Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha ilyen szinten...

Mit tennétek, ha ilyen szinten átvertek volna titeket egy 5 éves kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Talán nem is normális kérdés, mert egyértelmű, hogy mit kell tennem. De mégis.. " Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek"

5 éves párkapcsolatban élek az élettársammal.

A történet ott kezdődik, hogy az édesanyám (aki a legfontosabb volt az életemben) meghalt 7 éve. A tőle kapott ékszereket akkora becsben tartottam, hogy felvenni sem mertem őket, nehogy elhagyjam, vagy bármi bajuk essen.

Jóformán egy éve kezdődött minden..

Édesanyám eljegyzési gyűrűje a többi ékszerrel együtt, egy helyre el volt rakva. Egy alkalommal kerestem égre földre, még a szemetet is át túrtam, de egyszerűen nem találtam meg. Hónapokat ostoroztam magam érte, hogy hogy lehetek ennyire idióta, hogy elhagyom. Mikor belül, kimondatlanul, tudtam, hogy nem veszíthettem el, hiszen nem is hordtam. Ugyan ez történt egy lánccal és egy medállal, pár napja azt sem találtam, mikor is "párom" tegnap előtt hazajött a munkából. Még levitte a kutyát sétálni, én közben kipakoltam a táskájából (nem szoktam kutakodni, de abban voltak a dolgok, amiket hozott a boltból). Szépen kivettem mindent, és észrevettem, hogy a táska alján van egy halom papír. Fogtam, megnéztem őket. Lehet jobban tettem volna, ha meg sem nézem, mert abban a pillanatban tulajdonképpen az egész életem és az egész párkapcsolatom egy másodperc alatt hullott szét. Zálogjegyek voltak. Zálogjegyek, az ékszereimről, amiket az édesanyám hagyott rám. A jegy gyűrűje már annyi ideje bent van, hogy ki sem tudom venni, ugyanis az már végleges elzálogosításra került. Megtaláltam még a nyakláncomról, medálomról való igazolást is. Természetesen, ez mind a tudtam és beleegyezésem nélkül. Ugye nem elhamarkodott döntés ezek után azonnal véget vetni ennek a "kapcsolatnak"?


2011. júl. 12. 11:47
1 2 3 4
 31/37 napietus ***** válasza:
100%
nem elhamarkodott, ez az ember meglopott Téged, és közvetve a halott anyukádat is. ilyennek tipli van, és a pénztárcád sem hagyhatod kint előtte. egyszer kap rá a róka a tyúklopásra...
2011. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 napietus ***** válasza:
79%
ja, én is feljelenteném a roh*dékot, legalább mással ne csinálja ezt meg, mert az ilyen nem változik. és ez tényleg rosszabb, mintha megcsalt volna, azt talán meg lehet bocsátani, de azt, hogy meglopott, nem.
2011. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
81%

A rohadt szemétláda! Hogy lehet valaki ekkora féreg? Nem jutott el az agyáig(már ha van neki),hogy milyen fontosak lehetnek az anyukádtól kapott dolgok neked? Én a helyedben megmondanám neki,hogy választhat,vagy visszaszerzi az összes ékszert,még a gyűrűt is,csinálja ahogy akarja,vagy szépen besétálsz a rendőrségre,és felnyomod! És még ő ordít veled,hogy ez nem lopás? Én biztos beleléptem volna a szájába!


26/N

2011. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
60%
A papírokat ugye kivetted? Ha nme vegyed ki , és én a helyedben kitenném Őt, és kötelezném Őt hogy mindent adjon vissza. Ha nem akkor a bizonyítékokkal máshogy hajtanám be tőle..
2011. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

huu, hát én verném el azt a mocskos szemetet helyetted is!

undorító emberek vannak...


és ilyenkor a legrosszabb az, h duplán szar érzés.

hogy meglopott az az egyik, a másik, hogy magadat is okolod, h hogy lehettél ilyen balga, h hittél neki...


nagyon sajnálom, ami veled történt, mozgass meg minden követ, h visszaszerezd az ékszereket, és a csávóval meg "beszélgessen" el pár szép szál haverod! nagyon megérdemli!

2011. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Nyolc éves kérdés, de a választ még most is fenntartom. Tehát hölgyeim úgy elverni, meg szétverni, meg a táskában kutatni,meg rendőrségre szaladgálni folyamatosan, elvenni a cuccait, nekimenni, stb max ezzel csak még jobban megüthetitek a bokátokat, főleg, ha még a lopásra szemtanúk sem voltak na akkor biztos hogy jónéhányan húztátok volna a rövidebbet ha ez csak valami hamis vádaskodás. Erre még most is az a válaszom, hogy ha ilyen eset fordul elő semmiképp nem ajánlott az önbíráskodás rágalmazás zsarolás közös ingatlanból való önkényes kizárás, bizonyíték nélküli kutakodás, verekedés, főleg valamilyen akár fegyverként használható tárggyal, mert még a végén ő jelent fel mindezekért. Kérdező most is azt mondom neked így nyolc év elteltével is ha hasonló esetre kerülne a sor önbíráskodás, stb azt semmiképpen sem ajánlanám, mert még a végén te fogod megütni a bokádat. Tehát ezt a kérdést nem ide a gyakorira kellett volna anno kiírni, hanem egyéb jogi esetekkel foglalkozó oldal valamelyikére.
2019. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Előző voltam: Még annyi, hogy a behajtás, stb max még ő jelenthet fel zaklatás kényszerítés. Hát bizony az amit a szüleink ránk hagynak ékszereket az a világon legaljasabb dolog ellopni, meg elzálogosítani főleg, és nem védeni akarom az elkövetőt csak annyi, hogy vádaskodás, önbíráskodás, stb ez semmiképp sem jó hozzáállás, mert még a dolog akár fordítva is elsülhet.
2019. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!