Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem miért ilyen...

A testvérem miért ilyen féltékeny rám néha?

Figyelt kérdés

Ő folyton megkap mindent( 1 évben 5-6 pár cipő, ruhák, kirándulások, stb.), míg nekem elég 1 pár cipő 6-7 évig, negyedannyi dolgom, nincs mint neki.

Ma például vettünk anyummal 1 nyári cipőt, mert gyáltalán nem volt, s erre a testvérem nagyon megharagudott (mikor neki 15 pár nyári cipője van).

Most mit tegyek?


2011. júl. 12. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
vágd orrba a senkiháziját
2011. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Te hány éves vagy, a tesód hány éves???


Info info info

2011. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mondd el neki hogy te is megérdemelsz ennyit.. Főleg ha Ő is
2011. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Semmit ne tegyel, ne szolj semmit. Intezze el az anyad.
2011. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ő majd hozzászokik hogy mindent megkap és ez visszaköszönhet az életben, szóval ne bánkódj miatta inkább hagyd rá a butaságát.
2011. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én 22, ő 15.

Amúgy már dolgozok, és a fizetésem 3negyedét mindig hazaadom.

2011. júl. 12. 17:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbet kellene hazaadni. Inkább vedd meg belőle a ruháidat és cipőidet.
2011. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltékeny voltam a testvéremre kisebb korunkban. De nálunk fordítva volt minden. Én voltam a kicsi, ő a nagy, anyu állandóan a szebbnél szebb ruhákat, cipőket vette neki, miközben én alig kaptam valami holmit, néha szakadtban jártam, de ezzel senki nem törődött. Mikor megkérdeztem, hogy mégis miért bánnak másként vele, akkor az volt az indok, hogy ő idősebb, neki most jobban szüksége van a szebb ruhákra meg a drága kirándulásokra, majd idősebb koromban én is meg fogom kapni ugyanezt. Hogyne! A nővérem, aki most férjezett, ugyanúgy élvezi anyu szeretét meg gondoskodását, mint azelőtt, anyu kétnaponta jár hozzá, segít neki amiben csak tud, engem meg le se bagóz, elpampogja minden nap, hogy tanuljak rendesen, ebből áll a szülői szeretete.


A szülők hibája. Miért kell kivételezni? Miért kell az egyik gyereket jobban szeretni? Szerintem az olyan szülők, mint az én drága anyukám, azt a gyereküket fogják jobban támogatni, amelyikben több lehetőséget látnak, hogy vénségükre majd ápolja őket. Jobb magyarázatot nem tudok, szerintem nincs is.

2011. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs oka rá, hogy féltékeny legyen, mikor ő több mindent kap. Kamasz, ilyenkor semmi sem jó neki. Mindig többet akar. Nem tudja elviselni, hogy te kapsz egy cipőt és ő nem. Az pedig szép tőled, hogy adsz haza a fizetésedből. Testvéred idővel kifogja ezt nőni. Addig pedig kitartás. Esetleg annyit tehettek, hogy beszéltek vele, hogy miért ilyen. Nem letámadni kell, csak szépen, normális hangnemben megbeszélni vele, hogy ez így nem jó. Sok szerencsét.

2011. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

17:47 vagyok.

Utolsó mondat kicsit zavaros, de megérted :)

2011. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!