Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítenéd önmagát ellátni nem...

Segítenéd önmagát ellátni nem tudó, fogyatékos rokonodat, ha egyedül maradna?

Figyelt kérdés
Akivel párnaponta biztos beszélsz telefonon és elég gyakran találkoztok, jó a viszonyotok. Ha magára maradna, mit tennétek, saját magatok segítenétek neki? Esetleg anyagilag támogatnátok, ha kell mellé valaki, aki ellátja? Vagy hagynátok a fenébe, oldja meg, ahogy tudja?
2011. júl. 11. 14:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
Igen, aki végigélt egy súlyos beteg miatt tönkremenő hozzátartozót, az nem vállal ilyet...
2011. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ne arra gondoljatok, aki egyre rosszabbul lesz. Nem olyan betegségről van szó. Szellemileg teljesen tökéletes, csak mozgássérült.
2011. júl. 11. 15:03
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Ja, az más. Akkor ha lehetőségem lenne rá, természetesen gondoznám.
2011. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

attól még nehéz.. bár tudni kellene h miben szorul segítségre? mondjuk ha ellátja magát egyedül-fürdés,wc-akkor mondjuk segíthetsz neki bevásárolni heti 1xmeg mondjuk elviszel egy adag mosnivalót,amit következő héten visszaviszel


ilyen estben sztem még az lehet a legnagyobb segítség,h mondjuk beszerzel neki olyat,ami megkönnyíti az életét-pl mosogatógép..

2011. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 napietus ***** válasza:
82%
segíteném, ez erkölcsi kötelességem is lenne.
2011. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy nagynéném aki jó pár éve elvesztette mindkét lábát,így tolószékes lett.Mivel panellakásban él a hatodik emeleten,és nincs rá esély,hogy valaha is eltudja adni a lakását,és tud helyébe venni egy kis kertes házat így többnyire otthon tud csak lenni..Sajnos a panellakások zöme nem tolószékes emberekre vannak tervezve,és sokszor a liftig nem jut el az ember tolószékkel..A legtöbb esetben a liftbe sem tud beszállni.(sok helyen nincs külön teherlift)

Így a nagynéném segítségre szorul.Szerencsére nem tört le,és nagyon jól elvan otthon is a lakásban.Mi sokat segítünk neki.PL:

a fiamnak van autója így a nagy bevásárlásokat ő intézi.Hetente egyszer megbeszélik hogy mi kell a nénémnek,és elmegy megveszi.A mosást én intézem.Hetente háromszor átmegyek hozzá,amíg mosok nála,addig beszélgetünk,közben több napra megfőzők neki ha kell..Bár a főzni nem nagyon kell,mert elég jól boldogul a konyhában is...A nővérem intézi neki a banki dolgokat,a postát,és ha kell akkor a pénzügyi dolgait..(közgazdászként dolgozik,így benne van a témában) A húgom fodrász így ő amikor kéri átmegy és levágja,befesti a haját neki.Nagynéném szerint azért mert nincsen lába még nőként kell kinéznie,és ad magára...Egyébként rendkívüli jó társasági ember így mindig van nála valaki,mert jó vele lenni..Igyekszünk arra is figyelni,hogy néha kihozzuk a paneltömbből..Nyaranta amikor épp valamelyikünk nyaral mindig úgy intézzük a dolgokat,hogy a nagynéném is ott legyen.Mi hárman vagyunk testvérek.Megegyeztünk abban,hogy minden évben a másikkal nyaral. Tavaly velünk nyaralt Olaszországban 1 hétig..Idén a nővérem a soros akik augusztusban mennek 2 hétre a Horváth tengerpartra,és most velük megy.Jövőre a húgom lesz a soros..így legalább egy kicsit kimozdul ő is..

Hozzá teszem,hogy nagynénémnek nincs senkije rajtunk kívül.Elvált,és nincs gyereke..

38/N

2011. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat..Javítok.horvát tengerpart..(H nélkül )
2011. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz kérdés. Nekem egy rokonom (ő nevelt fel) olyan beteg, hogy egyedül még wc-re sem tud kimenni, nemhogy ételt készíteni, 24 órás felügyeletet igényel és még a személyisége is borzalmas, körbeugráljuk és még egy köszönöm sem hagyja el a száját, neki természetes, hogy kiszolgálják és még pattogtat is kénye kedve szerint. Próbáltuk gondozni, főleg húgom (20 éves), de szerencsétlen 1 órára sem mozdulhatott ki a lakásból, csak bevásárolni, még suliba se mehetett (ha bement az hallgatta milyen szemét), otthonba semmiképp nem akart menni az öreg. Én másik városban élek, gondolhatjátok azt, hogy szemét vagyok, de első perctől kezdve mondtam, hogy 22 évesen biztosan nem fogok pesztrálni egy öregembert, aki még a fenekét is alig tudja kitörölni és még a személyiségét is alig viselem el. Ne értsetek félre, szeretem, csak nagyon nehéz a természete. Ma már van ápoló, testvérem 1 éve és idegei is rámentek. Ha nem korlátozná annyira az életemet, tehát heti 2-3 alkalommal kéne felugrani, kaját vinni, hazavinni a mosatlant, takarítani és még meg is köszönnék esetleg, az egy más kérdés, de még az is problémás, hiszen 2 háztartást vezetni sem piskóta. Legalábbis, ha munka mellett szeretnél saját életet is. Nagyon meg kell fontolni, életem eddigi legnehezebb döntése volt.
2011. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ez természetes az ember kire számíthatna ha nem a családjára.
2011. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Több fogyatékosokat ellátó intézményhez illetve az ott ellátottakhoz volt már szerencsém.Ahogy írtad, hogy fizikailag sérült, de mentálisan mondhatni épp, gondolom enyhén értelmi fogyatékosról van szó.Ha csak fizikailag sérült, de amúgy épp gtondolkodású teljesen, akkor is átgondolandó a helyzet.

1. Ha egyszer elkezded a segítségnyújtást számára, csak rád fog támaszkodni...nem egy hónapig hanem évekig vagy a z élete-életed végéig.Mert, hogy közlöd vele három év után pl, hogy eddig segítettem, de már nem bírom, vagy nincs kedvem.

2. Ha van családod, vagy szeretnél semmi képpen nem javaslom.Nem hiszem, hogy jó szemmel néznék egy idő után, főleg, ha csak rád támaszkodik a rokon és többet kér, vár tőled mint telefonálás....

3. Ha értelmi fogyatékos is, akkor van a számára lakás otthon ahol több hozzá hasonlóval él, segítik egymést illetve gondozók.Ezekbe az intézményekbe, akár minden nap bemehetsz hozzá, és szívesen veszik.De nem Te ápolod ennyi a különbség.

4 Ha nem értelmi fogyatékos, akkor nehezebb a helyzet, mert ugye most rád számít gondolom, de sztem tönkreteszed magad és feláldozod az életed részét egy másik emberért, pedig az élet nagyon rövid így is.

2011. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!