Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálja sok szülő a...

Miért utálja sok szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés
Sokakat ok nélkül. Te tudnád utálni a gyerekedet? Ha igen, milyen ok kellene?
2009. márc. 31. 18:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudnám utálni, mert bármit is tenne, az én gyerekem maradna. Ha pedig egy gyerek nagyon súlyos dolgot követ el, abban valószínűleg a szülő is hibás.


Sok olyan szülő van, aki azt hiszi, hogy attól lesz szülő, hogy gyereke születik és utána nem törődik vele kellőképpen. Talán azért is utálja meg a szülő a gyerekét, mert akadálynak tartja, hogy a saját önző terveit megvalósítsa. Pedig nem a gyerek a hibás, csak rajta csattan az ostor. Van olyan szülő, aki nem akar gyereket, "csak úgy" lesz neki, megtartja, de igazából nem akarta. Talán ekkor alakul ki sokszor az, amiről kérdezel.


Miért kérdezed? Téged ok nélkül utálnak a szüleid?

2009. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
hát apám nem mondom hogy tudatosan utál, de elég furán bánt mindig is velem, annak ellenére, hogy tettem volna valamit ellene. szerintem mentálisan zavarodott, de annyira nem szeretnék belemenni. kitalál rólam súlyos alaptalan dolgokat, és bemeséli magának, hogy azok úgy vannak. szerencsére édesanyám szeret, és sok mindent megtenne értem, vele nincs gond. a kérdés csak puszta kíváncsiság volt.
2009. márc. 31. 19:11
 3/20 A kérdező kommentje:

ja, köszönöm a választ:)

és előre köszönöm a többit is!

2009. márc. 31. 19:11
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember van, akik bemesélnek maguknak dolgokat - még a saját hazugságaikat és tévképzeteiket is képesek elhinni és kész tényként közölni másokkal. Nem szabad ezzel törődnöd, mert fel fog őrölni a fájdalom és talán te is előbb-utóbb megutálod őt. Próbáld magad annyira távol tartani tőle, amennyire csak lehet. Remélem, hogy anyukád szeretete valamennyire ellensúlyozza azt, amit az apád tesz veled.
2009. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyapám utálta a fiát (nagybátyámat), mert lányt akart, és meg is beszélte egy másik szülő párral, hogy elcserélik a két gyereket. Nagymamám nem engedte, de születése óta nem szerette és ki is nyilvánította, hogy utálta. De ő "csak" azért mert megint fiú lett és nem lány.
2009. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom elképzelni, hogy akár én utálnám a gyerekeimet, és engem is szeretnek. Viszont ahogy olvastam a kérdést, egy-két emberrel kapcsolatban ez előjött, két hasonló korú de idősebb ismerőst is útált az apja, mert lánynak született. "bosszúból" azt a nevet kapták, amelyiken születtek. (az egyik pont férfi napon, tehát a legközelebbi lánynevet) De bármit tegyenek is az én gyerekeim, nem tudnám nem szeretni őket.
2009. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért van ez így. Anyám azt mondja nekem a "fosért szült meg engem". állandóan ordít ha kell ha nem, olyanokat mond nekem amiket mások még csak gondolni sem mernek. Hogy miért? Nem tudom. De már nem is akarom tudni :(
2009. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

17/F

Engem is utálnak itthon nem is kicsit.

Bár az utálat kölcsönös.

2009. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen normális, nemrég pont erről hallgattam Popper Pétertől, talán a Mesterkurzus részeként, a youtube-n egy bejátszást. Normális, de természetesen nem jó érzés egyik félnek sem.

Az ok a szülők gyerekkorában, az átélt fájdalmaikban keresendő, leginkább nekik kéne keresni, ha "megérnek rá", mármint maguknak segítenének feldolgozni az érzésst.

Gyerekként érdemes utánaolvasni, átgondolni, mi miért így alakult, segíthet feldolgozni. Pl Bert-Hellinger terápia, de vannak pszichológiai-ezoterikus könyvek, pl. Mérgező szülők című. Abból érdemes kiindulni, hogy nem hiába oda születtünk, ahová.

2009. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

En sem tudnam utalni a kislanyomat, pedig sok borsot tor az orrom ala, igaz csak nevetek a gyermeki csinytevesein :D

Amugy az anyukam engem sem szeret es ezt sokszor mondta nekem, hogy nem akart, sokaig fajt de mar kezdem tultenni magam! 32 evesen rajottem, hogy o ilyen es igy fogadom el! :D

2009. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!