Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 évesen külföldre költözés....

21 évesen külföldre költözés. Mennyire válhat be?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 1 hónapja van kint a barátjával Kanadában. (ő 22, a barátja szintén 22 éves). Azt mondja nagyon jó kint, csalogat hogy én is menjek. (szintén 21 éves vagyok)

Mennyire válhat be ez a kiköltözés? A lánynak egy kereskedelmi szakmája van, a barátja fuvarozóként dolgozott éveken át. Nekem felszolgálói szakmám van.


2011. júl. 17. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha talpraesett vagy beválik. A te szakmáddal simán elhelyezkedsz, ráadásul világot látsz, egy nagy buli lesz.
2011. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem most a csajoknak a Dubai-ozás a legmenőbb és nem a Kanadázás habár ki tudja.
2011. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"1 hónapja van kint" ennyi idő alatt nem lehet megállapítani jó e,nyaralásnak kirándulásnak elhiszem hogy jó mer újdonság,meg ismertelen oké neki tetszik,de ennyi idő alatt nem tudja mi az hogy ott élni.

Én is kb 21 voltam mikor kimentem angliába,első egy év elég szar hogy finoman fogalmazzak,de beilleszkedsz kialakul a helyed ez az és utána már jó,ez minden idegen országban így van.kb 3 évet voltam kint.

2011. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

jómagam a 20-ik szulinapom elott 2 hettel koltoztem kulforldre, szimpla gimis erettsegivel..

ennek mar 10 eve, es hogy oszinte legyek, nem tervezem mar a hazamenetelt Magyar honba..

kulfoldon talpraesettseggel sikerult karriert kiepitenem, ekozben megismerkedtem parommal, most varjuk masodik babankat..

igaz mi europan belul elunk, igy surun haza tudok jarni a csaladhoz, Kanadabol kisse korulmenyesebb..

en azt javaslom, menj! ha nem valik be neked, akkor legfeljebb hazamesz, de legalabb nem kell majd idosebb korodban azon toprengned, hogy vajon milyen lett volna..

2011. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Van egy angol barátom. 28 éves nő. Megkérdeztem tőle, hogy mi a véleménye a külföldön élő Magyarokról és erre azt válaszolta, hogy aranyosak, de tartózkodik tőlük, mert az összes biztonsági őr, felszolgáló ill., egyéb alantas szakmát végez és semmi egzisztenciájuk nincs odakint. A legnagyobb baja az velük, hogy ezt önként vállalták a jobb fizetés, élet reményében.
2011. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Hát tudod, utolsó, én is inkább felszolgálok havi 1600 euróért, minthogy itthon sz@rért, h*gyért a lelkemet is kidolgozzam esetleg egy minisztériumban, jó esetben 120 ezerért, amiből saját lakásom, autóm soha nem lesz, és elképzelni sem tudom a családalapítást.

Nekem megéri színvonalasabban, stresszmentesebben élni.

Az angol barátnődnek meg fogalma sincs milyen azon aggódni, hogy miből lesz a számla vagy esetleg a pedikűr-manikűr kifizetve.


Csak azok dolgoznak HOSSZÚTÁVON ilyen szakmákban egyébként, akiknek nincs magasabb képzettségük. Azok pedig itthon se kapnának "értelmesebb" munkát.

2011. júl. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22:09: nem olyan reg volt egy riport a TV-ben fiatal palyakezdokrol. Ketdiplomas felszolgalo, kukasauton (!) szinten diplomaval rendelkezo ember van. Ez Magyarorszagon, ma 2011-ben...ehhez kepest nem jobb, ha tripla annyit keres kulfoldon ugyanebben a munkakorben? Egyebkent en senkit nem nezek le. Azert, mert valaki biztonsagi or vagy felszolgalo, meg ugyanugy ember es mi lenne velunk, ha ok nem lennenek? En is kulfoldon elek, 21 evesen jottem ki es nem felszolgalo vagyok, de ha az lennek, akkor sem ereznem, hogy leneznek...igaz, en itt szereztem diplomat, tehat konnyebb volt. Magyar diplomaval, plusz kepzes nelkul biztos, hogy nehez. Igazabol a szemelyen mulik, hogy milyen magasra teszi a lecet, mert aki elmegy biztonsagi ornek itt, az valoszinuleg olyan jellegu munkat akar, mert nincs 2 diplomaja vagy nem alapos a nyelvtudasa.
2011. júl. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Es meg annyit tennek hozza, hogy jo az utolso hozzaszolo felvetese, hogy sokan nem is akarnak olyan felelos allast, mert ha meg tudnak keresni hasonlo osszeget, akkor miert ne inkabb biztonsagi ornek menjenek?
2011. júl. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha kulfoldre szeretnel menni dolgozni, akkor szerintem inkabb meg most fiatalon menjel amig nincs parod, gyerekeid, hiteled es egyeb ami bonyolitja a dolgokat. Viszont meg mielott kimesz sporolj ossze annyi penzt amivel kint eltudsz lenni par honapig anyagi gondok nelkul, mert nem biztos hogy olyan hamar fogsz tudni talalni munkat.. amugy meg hajra es sok sikert!
2011. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Adri21 válasza:
Szerintem ha váltani szeretnél,inkább most mint később.Próbáld ki,de jó ha van nyelvismereted is,mert anélkül nem hinném hogy boldogulni fogsz.Vágj bele,mert ha most nem teszed fiatalon,később már nem fogsz elköltözni (család,munka-minden ide köt majd Magyarországra). A nyyugdíjon még nem kell aggódnod ugyan,de ha a jövőbe nézel itt még az sincs biztosítva.Szerintem menj!!Hajrá!
2011. júl. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!