Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarsz gyereket? Miért?

Nem akarsz gyereket? Miért?

Figyelt kérdés
Az én nézőpontom szerint, egy ilyen világba nem érdemes már gyereket szülni, persze ezt sokan cáfolják. Vannak, akik nem önszántukból nem akarnak gyereket, hanem mert valamilyen okból(meddőség) nem lehet. Azokra lennék kíváncsi, akiknek nincs ilyen problémájuk. Miért nem akartok gyereket vállalni?
2011. júl. 9. 16:00
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Nem akarok mert ugy erzem hogy onzo dolog 1 ilyen vilagban gyereket vallalni.
2022. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Egyszerű okai vannak. Nem vágyom rá, továbbá se kedvem, se energiám, se türelmem, se időm nincs vele foglalkozni, se plusz pénzem nincs rá. Nem akarok ilyen kötöttséget. A férjemmel szeretünk kettesben élni, nem kell egy 3.ember a családunkba. Van egy kiskutyánk, mert őt akartuk mindketten, és ő elég is.:)

Ezen kívül én elég introvertált személyiség vagyok, még talán szociális " fóbiának" is lehetne nevezni valamilyen szinten. Utálom, nem bírom ha sok emberrel kell sokat együtt lennem. Így is muszáj valamennyire elviselni a munkám miatt, ez bőven sok, nem kell még az is, hogy egy gyerek miatt ezek az interakciók megnövekedjenek, mert ide-oda kell hurcolászni őt.

Mi így szeretjük az életünket, sokkal szabadabbak vagyunk gyerekmentesen, dolgozunk, itt a házimunka, a kutya, és így is több időnk van egymásra, önmagunkra, a hobbijainkra stb stb, mint 1-2 gyerek mellett.

Nem kell mindenkinek a társadalmi elvárások szerint élni.:)

2023. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!