Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudjam feldolgozni azt a...

Hogy tudjam feldolgozni azt a tenyt hogy szeretett nagypapamnak mar csak par napja van hatra? ! Mit tegyek? !

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok.. eleg sok idot voltam nagyszuleimmel.. masik nagypapamat 5 eves koromban vesztettem el.. es tegnap mondtak meg hogy rakos :((( es mindig a temetes jar az eszembe hogy masik tatamat is halva lattam a sirba :(( allandoan sirok nem tudok masra gondolni csak hogy egyre romlik az allapota :((( soha nem volt beteg egyik naprol a masikra kerult korhazba!!!
2009. ápr. 3. 07:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sajnálom :(

Ne a temetés járjon most az eszedben! Ha csak pár napja mondták, hogy rákos, akkor lehet, hogy még tudnak Rajta segíteni valahogy, hogy még éljen valameddig. Ne a legrosszabbra gondolj!

Akérhogy is, ne gondolj a halálra! Látogasd meg minden nap akár többször is a Papádat, ülj mellette, ha magánál van, beszélgess vele, ha nincs magánál, akkor is fogd meg a kezét, beszélj hozzá, mondd meg neki, hogy itt vagy vele és mennyire szereted. Ha nyomaszt a kórház, a haldoklók közelsége, küzdd le az érzést, megérdemel a Papád annyit, hogy maga mellett tudja szeretett unokáját.

Ha meghal, a gyászon nem fog enyhíteni a tudat, hogy mellette voltál, ugyanúgy fog fájni, ha elmegy - de Neki jobb, ha nincs egyedül. Még ha pont a halál pillanatában nem is vagy ott, akkor is az a lényeg, hogy az utolsó napjaiban meglátogattad, ültél az ágya mellett. De csak mert rákkal diagnosztizálták, nem jelenti azt, hogy ilyen hamar meghal!

Sok erőt kívánok Neked, és jobbulást a Papádnak, hátha még van rá esély!

2009. ápr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

nagyon kosizke a valaszodat!

jol esett amiket modntal..

az a baj hogy most vettek eszre es utolso stadiumba van es naprol napra rosszabb.. az orvosok mar lemodntak rola mert nicns mit csinalni :(((

most beszeltem apukammal es mentovel oxigen palackal perfuzioval egyutt hazavisszuk falura hogy ne a korhazba haljon meg:(((

amugy mar 2 hete nem lattam miota korhazba van :((

anyumek nem szivesen engedtek be mert mar rosszul nez ki...es vagy 8 kilot fogyott 2 het alatt es rossz az alapota.. 2 hete nem eszik nem alszik :(

szoval vedeni probaltak anyumek attol hogy ne roppanjak ossze latvan igy ot :(

de valahogy igy meg magamat fogom hibaztatni hogy miert nem votlam akaratosabb hogy vigyenek be hozza!!!!

nem tudom hogy de biztos soha nem fogom elfelejteni :(

csak felek a halalatol.. van bennem egy felelem a tudat hogy barmikor meghalhat nem leszek ott vele.. de nagypapamnak nem modntak el hogy tudorakja van ... azt modntak hogy utolso perceit legalabb emg elje ki valahogy:(

tenyleg nem tudom hogy tudom ezt felolgozni hisz ejjel nappal szinte vegig csak sirok :(

nem is mertem belegondolni hogy ez lesz...

koszi a valaszod :(

szia

2009. ápr. 3. 09:21
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom...

Próbálj ne a temetésre gondolni, inkább arra, hogy ő már ne szenvedjen. Ugyanígy voltam a nagymamámmal, aki szintén nagyon gyorsan ment el, rákban halt meg. Egyszer voltam nála a kórházban, de annyira leromlott az állapota, annyira rosszul nézett ki, hogy féltem bemenni hozzá. Ő mindig kérdezte anyumékat, hogy mikor megyek, én meg halogattam. Aztán egyik délután jött a hír, hogy már nem is kell mennem... A mai napig lelkiismeret furdalásom van, hogy nem "búcsúztam" el tőle.

Ezt azért írtam le, mert írtad, hogy anyudék nem nagyon akarják, hogy lásd. De szerintem neki (Papád) és neked is az a jobb, ha látjátok egymást és egymás mellett vagytok. Baromi nehéz (nekem is elszorul a torkom), de sajnos elveszítjük a szeretteinket és egyszer majd minket is el fognak veszíteni - ez az élet. Sajnos.

Mindenképpen próbálj meg nagyon erős lenni, a Papád ne lássa rajtad, hogy mennyire szenvedsz. A temetés lesz a legrosszabb, de majd idővel enyhül a fájdalom.

Sírd ki magad, de légy erős, amennyire csak lehet...

Kívánom, hogy minél "könnyebben" éld túl ezt az időszakot, sok erőt hozzá!

2009. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, ez egy nagyon szomorú helyzet.


Valamilyen szinten megértem a szüleidet, hogy nem engednek be hozzá, valamilyen szinten pedig nem. Nem vagy már olyan kicsi, hogy nagy traumát okozzon a látványa.


Bár szerintem nem csak a látványtól óvnak, hanem ami még az utolsó stádiumos rákkal jár: erős fájdalomcsillapítók, általában morfiumtapasz, amitől teljesen kába és félrebeszél, olyan dolgokat mond, amikkel nagyon komolyan megbánthat, amik fájdalmat okoznak neked. Nálunk a papa csak az anyukámat ismerte meg, sem a többi gyermekét, sem a feleségét, sem az unokáit... Anyutól követelte, hogy zavarja el az idegeneket. Nagyon nehezen járt, szinte teljesen lefogyott, de arra volt ereje, hogy seprűvel kikergesse az unokáját... Szerintem az ilyenektől szeretnének téged megóvni a szüleid.

Persze ez nem törvényszerű, lehet, hogy csak szépen, csendben elmegy.


Ez az élet rendje, ez ellen nem tudsz mit tenni. De amíg még él, addig nem szabad eltemetni. Az utolsó stádiumú rákkal is elélhet még heteket, hónapokat.


Ha úgy érzed, hogy erős vagy ahhoz, hogy a papád mellett legyél, akkor ülj le a szüleiddel, beszéld meg velük, hogy miért nem szeretnék, hogy lásd. Lehet, hogy nem mondanak el mindent...

Ha a beszélgetéssel sem jutsz előbbre, nem engednek hozzá, akkor viszont ne vágd be a sértődött ábrázatot, anyukádnak/apukádnak nagy szüksége van rád, elég neki azt végignézni, hogy az édesapja haldoklik, támogatnod kell.



Még annyit: én ugyan 22 voltam, amikor a papa meghalt, de nagyon nehéz volt feldolgozni, az egyik barátnőm mondta azt, hogy ne arra gondoljak, hogy elment, hanem arra, hogy ott ül a felhőn, engem néz és boldogan mosolyog, mert látja, hogy egyébként boldog vagyok. És ha bármikor hiányzik akkor nézzek az égre és integessek neki, ő látni fogja.

2009. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
93%

Meglehet, hogy furcsának, netán elítélendőnek tartod, amit most írok Neked!

Édesanyám hasonlóan kritikus helyzetben volt, amikor megtudtam, hogy halálán van.

Délelőtt még nála voltam és igyekeztem, hogy dolgaim végeztével délután újra vele, mnellette lehessek.

A karjaim között halt meg.

Azóta nem félek a haláltól és -ezt senki nem, vagy alig érti meg!_ életem legboldogabb (???) pillanataiként őrzöm emlékét annak a kb. egy órának, amikor Ő már nem volt itt és én elbeszélgethettem vele. Tudom: hallotta, amint megksözöntem neki mindent, azt is, amikor kedves és felejthetetlen együttléteink humorát, oldottságát és szeretetét idéztem vissza.

Azóta is itt él bennem és nem tragédiaként, de elfogadható végzetként élem át újra meg újra azokat a felejthetetlen perceket.

Mert akkor csak mi ketten voltunk: Ő meg én.

Ezt őrzöm magamban, amíg élek.

Légy Nagypapáddal és adj neki, mondj neki mindent, amit még megtehetsz.

Meglátod: bár egész életedben vissza fogod tudni idézni kedvességét, egyéniségét, az élet legyőzi a szomorúságot és meg fog ajándékozni még örömökkel.

Miközben szűntelenül gondolhatsz rá és szeretheted, amíg élsz.

2009. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Szerintem meg most látogasd meg, többször is, míg él, akármilyen rosszul néz ki!!! Szedd össze magad, és mondd meg a szüleidnek, hogy nem vagy már kisgyerek, elég erős vagy ehhez, most nem magadat kell nézni, hanem a Papádat! Ezt feltétlenül harcold ki, hogy láthasd, beszélhess vele!


A temetésnél pedig, ha bekövetkezik, NE nézd meg!

Én se néztem meg egyik halottamat se, élőként őrzöm őket. Soha, soha egy percig nem bántam meg, hogy így döntöttem, és nem mentem be a ravatalozóba.


Nem értem... 5 éves korodban engedték, hogy megnézz egy halottat, most meg 16 évesen nem akarnak egy még élő emberhez engedni???

2009. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ez az hogy msot hivtam apumat es nem birom mar tovabb :(((

folyton sirok es nem tudom feldolgozni!!!!

haldoklik.. mar alig kap levegot !!! es haza viszik falura hogy a sajat agyaba halljon meg... es en 2 hete nem lattam nem akakrnak bevinni hozza!! lelkiismeret furdalasom van es igy mar nem birom tovabb.. ugy erzem en is meghalok vele egyutt.. ezt nem testileg hanem lelkileg ertem !!!

en is szeretnek el;bucsuzni tole!! es soha az eletbe nem fogom magamnak megbocsajtani azt hogy ha meghal a nelkul hopgy elkosozntem volna tole :((((

mamammal beszeltem es korulbeluol miutan leveszik az oxigen palackrol perfuziorol mar csak par orat fog elni :((( es hogy bennem van ez a tudat hogy en addigra nem fogom latni elremiszt nagyon!!

apum csak holnap reggel akar kivinni hozza es addigra erzem hogy meg fog halni :(((

nem tudom miert ilyenek igy csak meg jobban kinoznak :(((

de ok csak annyit modnanak hogy ugyse tudok segiteni mar rajta es hogy nem lenne mit csinaljak.. csak vegig nezni hogy hogy hal meg:(((

de ennel szerintem sokkal rosszabb az hogy tudom hogy megfog halni de nelkulem :((((

mit csinaljakl hogy vigyenek ki anyumek hozza :((( ?!?!?!

2009. ápr. 3. 10:02
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

(Megint első.)

Én a helyedben fognám magam és odamennék, csak van busz, vagy valami. Látom, nagyon készen vagy, és úgy érzed, némi enyhülést adna, ha elköszönhetnél Papádtól, és ebben igazad is van!!! Akárhogy megharagszanak Rád a szüleid, akármilyen büntetést kapsz, ha ők nem akarnak ma kivinni, menj el otthonbról és szállj fel egy buszra, ami a nagyapád falujéba visz.

2009. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Ezt, amit most az előbb leírtál, mondd el a szüleidnek. Mondd nekik, sokkal többet árt Neked, ha nem engednek oda, mint ha így látod Papádat. Ha nem értik meg, akkor ez egyszer ne fogadj nekik szót, és menj oda magadtól.
2009. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Szia!

Én 2006 februárjában tudtam meg,hogy a nagypapám rákos.Én is nagyon sokat voltam vele,mikor kicsi voltam,nagyon szerettem és szeretem még most is.Én egyszerűen képtelen voltam meglátogatni, őt is hazahozták, akkor elmentem hozzá,és másnapra meg is halt. A mai napig furdal a lelkiismeret,hogy nem mentem be többször meglátogatni. Sokat sírtam,és nagyon igazságtalannak éreztem,hogy így halt meg,és ilyen fiatalon.De jobban belegondolva, így a legjobb. El kell tudni engedni!A rák egy nagyon fájdalmas betegség.Nagyon szenvedett a végén, és rossz volt az a tehetetlenség.Mindig csak a jó pillanatokra gondolj majd!Kívánok sok-sok erőt!Én sajnos csak orvosi segítséggel tudtam feldolgozni,de sikerült.Lényeg,hogy Ő mindig a nagypapád lesz,mindig veled lesz!

2009. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!