Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik ismerösöm 17 éves és...

Az egyik ismerösöm 17 éves és van egy 4 honapos kisfia, az élettársátol elköltözött vissza a szüleihez a gyerekkel együt. Most a fiu elakarja venni töle a kicsit. De semmi indoka nem lenne rá. Mit lehet tenni hogy nála maradjon az anyjánal?

Figyelt kérdés
ez valoban igaz hogy elveheti az apja a gyereket töle csak azért mert ö még nincs 18 éves ???? a fiu fel se tudná nevelni. kérem segitsenek
2010. febr. 22. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, hogy ki a gyám. Fiatalkorú anya nem lehet gyámja a gyermeknek, úgy tudom! Márpedig ha az apa a gyám, akkor szerintem simán elveheti.
2010. febr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Meg is érdemli! Minek szül egy kislány gyereket!?
2010. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Hogy vehetné már az apa el az anyától a babát csak azért, mert ő elmúlt 18 éves? Ekkora sületlenséget. A 17 éves léányt nagykosúsítja a tény, hogy anya lett! Semmiféle gyámra nincs szüksége. Ha a gyereket szépen és gondosan neveli akár a szüleinél is, senki el nem veheti tőle! Az apa csak fenyegetőzik.
2010. febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

kedves utolsó: nagykorusítás egy esetben van: ha a lány elmúlt 16 éves és a gyámhatóság engedélyével megházasodik!

tudom,mert ezt az eshetőséget is megnéztem fél éve,mikor elköltöztem

16L

2010. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
elöször is köszönöm aki irt vissza nekem.igen lehet nem kellet volna szülni de már meg van és nagyon szereti. és az apja is csak 18 éves ...aki nem is foglalkozik a gyerekkel mert csak azért csinálja hogy a lánynak rossz legyen.
2010. febr. 22. 22:44
 6/20 A kérdező kommentje:
sajnos az a baj a fiu aláirta az apaságot és igy ö lett a gyámja a kicsinek mert nagykoru és az apja.de hát nem kéne felmérni hogy hova is kerül az a gyerek???
2010. febr. 22. 22:47
 7/20 A kérdező kommentje:
ha valaki tényleg ért ehez.segitsenek...
2010. febr. 22. 22:49
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
elvileg a csaj anyának kéne a gyerek gyámjának lenni..ezt a hülyeséget hogy 17 évesen lehet a gyámja felejtsd is el..nemtudom ki irta de inkább ne is válaszolj phf...de ha a fiu elvállalta és 18 éves az cink...biróság..
2010. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
nem vagyok benne biztos de ha a csaj anyukája lehet a kicsi gyámja és akkor senki nem veheti el a kicsit.
2010. febr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
ettől a kérdéstől függetlenül, miért hiszi azt majdnem mindenki, hogy ha az apa akarja nevelni a gyereket, akkor csak rosszat akar az anyának? mert általában ezzel jönnek az anyák, hogy bosszúból... az fel sem merül az emberekben, hogy ő is kötődik érzelmileg a gyerekhez?
2010. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!