Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy elengedjenek?

Mit tehetnék hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,már mennék bulizgatni de a szüleim nem engednek el.. Tudom hogy 2év múlva elfognak,de mármost is mennék néha..mit kamuzhatnék vagy mivel vehetném rá őket hogy elengdejenek?
2011. aug. 7. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Semmit nem kamuzhatsz hiszen 14 éves GYERMEK VAGY. Attól függetlenül, hogy már most mennél és a lelked mélyén felnőttnek érzed magad, otthon a helyed, nem a bulikban. 18 éves korodig a szüleidet fogják elővenni ha veled történik valami. Szerintem várj türelmesen majd ha eljön az ideje mehetsz bulizni, később hálás leszel nekik ezért.
2011. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ennyi idősen még nem kell buliba járni. Keress valami értelmes hobbit vagy sportot, ami közben társaságban lehetsz és igazi barátokat szerezhetsz. És inkább kerüld el az olyanokat, akik ennyi idősen már "züllenek", és elhagynak, mert nem mész velük bulizni. Ők nem igazi barátok. Van ám más módja is az idő eltöltésnek, mint a buliba járás.
2011. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sumergo ***** válasza:
53%
Jobban tennéd, ha inkább nem trükköznél, hazudnál! Az soha nem vezet jóra, és joggal nem fognak benned bízni a szüleid később sem! Inkább maradj még otthon, vagy ha lehet a szülőkkel menj "szórakozni", mondd el nekik őszintén, hogy te már kicsit mennél erre-arra.
2011. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem ismerem a szüleidet, de én amikor 14 éves voltam, és nem engedtek, ezt csináltam: Leültem velük beszélgetni, megmutattam nekik, hogy hol lesz a buli, elmondtam kikkel megyek, és mondtam nekik, hogy nincs miért aggódniuk, mert már tudok magamra vigyázni. Megkértem őket, hogy próbáljanak bízni bennem, nem csinálok semmi rosszat, csupán szeretnék bulikba járni, a barátaimmal lenni, mert számomra ez fontos, és sokat jelent. Ha még ez után sem engednek el, akkor kérdezd meg tőlük az okát. Ha azt mondják, azért mert túl fiatal vagy, akkor mondd el nekik, hogy a bulik általában korhatárosak, ha 14-es a korhatár, akkor ezek szerint már nem vagy hozzá fiatal. Ha így sem engednek, akkor kérj az ajtódra kulcsot, éjjel zárd be, és szökj ki. ;) De azért remélem megértik, és elengednek maguktól is.

16/L

2011. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ez csak vicc... akkor én is írok rá viccet vissza: hazudd azt, hogy 16 vagy. Hehehe...

Na, komolyan, 14 évesen minek éjjel az utcán szaladgálni? Szívesen mutatnám meg neked annak a lánynak a sírkövét, aki épp ilyen volt. Ő kiszökött, és nem ment többet haza. Ismerem a szüleit, mesélte az anyja, hogy mit érzett, mikor éjjel csengettek a rendőrök, és bejelentették a szomorú hírt. Akkor még nyugodt is volt, és mondta, hogy biztos tévedés lesz, az ő lánya a másik szobában alszik. Megbíztak benne...

Jól gondold meg, hogy hazudsz, szöksz, vagy jobban belegondolsz. Nem éri meg. Nem maradsz le semmiről.

2011. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem engedtek 16 éves koromig, akkor is csak 10-ig... Teljesen kiakadtam ezen annak-idején. De épp a héten mondtam anyunak (immár 25 évesen), hogy mennyire örülök, hogy akkor nem engedett, mert látom, hogy hova jutottak azok, akiket engedtek (tisztelet a kevés kivételnek!!!): drogoznak, isznak, gyereket nevelnek, munkanélküliek, szegénységben élnek, ápolatlanok, sokuknak még az érettségi sincs meg, vagy maximum az...


Mielőtt valaki felháborodna, nyilván vannak kivételek, de ha körülötted mindenki füvezik, nehezen hiszem, hogy nem állsz be a sorba (én nem álltam, pedig mai napig csalnak). Szóval én teljesen megértem a szüleidet, és ma már tudom, hogy ettől akarnak megóvni.


De azért mégis javasolnám, hogy ülj le velük beszélj erről, keressetek középutat. Pl. nem nyilvános szórakozóhelyre mész, hanem havonta 1x csináltok házi-kerti bulit. Vagy nem hajnalig maradsz, hanem egy közösen megbeszélt időpontra hazajössz. Fontos, hogy ismerjék a barátaidat, hívd át őket, beszélgessenek ők is a szüleiddel, mondják el a terveiket (mind tanulásban, mind sportban, stb...), lássák a szüleid, hogy normális fiatalok.

2011. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Klasszikus recept.


Barátnőmnél/haveromnál alszom a szülinapja alkalmából, vagy akármi más alkalomból.


Ha meg semmiképp sem engednek el, egyszerűen pattanj meg, úgysem tudnak mit kezdeni vele utólag meg már hiába pattognak, jót buliztál és kész.

2011. aug. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Figyelj egy 14 éves gyerek vagy bármennyire is nagynak,felnőttnek hiszed magad semmi keresnivalód még a bulikban,nem kell innod cigizned, max szülinapi bulin.17-18 évesen ráérsz elkezdeni bulizgatni, addig csinálj délutáni programokat a barátnőkkel,tanulj stb.Semmivel sem kamuzz mert nagyon megjárod,rájönnek elveszíted a bizalmukat és sose fognak benned megbízni,és nem fognak sehova sem elengedni nem csak buliba.
2011. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
14 évesen még hova mennél bulizgatni? Ilyenkor fagyizni, mozizni kell a barátaiddal, nem buliba járni. Megértem a szüleidet, hogy nem engednek el. Én se engedtem el 14 évesen a gyerekemet semmilyen buliba, és nem azért, mert nem bíztam benne, hanem mert ilyen helyen egy gyerekkel bármi olyan történhet, amire nem számít, és azért én lennék a felelős. Ezzel ő is tisztában volt már akkor is. A szülőknek el kéne ezt magyarázni a gyerekeiknek, és akkor talán felfogná a gyerek, hogy miért nem járhat bulizni és nem azon gondolkodna, hogy mit kamuzzon.
2011. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok a max szülinapi bulit arra értettem,hogy max ott a helyed nem az ivásra,kicsit félreérthetően írtam
2011. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!