Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálja sok szülő a...

Miért utálja sok szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés
Sokakat ok nélkül. Te tudnád utálni a gyerekedet? Ha igen, milyen ok kellene?
2009. márc. 31. 18:49
1 2
 11/20 anonim válasza:
69%
Én sem tudom, miért van így, engem is gyűlöltek. Anyum félrement ebből lettem én. A férjemet is utálták, utálják a szülei. Én nem tudnám utálni a tündérkéimet, de a férjem utálja őket. Hogy miért? Mert útban vannak neki. Csöndben kell lenni, ha alszanak, nem mehet haverkázni, ilyenek. Pedig már 31 éves! Nem fogja fel, szerencsére a kicsik se, de én nem fogom hagyni, hogy tönkretegye őket, elmegyünk, csak még nem tudom, hova. Nem tudom megérteni, hogy valaki hogy utálhatja azt, akinek annyi boldogságot köszönhetne, és szocpol miatt a házát is. Az ilyen emberek szerintem nem normálisak! Hagyd apudat, élj a mának, fiatal vagy! Lesz, aki szeret, mert hidd el, kierőszakolni nem lehet! Fogadd el, bár tudom, hogy nehéz, de ne tedd tönkre magad!!!
2009. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
sajnos egyre inkább azt veszem észre hogy sokan szülnek gyereket úgy hogy agyilag nem is érettek eléggé erre, sőt csak nyűgnek tartják a gyereküket :S a környezetembe mindenhol ez van. és én is ezt érzem apám miatt. nem utálom, de felnézni nem tudok rá semmiért, tiszteli nem. sőt, megvetem néhány tette miatt. mutat egy példát hogy milyen szülő nem leszek!
2009. ápr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

en sem tudnam utalni a gyerekemet barmit is tesz. Ne aggodj apud miatt. bar tudom azert bant a dolog hisz azt hiszed te vagy a hibas holott nem! nem tettel semmi rosszat. ne keresd magadban a hibat. nehez azt mondani ne torodj vele de szerintem a legegyszerubb elfogadni apudat olyannak amilyen.

az en anyum sem szeret igazan. En egy nem kivant terhessegbol szulettem, nem akart megtartani es elottem volt ket terhessege amit megszakitott. ezt utolag tudtam meg. azert tartott meg mert apu elvalt volna tole. A tesomat aki 5 ev mulva szuletett ot mar akarta es teljesen maskepp banik vele. meg akkor is ha ezt letagadja. mindene a kicsi fia. amikor tini voltam nem erdekelte a lelki gondjaim, h min megyek keresztul, semmi. nem is ismer engem lelkileg es nem is allunk ugy kozel egymashoz meg a mai nap sem h lelki porblemaim vele megvitassam. egy lenyeg volt tanuljak, legyen vki belolem, legyen jo fizeto allasom, es lehetoleg gazdag pasihoz menjek hozza. part is o akart volna valasztani nekem. ill kontrolalni akart minden szempontbol. Ma mar nem hagyom magam, felnottem, sajat eletem van, kulfoldre koltoztem, es nem hagyom h beleszoljon az eletembe. igaz a karriert neki koszonhetem de ezenkivul nem kaptam meg azt a gyengedseget es szeretetet amit szerettem volna. kesobbiekben komoly problemaim voltak partner kapcsolatokban. szerencsere van egy megerto partnerem aki szeret es szamomra ez a legfontosabb. azert meg mai napig is probal erzelmileg zsarolni h kicsi fianak jobb legyen az elete es h segitsek a tesomnak. az osszes letezo ismerosom szerint tul sokat is segitettem tesomnak ez anyamnak meg mindig nem volt eleg. ma mar az erzelmi zsarolasnak sem engedek, elmentem pszichologushoz tudom h velem nincs semmi gond es ha probal zsarolni elengedem a fulem mellett. azert o meg mindig az anyam de nem hiszem h valaha is kozel erzelmi kapcsolatba tudok vele kerulni.

en most varom a picuromat 20 hetes vagyok es tudom h en soha nem leszek ilyen szulo. Barmit is fog tenni en attol meg nagyon szeretni fogom.

2009. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
jaj meg annyit kifelejtettem (elozo hozzaszolo), h sok szulo azt hiszi h megad minden anyagiat a gyerekenek akkor evvel elintezte szuloi dolgat. holott gyerekkent semmi masra nem vagyunk csak szeretetre. sok szulo azt hiszi eleg egy gyereket megszulni, kajaltatni iskolaztatni, de ennel tobb a gyermekvallalas feladata. sokan csak azert szulnek mert megtortent, vagy mert biologiai feladatuknak erzi.
2009. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim nem utálnak,de ettől még a lehető legalkalmatlanabbak a nevelésre.

Mindketten alkoholisták, és akkor is kapok a fejemre, mikor nem csináltam semmit, sokszor megkapom a költözz már el viszed a pénzt kifejezést... (és én csak főiskolára járok, nem iszok).

Gyerekként anyám vert, apám meg gyáva volt ahhoz, hogy megvédjen, de ma már tudom, hogy ezt nem utálatból tették, csak az egész életmentalitásukkal van a baj. Szerintük, mivel ők szülők, BÁRMIT megtehetnek a gyerekkel, és éppen ezért tökéletesen alkalmas, hogy a feszültséget a fakanállal levezetve oldják meg. (Mivel erről sem az ismerősök, sem más nem tud, éppen ezért mivel otthon a feszültség le lett vezetve rajtam és a hugomon, amúgy mindenki által tisztelt és elismert mintapolgárok).

Természetesen ha meg akartam védeni magam, akkor meg én voltam a világ legszörnyetegebb gyereke, és a mai napig hallgatom, hogy míg az ő házukban lakom, kuss a nevem, joggal én nem bírok.

Szóval nem utálnak, de nincsenek tekintettel senkinek és semminek az érzéseire. Sajnos emiatt önsajnáló lettem, és gondjaim vannak a párkapcsolatban is, nagyon-nagyon félek, hogy én is ide süllyedek, még úgy is, hogy látom magam előtt a rossz példát, és tudom, hogy nem így akarok bánni a sajátjaimmal.

És voltam pszichológusnál, nem érek vele semmit....

2009. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
68%

Szia!


Apám engem is utál, már 2 éve nem is tartjuk a kapcsolatot. Mikor picike voltam ledobott az ágyra, nem történt velem szerncsére semmi. Most már van egy 11 hetes unokája, de nem kíváncsi rá szerintem. Legalábbis mikor terhes voltam idegeneknek azt mondta, hogy a f@szát sem érdekli, hogy lesz unokája:S Józan bolond! Utálom!!! Csak hiányzik egy apa, de nem az ő személyében:(

2009. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés. Egyik barátnőm anyja azt mondta, hogy nem utálja a lányát, csupán nem tudja szeretni. Apámnak nem a legtökéletesebb a családja, ha a szülő fájdalma tényleg befolyásolja a gyermeke nevelését, akkor apámnak rossz a biológiája. Egy tanárom azt mondta, hogy elgondolkozott azon, hogy ő valójában nagyon sokszor utálja a gyerekét, mert "feladta érte a jövőjét", és nem tudta ugyan azt az életvitelét folytatni. Egy másik ismerősöm az anyjára mondta azt, ha meghal, még gyászolni sem fogja.

Nagyon sok ok van arra, hogy miért lehet utálni egy másik embert. Például a féltékenység. Ezt inkább apa-fia, anya-lánya kontextusban tudom elképzelni. Igen lányom, te szebb lettél nálam. Igen fiam, te több csajt szedtél össze nálam. Igen gyerekem, neked jobban sikerült mint nekem. Erre egy normális szülő azt mondja, de jó, mert az ÉN GYEREKEM, és büszke vagyok rá. De felidézik bennük azt is, hogy látod apu, te már sose tudsz ilyen csajokat összeszedni, látod anyu, neked már nem lesz soha ilyen feszes combod. Ez, pedig mindenkinek ott lappang valahol, vagy mélyen, vagy elég közel a felszínhez.

Én azt mondom, hogy nem kell szeretni a másikat. Nem is kell utálni. Csak tisztelni kell. Ez elég.

2009. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaj... Elfelejtettem, hogy ha anyukád megért, hát akkor alakíts ki vele egy olyan szoros köteléket, amilyet tudsz. Nem fogja apád szeretetét pótolni, de engedd magadhoz olyan közel, ahogyan csak tudod. Esetleg próbáld vele megbeszélni, hogy apád miért ilyen, és ha tud, akkor ő próbáljon meg köztetek valamilyen hidat képezni. (előző hozzászóló)
2009. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, sokat segítettetek:)

az a helyzet, hogy már jó pár éve nagy szakadék tátong köztünk. én úgy próbáltam védeni a lelkem, hogy teljesen bezárkóztam előtte, nem mondok el semmit, egy házban lakunk, de mintha csak sima ismerősök, néha idegenek lennénk. édesanyámmal is megromlott a kapcsolata, csak elvegetálnak egymás mellett, itthon mi a csicskái vagyunk. igazából nem is magamat sajnálom, hanem anyámat, mert én jövőre pár száz kilóméterrel arrébb fogok tanulni, viszont ő itthon marad. válni anyagiak miatt nem tud.

2009. ápr. 1. 18:37
 20/20 anonim ***** válasza:

engem is utálnak...


én úgy tervezem,nem akarok gyereket se most(ami szerintem tökre természetes) de a jövőben...bár ha lenne is,nem tudnám utálni...az okról meg annyit,hogy ha normálisan nevelem,akkor nem ad rá okot,amitől utálnám


legalábbis ez az én véleményem


13l

2011. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!