Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? A férjem tegnap...

Mit tegyek? A férjem tegnap elköltözött úgy hogy még a gyerekeit sem nézte meg. A fiam 6 éves a lányom 15 hónapos és a harmadikkal vagyok terhes. Megpróbálok erősnek tűnni de a szívem szakad. Hogy segítsem át ezen a krízisen főleg a nagyobbat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél! El sem tudom képzelni én ezt hogyan dolgoznám fel (nekünk is 3 gyermekünk van). Egyet tudok javasolni, szeresd nagyon őket, még többet foglalkozz velük, remélem azért van segítséged. Most fogadd el! Esetleg van itt olyan aki pszichológával foglalkozik! Ő tudna gyakorlati tanácsot adni. Nagyon együttérzek veled -tudom ez nem elég-, de sok erőt kívánok neked! A férjedet meg nem akarom minősíteni, megteszik ezt majd mások helyettem!
2009. okt. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Erre nagyon nehéz válaszolni.Nem tudjuk,hogy miért költözött el a férj.A feleség csak a gyerekekkel törődött,a férjével nem,vagy nem tudja beosztani a család jövedelmét,felesleges dolgokat vesz,adósságot csinál,vagy a lakásban rendetlenség vgy piszok van stb.Vagy azért költözik el,mert valaki mást talált magának?(Ezt csak általánosságban írtam,nem bántani akarlak)

Egy 6 éves gyerek sokkal reálisabban és kritikusabban méri fel a helyzetet,mint az érintett anya.(Egy rokon családban tapasztaltam ezt)

Nálatok úgy tűnik,hogy túl hamar jön a harmadik gyerek.Mielőtt vállaltátok,akkor még nem volt semmi baj a házasságotokkal?Ezekre csak te tudod a választ.Próbáld önkritikusan végiggondolni,hogy mi vezetett idáig.Egy házasság felbomlásáért többnyire mindkét szülő felelős.Ha ezt tisztáztad magadban,akkor őszintén beszélj a fiaddal.

Ne csak az apját hibáztasd,mert az nem lenne helyes,főleg,ha a gyerek kötődik az apjához.És nem is szabad úgy tenned,mintha ez nem lenne probléma,és neked nem fájna.Ha kérdez,őszintén válaszolj neki,hallgasd meg az ő véleményét is.Akkor könnyebben átesik a krízisen.És számíts arra is,hogy a fiad hisztisebb vagy agresszívebb lesz.Ha már iskolás,a tanulással is lehetnek bajok.

Sajnállak benneteket.Talán a férjed meggondolja magát,és törődni fog a gyerekekkel is.

2009. okt. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most robbant a bomba. 2 éve van egy "nője" aki most 17 éves a férjem 30.
2009. okt. 27. 02:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez szomorú! Tudom ez nem mentség, de nagyon fiatal a férjed 3 gyerekhez! Nem tudom milyen a kapcsolatotok, milyen a férjed, milyen vagy te. Sztem most ne vele foglalkozz. Tégy úgy, mint akit nem érdekel. Had menjen. (könnyű mondani) . De talán megjön az esze! Ha elbírja a kapcsolat, talán a jövőben visszatalál hozzátok, ha te is akarod. De hogy addig a gyerekekkel hogyan lesz, ezt nem tudom. Talán ráébred, hogy a másik nővel (inkább gyerek, mint nő), nem lesz jobb. Amúgy mi a a baj a kapcsolatotokkal? Nem vetted észre a változást? Azért 2 év hosszú idő?! Ne a gyerekek előtt veszekedjetek! Azért leültök beszélni? Vagy most még korai? Olyan nehéz így tanácsot adni, de te sem vagy vmi bőbeszédű!

első voltam

2009. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szép egy faszi!

Minek csinálta meg a 16 hós és a jelenlegi gyereket ha 2 éve csaja van?!

Most tudtad meg hogy megcsalt?

Én a helyedben lelkileg hatnék rá, hogy helyre jöjjön az agya.

2009. okt. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam tegnap a férjemmel emberi hangon beszélni, hatni rá. A közelünkbe akar költözni persze a lánnyal. A fiamat pszichológushoz kellett vinni. És ő most hirtelen jó apa akar lenni. Sőt még az ultrahangra és a szülésre is be akar jönni. Ez azért más durva szerintem.
2009. okt. 28. 05:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a gyerekeitől nem tilthatod el és nem is szerencsés. De hogy Ő be akar menni a szülésre?! Azért ez egy kicsit nonszensz! Minek? Inkább foglalkozzon a már meglévő gyermekeivel! A pszichológus mit tanácsolt? Te hogy viseled? A család hogy áll a dologhoz?
2009. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ez történt! Én egy gyerekkel sem tudom elképzelni, mit tennék, ha itt hagyna a férjem, nemhogy hárommal. Sok-sok erőt kívánok és kitartást, a lelki része gondolom ugyanolyan nehéz lesz a gyerekekkel, mint a fizikai.
2009. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jótanács: A gyerekek előtt soha ne veszekedjetek! Szörnyű átélni gyerekként, rettenetes, tudom, mert volt részem belőle elég. Szendi Gábor tények-tévhitek oldalán lehet e-mailben tanácsot kérni, az oldal alján a Szendi Gábor név fölé vidd az egeret, ott le tudod kérni az e-mail címet. [link] Április 21. után lesz újra tanácsadás az oldalon.
2010. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!