Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarsz gyereket? Miért?

Nem akarsz gyereket? Miért?

Figyelt kérdés
Az én nézőpontom szerint, egy ilyen világba nem érdemes már gyereket szülni, persze ezt sokan cáfolják. Vannak, akik nem önszántukból nem akarnak gyereket, hanem mert valamilyen okból(meddőség) nem lehet. Azokra lennék kíváncsi, akiknek nincs ilyen problémájuk. Miért nem akartok gyereket vállalni?
2011. júl. 9. 16:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%

Nekem unokanővérem nem akar gyereket. Most 39 éves, szóval ha még nagyon belehúzna, éppen lehet, hogy sikerülne neki...

Egyébként elvált, most nincs senkije. Egyedül meg nem fog bevállalni egy gyereket, hogy egyedülálló anya legyen, azt mondja. Nincs kinek gyereket szülnie, így most már kb. le is tett a dologról. Keresi még a párját, de azt mondja, hogy nem hiszi, hogy akar gyereket.

2011. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
15%
Én csak azt tudom elmondani, h miért akarok: mert a gyerek az emberi élet egyetlen értelme
2011. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%

Én most úgy érzem nem szeretnék. Félek, hogy nem lennék jó anya és hogy nem bírnám az anya szerepet, mert én örök karrierista, munkamániás ember vagyok.

A túlnépesedés és mocsok világ dolgot marhaságnak tartom. A világ olyan, amilyennek látni akarod. Az én világom gyönyörű, ha mosolygok visszamosolyognak rám, ha segítséget kérek szó nélkül segít bárki, és én is bárkin segítek, akin segíthetek. Boldog, optimista ember vagyok, nem egy besavanyodott valaki, aki szomorkodik valamin. Ha valami nem tetszik, akkor változtatok rajta.

Szóval nekem a világgal semmi bajom.

2011. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet megindokolni. Ha már vannak indokok, az régen rossz. Ugyanúgy, ahogy senki nem tudja megmondani, miért szereti az anyukáját.


Ugyanígy van a gyerek kérdés. Semmi okom nincs rá. Egyszerűen nem kell. Nem akarok megtanulni franciául, nem akarok búvárkodni, nem akarok kávét inni, nem akarok gyereket. Ennyi az indok. Nem akarok.

2011. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
80%
Én 26 éves koromig gondoltam,hogy soha nem akarok gyereket és nem is szeretem őket. Félénk, szorongó gyerek voltam és a szüleim válása miatt kialakult egészségügyi problémáim is közrejátszottak. Nem akartam,hogy bármi rosszat örökölhessen tőlem és bármilyen rosszat érezzen,amit én éreztem. Hiszen,ha valakinek gyereke van,csak jót akar neki. Aztán 26 évesen a párom, akivel közös házat vettünk és 9 éve együtt voltunk mondta ,hogy szeretne már gyereket. Nem sok idő kellett és átgondolva a jövőnket megváltozott a véleményem és már én is akartam. Gyors elhatározásunkat után siker koronázta és már 2 éves a fiunk. Az apuka nem igazán tudja a gyerekkel hogyan kell foglalkozni és hogyan "működik",ezért minden rám hárul. Az életem értelme a kisfiam,de ha visszamennék az időben maradnék az eredeti elhatározásomnál. Lehet,hogy csak nem a megfelelő embernek szültem,de sajnos rossz irányba változott az életem. Bár igaz,hogy rengeteg új,jó és rossz dolgot is tanulo,tapasztalok a gyermekem által.
2011. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
3. vagyok, most hogy belegondoltam, továbbra is azt mondom, hogy nem szeretnék, de ha terhes lennék és attól a férfitől lennék terhes, akit mindennél jobban szeretek, akkor nem tudnék megválni a gyerekétől. Ha ezt is végiggondolom, akkor azért, mert az is egy kicsit ő. Szóval leginkább azt szeretném benne, hogy ő az apja. Viszont ez csak egy gondolat,fogalmam sincs mi játszódik le egy várandós nőben, sosem voltam terhes és a gondolattal sem szoktam játszani.
2011. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
1%
Kösz a 0%ot
2011. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs miért sértődsz meg,nem a kérdésre válaszoltál, csak idejöttél provokálni a népet. Azt akartad éreztetni, hogy gyakorlatilag semmit nem ér, aki nem akar gyereket.

Viszont remélem tisztában vagy azzal, hogy ezzel azokat is megbántottad, akiknek nem születhet gyermekük.

2011. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem hülyeség az a kifogás, hogy ilyen világba nem szülök...Régen is voltak problémák, mégis születtek gyerekek. Mellesleg, ha valami nem tetszik nekünk, lehet változtatni, csak hát ezért tenni is kell.


Én azért nem szeretnék gyereket, mert nem bírom őket elviselni, nem szeretnék kötöttséget, teljesen felborítaná egy gyerek az életemet, amit nem akarok.

2011. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Érdekes dolgokat is olvastam, amire nem is gondoltam volna. Mégegyszer köszönöm, várom a további véleményeket, kifejtéseket is! ;)
2011. júl. 9. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!