Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Párommal lakást keresgélünk egy ideje. Nem rég találtunk egy igazán nekünk valót, mindkettőnknek nagyon tetszik, csak az a baj, h a tervezettnél fél millióval drágább. Barátom szüleitől akartunk kölcsön kérni, de azt mondták nincs pénzük ilyenekre. Ezt még el is hinném ha nem tudnám, h az "anyósom" havonta jár fogfehérítésre, hetente fodrászhoz, 2 hetente körmöshöz, havonta min kétszer kozmetikushoz. Az összes ruhája, táskája neves tervezők munkái. Nyár elején vett Chanel táskát 65ezerért. Évente más kocsijuk van, most pl Lexus. Félre értés ne essék, én nem várom el, h mivel gazdag szülők eltartsanak minket, csak annyit szerettem volna most az egyszer, h segítsenek ki, vissza kapták volna pénzt. Ha engem nem is, a gyereküket kisegíthették volna ennyire.
2011. júl. 15. 16:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Persze, mindenki kerülhet olyan helyzetben hogy fontos az anyagi segítség. Pl. munkanélkülivé vált, és kiraknák a gyerekeivel a lakásból, ha nem kap szülői kölcsönt. Ilyen esetben szívtelenség lenne nem adni.

De itt csak arról van szó, hogy pont egy drágább lakás tetszik, és bsza a kérdező csőrét, hogy a szülő a maga által keresett pénzt magár költi, nem a fia sóhajára.

2011. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Mint mondtam vissza adnánk, mindkettőnknek jól kereső állása van, és igen összejönne az a fél millió nekünk is, viszont addigra félő, h más megveszi a lakást.
2011. júl. 15. 17:24
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Parod kimutatta, hogy feltekeny mit kap a kis occse, fenttartja, hogy szulok mire koltekeznek. Nem reg volt, szerintem meg nem felejtettek.

Hogy kertetek a penzt/ volt lehetoseg megutatni a lakast, hirdetest, elmondani, meggyozni oket, hogy miert tetzik, jovoben miert lenne jo, megeri e az arat, stb. Eloadtatok, hogy ghogy gondoljatok visszafizetni oket? Ha nincsenek beleavatva, vissautasithatjak, mondvan, azt sem tudjuk mire adjuk a penzt.

2011. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
Látszik, hogy felveti őket a pénz, elég smucigok. Az én szüleim bármikor adnának bármire pénzt, pedig őket nem veti fel, de ha épp úgy alakulna, hogy kell valamire és nekik van annyi, akkor szívesen ideadnák. Nem tudom miért ilyen maguknak valók. Párod nem lett elkényeztetett?
2011. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Persze, megmutattuk a lakást interneten, nekik is tetszett. Jó nagy terasza van, még mondták is, h majd ott rendezhetünk családi vacsikat. Ekkor még nem mondtuk, h kéne a pénz.


Nem lett jobban elkényeztetve mint más átlagos gyerek.

2011. júl. 15. 17:29
 16/24 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltatok, hogy a lakás eladójától kérnétek szerződésben némi haladékot, hogy azt az utolsó félmilliót kifizessétek, főleg ha azt mondjátok, nektek is elég könnyen összejönne ez a pénz, csak kis idő kérdése. Tehát már benne élhetnétek és az eladó is hozzájutna a pénze legnagyobb részéhez.
2011. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Varj egy kicsi, lehet hogy hetfon hozzak a penzt:)
2011. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor kellhet a segítség, ha már utcára kerül az ember. Ha találtak egy lakást, amit el tudnak képzelni az otthonuknak, ne emiatt bukják már el. Egy normális családomban kérés nélkül is segítenek, nem kell rimánkodni, nem pedig a leírtak alapján letojják a másikat.
2011. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

jah. sztem nekem anyum simán kölcsönadna fél millát, ha annyi hiányozna az álomlakásunkhoz. bízik bennem annyira, h megadom, de lehet, h akár ajándékba is adná.


nem értek egyet a szülőkkel, bár biztos van valami a háttérben, ha nem adnak, pláne, hogy megtehetnék...

2011. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem tetszel nekik, gondolták, kérj a saját szüleidtől, is.
2011. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!