Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem próbál mindenhol...

A férjem próbál mindenhol keresztbe tenni, szemétkedik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen megváltozott, birtokolni akar, gúnyos, betegesen féltékeny. Már szinte csak tárgyként kezel, az számít neki, hogy minél több pénzt keressen. Nagyképűen beszél, mióta az apja cégénél ő lett az igazgatóhelyettes, folyton az apjának nyalizik, úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett kamasz. Az apja a minden, meg a pénz, engem, meg a gyerekünket teljesen elhanyagol, de közben velem mégis úgy viselkedik, mintha csak egy kiegészítő lennék, ráadásul már szinte rettegésben tart, ellenőrizget, nem hagyja, hogy bármit is csináljak, szemétkedik. Nem ilyen volt régen, az elmúlt 1 évben változott meg. Szeretem, de ezekkel a dolgaival egyre jobban kiakaszt. Mit tehetnék? Már alig lehet vele értelmesen beszélni, nagyon félek.

29/N


2011. nov. 9. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ultimátum. Vagy normális lesz, vagy elhagyod. Ennyi.
2011. nov. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt szeretném hozzátenni, hogy 5 éve vagyunk házasok, 7 éve vagyunk együtt és nagyon boldogok voltunk, nekem fáj, hogy így megváltozott. Rengeteget veszekszik, erőszakos, ingerült, néha sírva fakadok egy veszekedés után, mert nem hiszem el, hogy valaki ennyire kifordult önmagából. Bármilyen céges buli van, vagy baráti összejövetel, azt látom, hogy más házasok milyen kedvesek egymással, őt pedig már csak az érdekli, hogy jobban nézzek ki a többi nőnél, hogy "mutogatni" tudjon.
2011. nov. 9. 00:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg elbeszélgetni vele. Mond el neki, hogy rossz neked ez a helyzet. Ha nem változtat a viselkedésén akkor hagyd el, mielőtt felőröl lelkileg. Ha téged rettegésben tart az a gyereknek sem jó, az ő érdekét is kell nézni.
2011. nov. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
változik, vagy költözik
2011. nov. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
első körben beszélj vele, hátha meg tud változni és így túllendültök ezen a nehéz időszakon. de benne van a pakliban,hogy annyira más irányban fejlődik a személyiségetek, hogy ez a kapcsolatotok végét jelenti. még nagyon fiatal voltál amikor megismerted (gondolom ő is), ebben a korban még senki sincs "kész", rengeteget változik az ember. sajnos néha előfordul, hogy a párok idővel összeférhetetlenné válnak egymás számára és ez a házasság végét jelenti. én személy szerint nem maradnék ilyen kapcsolatban. szerintem hagyd el, ha nem változik meg
2011. nov. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Egy megoldás van, amit már írtak: ultimátum.

Ha nagyon szemét akarsz lenni, akkor kiszedsz belőle annyi pénzt amennyit csak tudsz, és lelépsz. Tulajdonlépen megérdemelné, ha más nem érdekli.

2011. nov. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

agyára ment a pozíciója, hatalmi téboly. nem is hinnéd, hány ember fordul ki önmagából , ha hatalmi pozícióba jut (legyen akár az egy sima osztályvezetői állás, nem pont vezérigazgatói),

előjön az igazi énje,

most már legalább ismered.


beszéld meg vele, ha nem érti, akkor írd le, kőkeményen, fekete fehéren, hogy elhagyod, ha ilyen marad.

2011. nov. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Én is arra voltam jó, hogy hátteret bizttosítsak a fokozatszerzéshez, jó álláshoz (10 év). Most a magas lóról lesz@r gyerekekkel együtt, neki nálam több jár. Ne hallgass arra a válaszadóra, aki olyat ír, hogy szétfelé fejlődik a személyiségetek, szétmegy a pár, bla-bla. Itt nem arról van szó. Kijött belőle a rongy ember, ami benne volt, csak a szerelem elfedte, vagy sz@r alak lett belőle. Nem te fejlődtél másfele. Nem sok jót jósolok, nekem semmivel nem sikerült visszafordítani a folyamatot. Beszéld ezt így meg vele, bár kétlem, hogy belátja, vagy felvállalja az igazi okot, mondjuk hogy más kell neki, már nem szeret, nem így képzelte az életét, megunt, és egy negy rakás sz.r, középkorú létére szellemileg tini.
2011. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális ez. A férjem is időközben jutott magasabb pozícióhoz, de csak annyi hatása volt, hogy utána hetekig vigyorgott, mint a vadalma és ismételgette, hogy mennyire örül neki.

Tényleg benne lehet, hogy egy olyan része jött elő a személyiségének, ami eddig külső inger hiányában nem jött felszínre.

Aki alapvetően "normális", az még ettől sem hülyül meg, de még egy lottónyereménytől se.


Ültesd le egyszer, amikor épp nincs rohanásban és nyugodtan, de határozottan mondd el neki, hogy neked ez rosszul esik és ilyen körülmények között nem érzed, hogy folytatni tudnád kettőtök kapcsolatát. Azonnali választ ne várj, mert ez tipikusan az "észre kell vennem magam" helyzet, amikor az érintettnek is idő kell, hogy felfogja, miről van szó.

Mondd el neki, aztán állj fel, hogy ha átgondolta, bármikor szívesen leülsz vele ismét.

Amennyiben egy héten belül sincs pozitív reakció, akkor én hagynám a fenébe, mert ez csak rosszabb lesz.


Azért is, mert akit a környezete ennyire tud befolyásolni, azt más marhaságba is beleránthatja a "bűvkör". Ha céges iszákos bulik lesznek, akkor komformitásból alkoholista lesz?

2011. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A férjemnek olyan szülei vannak, akik mindig túl sokat vártak el tőle, elég sznobok is, ezért fiatalabb korában mondig lázadt ellenük. Most pedig hasonlóan viselkedik ő is, nem tudom mi lett vele, de ez, hogy az apjának folyton benyal (elnézést a kifejezésért), szerintem nagyon gáz. És az is, hogy ha benne is volt valaha ez benne, 31 éves korára jött ki. Sajnos a gyerek is érzi, hogy apa néha "gonosz" anyával, legalábbis 4 évesen már tett ehhez hasonló kijelentést, ráadásul a gyerek előtt megszorította már a karomat is, mikor vissza mertem szólni, ha nem tetszett valami. Már nem úgy viselkedik, mint egy férfi, aki szerelmes és tisztel, úgy mutatja ki a szeretetét, hogy érzéketlenül bánik velem, csak szavakkal dicsér néha, de akkor sem azt mondja, hogy milyen jó feleség vagyok, csak a külsőmet. Nem tudom, hogy mi legyen, a tanácsaitok alapján adhatok neki ultimátumot, de az a baj, hogy azért még szeretem. Maximum "fenyegetni" tudom, hogy ha nem változtat, elgondolkodom a váláson. Aztán meglátjuk, mennyire vagyok neki fontos.
2011. nov. 9. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!