Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okmány csere név változás miatt?

Okmány csere név változás miatt?

Figyelt kérdés

Augusztus 6.-án házasodtunk össze a párommal, felvettem a nevét.

Okmányirodában kell a személyit, lakcím és jogosítványt cseréltetnem, de mennyibe fog kerülni? A taj kártyát hol kell intéznem? Az adókártyát az Apehnál, de muszáj bemennem személyesen?

Kérlek segítsetek, a neten nem igazán találtam erről semmit.


2011. aug. 16. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi májusban házasodtunk és nekem is mindezt meg kellett csinálnom. Az okmányirodában új személyit kell csináltatnod, és majd kiküldik, de érte is mehetsz. Az adókártyát és a taj kártyát a központi okmányirodában intézd el, igazából jobban jársz, ha mindent ott intézel el, mert egy helyen van minden és a Férjem a jogsiát 3 hét alatt kapta meg, mert a 10 kerületiben igényelte, én aki a Központiban (visegrádi u ban) 2 nap alatt elkészült!!! Igen, kértem, h értemehessek, így nem kellett póstázniuk. Szóval mindenképp oda menj. Anyagilag nem sok, az összes pár ezer ft. És ha tudsz, érdemes 12 körül menni, mert akkor nincsenek sokan. Én nagyon hamar végeztem, mindig és kb 2felé éertem oda. Sok sikert és boldogságot! :)
2011. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Foglalj időpontot a kiszemelt okmányirodába, és akkor nem kell várakoznod. Neten is foglalhatsz, a magyarorszag.hu-n megtalálod az okmányirodákat és elintézheted az időpont foglalást.
2011. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!