttként visszaemlékezve is példaértékű volt. Ennek is van ám hátránya, én spec. ezer évig nem jöttem rá, milyen alja ember a férjem, mert egyszerűen nem tudtam, hogy vannak ilyenek, van olyan, hogy egy ember nem szereti a saját gyerekét sem, akkor hogy is szeretné a gyereke anyját. Nehéz dolog ez is, mai napig sem merek kapcsolatot kezdeni, pedig meggyőződésem, hogy rengeteg jó ember van a férfiak között is, mégsem bízom senkiben. Szerintem amíg magadtól rájössz, hogy túlzásba estél, addig nincs gond. Korrigálod, és minden megy tovább.
2011. júl. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár még csak 21(L) vagyok, de megfogadtam: én nem leszek olyan, mint szüleim.

Ők eléggé ittak/isznak, már csak apám él, plusz ment a csalás, miattam nem tudtak/akartak szétmenni, plusz a megszokás.

Én kőkemény elveket vallok a hűségről, lehet álszentezni, és az alkoholt csakis módjával vagyok hajlandó inni, évente max. egyszer szoktam jobban inni, amúgy havonta egy sör, vagy VBK csúszik le.

Van kapcsolatom, 5 éve, tisztességesen "játszom" benne.

2011. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ember tanulhat a szülei hibáiból, de vannak esetek, mikor akaratlanul is az ő hibáikba esik.
2011. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!