Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarsz gyereket? Miért?

Nem akarsz gyereket? Miért?

Figyelt kérdés
Az én nézőpontom szerint, egy ilyen világba nem érdemes már gyereket szülni, persze ezt sokan cáfolják. Vannak, akik nem önszántukból nem akarnak gyereket, hanem mert valamilyen okból(meddőség) nem lehet. Azokra lennék kíváncsi, akiknek nincs ilyen problémájuk. Miért nem akartok gyereket vállalni?
2011. júl. 9. 16:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Zárkózott vagyok, nagyon rossz a természetem és szép se vagyok, szóval valószínűleg férjem sem lesz, de igazából már nem is akarok. Gyereket meg azért nem mert nem akarok, nehogy csúnyaságot és butaságot örököljön tőlem, meg nehogy pénz hiányában nyomorogjunk. Nem akarom, hogy szenvedjen valaki miattam. 20/l
2011. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat! Kinek mi az oka, ne piszkáljuk ezért egymást! Ha ő úgy látja, hogy neki a gyerek a legfontosabb, akkor a gyerek a legfontosabb. Neked nem ez a gondolkodásmódod, ez van. Ne bántsuk egymást ezért!
2011. júl. 9. 22:56
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
A válasz nagyon egyszerű: mert egyszerűen nem érzek semmilyen vágyat a gyerekre és a hozzá kapcsolodó dolgokra.
2011. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Amúgy én is boldog ember vagyok, de a túlnépesedés nem nézet kérdése hanem TÉNY. És én bizony félek attól hogy mi lesz a világgal ha túl sokan leszünk. Ezért sem akarok gyereket, bár ha amúgy akarnék ez biztos nem állítana meg. Az első oldalon említette ezt valaki...
2011. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Van benne valami!
2011. júl. 10. 22:42
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Mióta létezek, azóta nem akarok gyereket sohasem. Gyerekkoromban az osztálytásaimmal is nyilván felmerült a téma, hogy a jövő,meg ha felnőttek lesznek, akkor lesz gyerekük nekik is, tehát már igen korán így gondolkodnak a nomrál emberek, nem zárkóznak el ettől a dologtól. Valahogy én mindig is idegenkedtem ettől.

Hogy miért? Elmondom. Egyrészt, mert én egy olyan ember vagyok, aki borzasztóan önző féle, és olyan aki soha semmiért nem akar felelősséget vállalni. Ez a felelősség dolog egy mocskos kölönc nyűg, valami olyan ami kerülendő. Egy lelki teher. Ha valamit elszúrsz, nem vagy elég figylmes, akkor mehetsz a börtönbe, gondatlanság miatt minimum. Ez volt a felelősség oldala.

Másrészt ottvan a szabadság dolog. Én mindig is úgy gondoltam,hogy az a legnagyobb érték az életben, és egy családos élet ennek a sárbatiprása, meggyalázása, elveszi a szabadságod, az élettered, és egy mókuskerék életet ad, egy láncra vert rabszolgává válsz, ha törik ha szakad neked menned kell melózni, fizetned kell a tartásdíjat, etetni az éhes szájat. Nekem ez nem tetszik.

Az örök , legalábbis hosszú ifjúság és egészség oldala sem elhanyagolható. Én látom,hogy azok az emberek akik családot alapítanak, akkor öregednek életükben a legtöbbet. Miért? Mert nincs már negyede annyi idejük sem magukkal foglalkozni, az egészségükkel, elmaradnak a megfelelő életmóddal járó hobbik is zömében, slampos családemberekké válnak. Ez nekem nem tetszik. Főleg a mai túlhajszolt világban család mellett már szinte semmire nincs idő.

Egy gyerekre marhasok időt, pénzt lehet elverni, és nem hálálja meg igazán, manapság már ritka. A géne annyira mutálódnak, egy olyan korcs már ez a legutóbbi generáció is, hogy teljesen elvannak fajulva, koravének a gyerekek, cigaretta, szex, drog, alkohol észnélkül már a tizenéves korszakuk elején. Undorító. És egyik hülyíti a másikat, az uj generáció szerintem menthetetlen. Mert ez a világrend.

Én olyan hideg ember féle vagyok, aki alapból írtózom a gyerkektől. Idegesítenek. Eszem ágában sem volna veszélyt jelenteni rájuk, nem útálom őket, csak idegesítenek, és minimum 2 méter távolságra legyenek tőlem. Pont mint a kutyák és egyéb állatok. Kb 17 életévét betöltött emberek azok akik már partnernek tekintendők számomra, a többi ez alatti idegesít.

Összefoglalva: A családos élet elveszi a pénzed, az idődet, a szabadságod, az ifjúságodat. Lekorlátoz teljesen. Nem való mindenkinek. Aki így gondolkodik annak nem.

Korrektnek tartom magamat, mert én legalább nem akarok. DE! Vannak olyanok,akik felelőtlen állatok, és később gondolják meg magukat, az ilyenek azok akik darabokra szedik szét a kölykeiket, vagy a szemetesbe dobálgatják, esetleg keresőképes korúvá válásukkor kizsákmányolják őket mint valami kicsi rabszolgákat, illetve ottvannak a szökség szülte gyermekek, akiket csak a segíj fejében ellettek a világra azok akik. Ezek mind megvetendő mocskos dolgok. Ez a rossz!

A nomrál gondolkodású emberek pedig nem tudják ezt felfogni, mert az ő lelkük tele van szertettel, nekik nincsenek pszichés,lelki távoli eredetű problémáik, és idegenkednek azoktól,akik megrögzött agglegények, akik nem családcentrikusak, abnormálisnak tartják azokat,akik nem akarnak ösztönszerüen szaporodni mint a járvány. Pedig el kell tudni fogadni,hogy vannak ilyen emberek is a társadalomban. Ami a lényeg, ez a fórum anoním, itt lehet kijelenteni ezeket a hozzáálásokat, de való életben az emberek, a társadalom kiközösítő, ha valaki nem úgy gondolkodik mint a tömeg, akkor kaszton kívüli vagy. Nem kell bevellani, azt kell nyogni nekik, amit hallani akarnak. Én is ezt teszem.

2012. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok még, és F.26 persze. Egyébként meg visszaolvasva, hogy az emberi élet egyetlen értelme a gyerek, ez szeirntem nem igaz. Az emberi életnek alapjában véve értelme nincs, csak részlet értelme. De kettő cél van szerintem, az egyik a tökéletes elégedettség érzet elérése, a másik a tökéletes boldogság. Ezek meg olyan fogalmak ,ami mindenkinek értékrend szerint mást jelent. A boldogság pedig a folyamatos gyönyörökben rejlik szerintem, nem a szürke hétköznapok gondjaiban találandó. A szex, a szerelem felsőbbrendű tényezők, mint a szaporodás, már ami az agyban az euforia érzetet illeti. A nőzés kifulladásig, egy szintén ilyen hozzáállású barátnő találása, akivel gyerek nélkül egy életen át tarthatnak a gyönyörök, na ez már valami!
2012. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Ez igen... szép hosszú kifejtés! De, sok igazság van benne.
2012. aug. 27. 16:15
 29/32 anonim válasza:

Én sem szeretnék gyereket , amit próbálok nem hangoztatni , de ha kell elmondom bárkinek. Azonban hülyének néznek , és a legidegesítőbb az , hogy mindig megkapom azt , hogy "Majd amikor idősebb leszel.......Később megjön az eszed...stb."

De én úgy vagyok vele , hogy nem akarok , és pont , ezzel semmi baj nincs szerintem. :)

2018. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Mert túl sok a betegség, gyilkosság, háború.
2021. febr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!