Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szülőket,...

Hogy vegyem rá a szülőket, hogy elengedjenek buliba? Ti hány évesen kezdtetek eljárni "éjszakázni"?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. az osztálytársaim mind isznak cigiznek, én egyiket se4m csinálom, sosincs panasz rám, jó tanuló vagyok. Napközben bárhova elengednek a szüleim, és buliba is , egészen addig , amíg ki nem ejtem a számon , hogy pl. másnap reggelig tart a buli. Olyankor kapásból "csak 15 vagy , ráérsz még bulizgatni". :@ Nagyon szeretnék menni, de így előbb utóbb hívni sem fognak. -.-
2011. júl. 11. 20:44
1 2
 1/14 ava87 ***** válasza:
100%
Engem 15 évesen engedtek el először, egy Tankcsapda koncertre :D De én úgy mehettem csak, hogy a 12.-es fiúk szentül megígérték a szüleimnek, hogy vigyáznak rám :) Ja, és apukám jött értem kocsival a koncert után. Pár hónappal később elengedtek mégegy koncertre, ahova szintén jöttek értem, aztán pár hónappal később megint elmehettem, oda is jöttek értem, azután már megbíztak bennem, látták, hogy nem részegen kerülök elő, és akkortól már nem jöttek értem kocsival, hanem mehettem én is haza az éjszakai járattal, amivel a többiek. De persze ez nem azt jelentette, hogy onnantól kezdve akkor mentem haza, amikor kedvem tartotta, meg volt beszélve, hogy a második éjszakaival hazamegyek. Meg nem is engedtek el minden hétvégén 15-16 évesen. Na jó, 16 éves korom vége felé már nagyjából akkor mehettem, amikor akartam, ha a sulival minden oké volt, de akkor már az akkori barátommal mentem, akit a szüleim ismertek, és meg is bíztak benne, tudták, hogy vigyáz rám. Ja, meg a másik, hogy azért nem adtak állandóan pénzt minden hétvégén arra, hogy buliba menjek később sem, hanem megvolt a zsebpénzem, amíg abból volt, addig sima ügy volt, de be kellett osztanom. Ha elfogyott, akkor elég ritka volt, hogy ki tudtam könyörögni egy belépőnyi pénzt, mindig mondták, hogy gondoltam volna meg jobban, hogy melyik koncertre akarok elmenni, és melyik nem olyan fontos.
2011. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem jó lett az évvégim (4,6) és meglett a nyelvvizsgám,ezek után kijelentettem hogy koncertre megyek másnap (addig még sose voltam "felügyelet" nélkül bulizni). A szüleim annyit mondtak oké,de az utcsó busszal haza kell jönnöm. Jó lenne hajnalig maradni,de az majd később. Szerintem egyelőre te is csak éjfélig/utolsó buszig menj bulizni,azt biztos megengednék. És legyen valami masszív testalkatú nagydarab haverod/pasid akiben megbíznak (nálam sokat nyomott a latba a 97 kilós barátom kísérget aki kész megvédeni bármikor :D)

16/L

2011. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16-17 de csak azért mert előbb nemjött az inger,hogy menjek.DE simán elengedtek volna 14 évesen is,tesómat elengedték,akkor nyilván engem is.
2011. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18 évesen
2011. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát engem sose engedtek el. Még olyan estébe nyúló mozizásra se, amiből mondjuk este 8-9 körül értünk volna haza. Persze egy idő után nem hívtak. Amikor befejeztem a gimit, 18 múltam, majdnem 19 voltam már, na akkor mehettem már, de addigra meg egyrészt nekem nem volt rá igényem hogy menjek, másrészt nem volt kivel menni. Szal 15 évesen már akkor is jó helyzetben vagy ha nappal mehetsz ahova akarsz. Legalábbis hozzám képest.
2011. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teljesen normális, hogy ennyi idősen nem engednek el és féltenek. engem sem engedtek el max 12-1-ig ráadásul, úgy hogy értem jönnek...17 körül voltam amikor már majdnem simán elengedtek (néha azért kellet könyörögni) utána meg már akkor jöttem-mentem amikor akartam, lényeg hogy tudják, hogy hol vagyok. ne izgulj el jön majd az idő amikor elengednek hajnalig tartó esetleg ott alvós buliba/házibuliba.
2011. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 16(majdnem 17) évesen mentem először bulizni,hajnalban haza is vittek kocsival,persze aggódtak,nehogy vmi bajom legyen,de nem lett.Azóta elengednek elég sok helyre,az se gond,ha reggel érek haza.Szerintem 15 évesen örülj neki,hogy egyáltalán elengednek bárhova is,ráérsz éjszakázni később is:))
2011. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
51%
én 14évesen kezdtem az "éjszakai életet" egy darabig volt ellenvetése a szüleimnek aztán azt mondták hogy ha bármi is van ugy is tanulok a hibáimbol
2011. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akarnak elengedni úgysem fognak. Ha picit idősebb leszel, és látják, hogy tudsz vigyázni magadra és meg lehet bízni benned, el fognak engedni. Az én szüleim is elég szigorúak, 15 évesen majdnem semmit nem engedtek meg, igaz nem is akartam menni diszkóba vagy ilyesmi. Most pár hónapja, a 17. szülinapom előtt voltam először ilyen helyen (igaz, azóta sem :D), és szó nélkül elengedtek hétköznap, úgy hogy haza sem mentem (barátnőmnél aludtam, mert ő a városban lakik). És semmi gond nem volt, semmi olyat nem csináltam aminek nem örültek volna, 3-kor már otthon is voltunk. Azután még egy koncerten voltam nemrég, oda jöttek értem, mert másképp nem tudtam volna hazamenni. Szóval szerintem várj, és idővel majd engednek többet.
2011. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

basszus én nem értem miért féltek ennyire a szüleitektől

ígérd meg hogy éjfélre otthon leszel aztán majd haza mész 3-4 kor amikor megunod


mit tudnak csinálni?

2011. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!