Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni olyan...

Lehet valamit tenni olyan emberrel, akinek soha semmi nem jó, csak a hibát látja mindenben?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy amikor együtt vagyok a párommal, már nem is beszélgetünk, akár napokon keresztül. Mert egyáltalán már nincs kedvem, egyenesen félek megszólalni, nincs semmi értelme. Bármit cselekszek, bármit mondok, abban AZONNAL, és CSAK a rosszat látja meg, és úgy vérig sértődik, hogy órákon keresztül tunturgatnom kell, hogy ugyan bocsásson már meg, hogy megszólaltam. Pl. Vállaltam másodállást, mert mindig a pénz volt a gondja (ill. annak a hiánya). És ez elég jól ki is ránt(ana) minket a csávából. De most meg ez a baj, hogy amig én dolgozok, neki egyedül kell ellátni a gyerekeinket. És CSAK ezt látja a dologban, a plusz pénznek nem képes örülni. Másik példa: Ha elmosogatok, az a baj, mert női munkát végzek. Ha nem mosogatok el, akkor azért vagyok sz.r, mert mindent neki kell csinálnia.

Meg lehet változtatni valakinek az ilyen felfogását? Hogy képes legyen a dolgok jó oldalát is nézni? Ne csak azt, azt nem is várnám el, de legalább azt IS! mert ez így nagyon fárasztó, és értelmetlen! Hazamegyek, de legszivesebben menekülnék. Pedig szeretem őt, de annyira el fog taszítani magától ezzel az örökös világfájdalommal!!! Tényleg ennyire sz.r kell legyen az élet? Nem lehet örülni soha??? Segítsetek, mert nem tudom, hogy lehetne megváltoztatni a hozzáállását!

35F


2011. júl. 15. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
viccen kívül, szerintem unatkozik, ha lekötné magát, lenne dolga, elmenne otthonról többet, barátnőzne, akkor értékelné az együtt töltött időt
2011. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már dolgom ilyen nővel, nem irigyellek. Ha csak mostanában csinálja ezt, akkor valószinűleg van valami más baja és ez csak egy "melléktermék". Óvatosan ki kell deríteni mi a baj forrása és azt megoldani. De ha nagyon régóta ilyen, akkor nem hinném, hogy változna, mert a vérében van a kötekedés.
2011. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem az a gáz. Napközben eljár a barátnőjéhez, meg a gyermekek is lekötik sok energiáját, idejét. Hiába próbálom az estéinket feldobni némi romantikával (borozás, gyertyafény mellett a hálószobánkban, masszírozás, stb.), ezeknek sem tud örülni, ezekben is képes csak a rosszat meglátni!!!

Hozzáteszem, ne gondoljátok, hogy a mellékállés miatt nem is találkozunk soha. Olyat nem is vállalnék be! A mellékállás hetente 1 alkalmat jelent, ritkán kettőt, amikor este érek csak haza. És viszonylag jó pénzt hoz.

2011. júl. 15. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Muszáj lesz leülnöd beszélgetni vele, nugodtan, higgadtan, és elmondani ezeket a dolgokat neki is. Fel fog csattanni, még mérgesebb lesz, de légy türelmes, ha még nem veszítette el az élethez való képességét és a józan eszét, rá fog jönni, hogy hülyeséget csinál. Lehet, hogy más most is tudja, és ezért is ideges, mert fél, hogy nem tud változtatni, hogy elveszíthet...
2011. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából amióta megismertem ilyen. De vártam, hogy a kölcsönös szeretet, kiegyensúlyozottság, boldogság hatására majd elmúlik ez nála. De nem. Pedig alapjában véve nagyon is szerettük egymást mindig. De kezdek ebbe az örökös borulátásba belefáradni. Lassan már én sem tudok örülni semmi történésnek, aminek más normális ember örülne, mert egyből az jut eszembe, hogy "úristen, most a páromnak ez valamiért rossz lesz", és egyből görcsbe rándul a gyomrom!
2011. júl. 15. 11:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Dolgozik a feleséged? Ha nem, akkor az lesz a gond. A nővérem is már 12 éve otthon van, a férje a vállalkozásából eltartja őt a három lányukkal együtt, mindenük megvan, jól élnek, de idegbajos lesz lassan, mert a három lán hisztijét hallgatni egész nap tényleg kiborító... ha épp jóban vannak, akkor azért nagyon hangosak, ha épp összevesztek, akkor azért. Tanult, okos nő, bankban dolgozott előtte, ért a pénzügyekhez, és elvégzett egy brókerképzést is. Nyugodtan dolgozhatna otthonról ilyesmit napi 3-4 órában, és lenne, ami lekötné a figyelmét, nem csak a háztartás, gyerekek... barátnőivel el szokott járni vásárolgatni, míg a gyerekek iskolában, óvodában, de ez nem tartós kikapcsolódás. Ki kéne zökkennie a mindennapokból, vagy valami hobbit találni magának, amivel alkothat, vagy sport, bármi. A lényeg, hogy ne csak a vásárlásból, gyerekekből, háztartásból álljon az élete... erre mostanában kezd ő is rájönni, és érdeklődik bizonyos művészetek iránt, jár már tornázni, stb. Sokkal kiegyensúlyozottabb azóta, amióta más is leköti.


Ha pedig dolgozik a párod, akkor rossz helyen teszi, nem élvezi a munkáját, csak küszködik, ezért ilyen.

2011. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ja, teát akkor nem valami miatt lett ilyen? hát akkor ő egy ilyen típus lenne? van ilyen barátnőm, ha -15 fok van, az a baja, ha 0, akkor az, ha +15, akkor az, ha +30, akkor az

akárhova megyünk, mindenkit kritizál, nézd meg már, hogy van felöltözve, neeem?, de gáááz, de tényleg mindenkit kiszúr magának

a boltban az eladók mindig bunkók, a pasi mindig szemetek...

2011. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg otthon van negyed éve gyesen, tehát nincs évekig tartó otthonlét. Előtte is ugyanilyen volt, amíg dolgozott. És nem kritizál, nem ad hangot a nemtetszésének, csak csendben szenved, elfordul tőlem, nem néz rám, sír. Ha kedvesen kérdezem tőle, mi a baj, oldjuk meg, nem szól semmit. Hiába faggatom órákon át. Néha odáig jutok, hogy legszivesebben rávágnám az ajtót, hogy "akkor szenvedj egyedül, de engem ne kínozz a világraszóló fájdalmaddal!!!". De tudom, hogy ez csak rosszra vezetne. Igaz, az sem vezet jóra, hogy inkább mozdulatlan maradok, meg sem szólalok, nehogy megsértődjön valamin.
2011. júl. 15. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha mnidig is ilyen volt, sokat nem tehetsz, vedd rá, hogy beszéljen róla, ismerje fel, hogy változtatnia kell... valószínűleg a kicsi miatt is felerősödött ez a lelki-pszichikai probléma. El kell érned, hogy beszélgessetek erről, és jobb lesz a helyzet. Tudom, milyen nehéz keserű, rosszindulatú embereknek megfelelni, az én szüleim, főleg anyám pont ilyenek voltak... amíg otthon éltem, egyfolytában azon görcsöltem, hogy már megint mi baja lesz, neki semmi sem jó, de mégis mindig meg tudott lepni... Kész idegfeszültség volt az életem, és ez ki is jött rajtam. De szerencsére már nem áll fenn ez a helyzet. Megbeszéléssel és őszinteséggel megoldhatóak egy idő után ezek a problémák. Nálam sjanos nem voltak azok, mert ahhoz egy erre hajlandó fél is kell, de remélem, nektek sikerülni fog.
2011. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jajj anyám... én is pont ilyen vagyok. :( Legalábbis a férjem szerint. És tudom, hogy van benne igazság.

Múltkor elaludtam a gyerekszobában -hívott hajnalban, hogy kér teát, míg vártam elaludtam-, férjem hajnalban kel (3-4) és megy dolgozni, kérdeztem miért nem keltett fel, hogy bemenjek a helyemre? Nem akart zavarni. Másnap megint elaludtam, hajnalban keltett a férjem, én meg leordítottam, hogy a francért nem hagy aludni. :((((

Ilyen és ezekhez hasonló dolgok vannak nálunk is, és szégyellem is magam sokszor. Fogalmam sincs hogyan lehet változtatni.

2011. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!