Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hatalmas bajban van a legjobb...

Hatalmas bajban van a legjobb barátom, hogy segíthetnék?

Figyelt kérdés

Röviden a története annyi, hogy egy főiskolára járunk Pestre, vidéki, tehát ő albérletben. Államin van, nem fizetősön. Most derült ki, hogy a szülei adósságot halmoztak fel...minden pénzüket ki kellett fizetni a banknak, hogy ne lakoltassák ki őket, munkájuk most nincs. A fiú így szeptembertől nem biztos, hogy vissza tud jönni a suliba, mert ugye a Pesten lakást fizetni kell valamiből...Most épp telefonja sincs, mert részletre vették, és vissza kellett adni, nem tudták fizetni.


Nagyon jó képességű, kár lenne érte, hogy feladja, és egy különleges ember. Szeretnék segíteni neki, de hogyan? Anyagilag én sem állok jól. Esetleg ennivalóval tudnám támogatni.

De milyen megoldást keressen? Diákmunkából iskola mellett meg lehet élni? Vagy a diákhitel jobb megoldás?


2011. júl. 15. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kollégium, diákmunka...

ne adj neki kaját direktbe, szerintem megalázó lenne, de pl. állíts be, hogy hoztál pizzát, filmezzetek, dumáljatok, vagy, hogy most te fizetsz, mert múltkor segített ebben+abban

nyár van, keressen valami melót, és gyűjtögessen, aztán próbáljon bejutni egy kollégiumba, máris nem az albit kell fizetni

2011. júl. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Diákmelóból esélytelen finanszírozni a sulis dolgokat illetve enni-inni stb. Mindenesetre amíg most nyár van, addig lendüljön bele, halmozzon fel annyi pénzt, amennyit csak tud, hogy később legyen miből fizetni ezt-azt.

Ha ennyire rossz a helyzet, főiskolán kaphat szeptembertől szociális ösztöndíjat (+rendkívüli szoc. támogatás, ha van az adott intézményben), ami mégis több, mint a semmi.

Sajnálom nagyon, ennél többet én sem tudok.

2011. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, tudom, nem így akartam neki kaját vinni, csak úgy néha beállítani hozzá, meg hát főleg addig, amíg nem rendeződik a helyzet...

Úgy tudom sajnos, az iskolánknak Pesten nincs kollégiuma, meg amúgy (egyéb körülmények miatt, ami az ő magánügye, nem szeretném ide leírni) nem is nagyon tudna ott lakni :S

2011. júl. 15. 15:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt a szociális ösztöndíjat majd mondom neki, szerintem erről nem is tudott.
2011. júl. 15. 15:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen főiskolások vagytok, hogy nem tudtok a szoc.ösztöndíjról? Meg van olyan, hogy tanulmányi ösztöndíj (ha jó képességű, ilyet biztos kap), rendkívüli szociális ösztöndíj stb. Felveheti a diákhitelt, vagy elmehet dolgozni suli mellett.

Vagy halaszt 2 félévet, amíg rendbe szedi magát anyagilag, és ott folytatja, ahol abbahagyta.

2011. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
diákhitel, félév halasztás, lakótársak, diákmunka...vagy pl., nem tudom milyen szak, de elmehetne gyakornok félének is valahová, nálunk is van ilyen tanuló
2011. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Ne segíts neki anyagilag, látod, hogy rossz helyen van náluk a pénz. Mondhatod, hogy csak a szülei hibája, de nem, az övé is, minek kellett neki telefon részletre. Nagyon sok család járt most így, akik halmozták a hiteleket, egy cseppet nem tudom sajnálni őket. Aki agyatlan, így jár.
2011. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

diákmeló, diákhitel, szoctám, ösztöndíj, bursa hungarica. ezekből már alapszinten ki lehet jönni, na és persze menjen koleszba, az sokkal olcsóbb.

amelyiket nem ismered, arra keress rá, mutasd meg neki, h mik a lehetőségek!

nagyon rendes vagy, h így törődsz a sráccal :)

2011. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Próbálok mellette állni, túl sokkal én se tudom segíteni, mivel mint mondtam, nem állok a helyzet magaslatán anyagilag.

Akkor ezeket a felsoroltakat megbeszélem vele (2 nap múlva találkozunk, hogy megtárgyaljuk, hogyan lehetne tovább), és még van majdnem másfél hónap, addig lehetne dolgozni.

Jolinar, nála nincs rossz helyen a pénz, nem sok köze volt a szülei dolgaihoz, lévén hogy amint lehetett, elköltözött otthonról - de mivel 19 éves, így anyagilag tőlük függ, az anyja vette neki a telefont is.

Segítenék neki, mert nagyon kedvelem és én is számíthattam rá mindig, csak nem akarom a túlzott adakozással megalázni...

2011. júl. 15. 15:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha más megoldás nincs a diákhitelből meg tudja oldani. Majd visszatörleszti ha keres ... Havi 50e-t igényelhet, ha költségtérítéses a suli.
2011. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!